www.mamboteam.com
 
środa, 16 październik 2019
 
 
STAROGARD GDAŃSKI - TRAGICZNY WYPADEK NA SKRZYŻOWANIU Drukuj E-mail
środa, 09 grudzień 2015


Starogardzcy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj po południu na ulicy Skarszewskiej. W wyniku zderzenia osobowego volkswagena z rowerzystką zginęła 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego.

 

 

Wczoraj kilka minut po godzinie 13:00 dyżurny starogardzkiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulicy Skarszewskiej z Derdowskiego. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował tam funkcjonariuszy z drogówki, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 24-latek kierujący osobowym volkswagenem potrącił 62-letnią kobietę, która przejeżdżała rowerem na drugą stronę ulicy. Do wypadku doszło w obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. W zdarzeniu tym uczestniczył również jadący z przeciwnego kierunku autobus, w który uderzył odrzucony w wyniku zderzenia rower.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Obrażenia jakich doznała 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i skrzyżowań. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.
st. asp. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!