www.mamboteam.com
 
piątek, 04 grudzień 2020
 
 
WAŻNE! KWP GDAŃSK - POZWÓL DO SIEBIE DOJECHAĆ Drukuj E-mail
wtorek, 14 październik 2014
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.  Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.

Na terenie naszego regionu rusza kampania edukacyjna „Pozwól do siebie dojechać”. Głównym celem działań policjantów jest uświadomienie właścicielom i zarządcom nieruchomości, jak ważne jest właściwe oznakowanie budynków.

Planowane przedsięwzięcie odbywać się będzie w dniach 13-24 października 2014r., i ma polegać na skontrolowaniu jak największej ilości nieruchomości pod kątem przestrzegania przez właścicieli, administratorów, dozorców lub użytkowników przepisów dotyczących prawidłowego oznakowania nieruchomości. Policjanci w trakcie tej akcji przypominać będą, że w sytuacjach zagrożenia każda sekunda może zadecydować o życiu lub śmierci. Dobre oznakowanie budynków pozwala służbom ratunkowym sprawnie dotrzeć do potrzebujących.

W ramach kampanii w szkołach podstawowych przeprowadzone zostaną spotkania edukacyjne dla dzieci.

Inauguracja działań odbędzie się 13.10.2014r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 61 w Gdańsku, podczas której zostanie przeprowadzona symulacja zgłoszenia interwencji z udziałem Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dla wszystkich dzieci przygotowano również drobne upominki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz numerem alarmowym 112.

W związku z prowadzoną akcją Zespół Prasowy KWP w Gdańsku przygotował film promocyjny.

Bezpośredni link do filmu w jakości HD: http://youtu.be/WZqvoyNkyKU


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!