www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 01 grudzień 2020
 
 
Nagrody prezydenta Starogardu Gd. dla sportowców - mistrzów Polski w trójboju nowoczesnym Drukuj E-mail
wtorek, 22 grudzień 2015


Mistrzowie Polski ze Starogardu Wiktoria Wierzba i Dominik Pieniaszek z naszego miasta to najlepsi trójboiści w kraju. Prezydent Starogardu nagrodził ich za zdobycie Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym.

22 grudnia 2015 roku prezydent miasta Janusz Stankowiak wręczył młodym
sportowcom
nagrody pieniężne, upominki i dyplomy. Wiktoria i Dominik to byli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka'' w Starogardzie Gdańskim. W czerwcu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Władysławowie zdobyli Puchar Polski w trójboju nowoczesnym, a w sztafetach zajęli II miejsce. W lipcu tego roku reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w trójboju nowoczesnym w Portugalii.
O Wiktorii Wierzbie mówi się, że to sportsmenka z duszą artysty. Próbowała swych sił w rysunku, tańcu i w gimnastyce artystycznej, ale to pływanie, bieg i strzelanie, a teraz również szermierka i jazda konna stały się jej największą pasją. Wiktoria w tym roku ukończyła Publiczne Gimnazjum nr 1 w Starogardzie. Uczy się w Liceum Ogólnokształcącym nr 59 Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego w Warszawie.
Sportem zainteresowała się jeszcze w szkole podstawowej, podczas pierwszych lekcji pływania. Była uczennicą klasy pływackiej w SP nr 1, gdzie trenowała pod okiem Macieja Gabryela. Teraz jest już reprezentantką Polski w pięcioboju nowoczesnym.
- Początki jej sportowej kariery były trudne – mówi mama Wiktorii Justyna Wierzba. - Tylko dzięki wrodzonemu uporowi, determinacji i systematycznej pracy Wiktoria jest dzisiaj mistrzynią Polski juniorów młodszych. Oboje z mężem jesteśmy bardzo dumni z córki.
Z kolei Dominik Pieniaszek od samego początku zapowiadał się na dobrego pływaka. Swoją karierę sportową też zaczynał u Macieja Gabryela w klasie pływackiej SP nr 1. Wkrótce pływanie połączył z bieganiem i zaczął odnosić pierwsze poważne sukcesy. Nie spoczął na laurach i dzięki wsparciu rodziców dzisiaj - podobnie jak Wiktoria - może pochwalić się tytułem mistrza Polski w trójboju nowoczesnym. Był też jedynym reprezentantem Polski w grupie chłopców na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Portugalii. Na 55 startujących zajął świetną 24. lokatę a w sztafetach mieszanych 8. miejsce. Od pewnego czasu trenuje też jazdę konną. Dominik kontynuuje naukę w Liceum w Starogardzie Gdańskim. Jego trenerem jest Mariusz Noetzel. 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!