www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 27 wrzesień 2020
 
 
Czy Mariusz Kurowski odkrył nieznany grób masowy w Lesie Szpęgawskim?! Drukuj E-mail
niedziela, 15 maj 2016


Las Szpęgawski. Pytania, pytania, pytania, dużo pytań! - tak zatytułowałem wczoraj post na FACEBOOKU, a pod nim napisałem
: "Czy Mariusz Kurowski odkrył nieznany grób masowy w Lesie Szpęgawskim?! To jest pytanie zasadnicze, na które dzisiaj rano próbowaliśmy odpowiedzieć już tam, na miejscu, w gęstym lesie. (Uściślając, pytanie zadaje i próbuje sobie na nie odpowiedzieć Mariusz, a ja występuję w charakterze dokumentalisty jego działań.)
Podstawą domniemania istnienia grobu jest prostokątne wypiętrzenie na zdjęciu geolaserowym tego terenu. Za tym pytaniem stoi sporo innych, dotyczących zbrodni w Lesie Szpęgawskim, np.: kto napisał tekst o ucieczce z miejsca kaźni (relacja 1 w tym materiale: http://kociewiacy.pl/main/index.php…)?, dlaczego nie ma mapy z zaznaczonymi masowymi grobami?, dlaczego cztery groby przy berlince są kompletnie zapomniane? Odpowiedzi wkrótce. Przy okazji byliśmy nad jeziorem Jamertal - w tłumaczeniu Dolina Jęków, gdzie porobiłem zdjęcia m.in. pozostałości grodu Juranda ze Spychowa. Pale trzymają się całkiem mocno! Może by tak na nich coś jeszcze pobudować?
No i oczywiście rozpętała się dyskusja, której fragmenty dam tu później. Teraz zdjęcia z naszej wyprawy oraz objaśnienie, co to jest zdjęcie geolaserowe.
Tadeusz Majewski


Zdjęcia geolaserowe? Jest to tzw. LIDAR, technika obrazowania terenu - wyjaśnia Mariusz Kurowski -  która pozwala zobaczyć teren, jego ukształtowanie pomimo drzew.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!