www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
Mammobus w powiecie starogardzkim. Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie Drukuj E-mail
niedziela, 30 czerwiec 2013
Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat starogardzki i można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69. roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.
Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.


Badania można będzie wykonać w miejscowościach:
Starogard Gdański – 17 lipca przy sklepie NETTO, ul. Lubichowska 5
Zblewo – 18 oraz 19 lipca na Placu 700-lecia

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który w 2012 roku wykonał ponad 220 tys. badań. Każdego dnia aż 15 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 20, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9 – 18.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!