www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 12 lipiec 2020
 
 
STAROGARD. PLANTACJA MARIHUANY W PIWNICY! Drukuj E-mail
sobota, 24 maj 2014

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w piwnicy jednego ze starogardzkich budynków. Śledczy zabezpieczyli 87 doniczek z tą rośliną oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany.


Do policyjnego aresztu trafiło 2 mężczyzn, którzy są podejrzewani o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zdobyli informację o tym, że w jednym z budynków na terenie miasta ma być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z patrolówki, którzy potwierdzili wcześniejsze ustalenia.

Plantacja marihuany zorganizowana była w budynku mieszkalnym. Kiedy mundurowi wkroczyli do piwnicy, znaleźli namiot termiczny o powierzchni 10 m.kw wyposażony w oświetlenie i wentylację. W jego wnętrzu policjanci zabezpieczyli 87 doniczek z roślinami konopi indyjskich.Funkcjonariusze ustalili personalia osób, które mogą mieć związek z nielegalną uprawą tych roślin. Jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu trafiło 2 mieszkańców Kociewia. Dzięki pracy miejscowych stróżów prawa susz roślinny, który byłby produktem końcowym nie trafi na rynek oraz w ręce nieświadomej zagrożenia młodzieży.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!