www.mamboteam.com
 
piątek, 18 październik 2019
 
 
STAROGARD GDAŃSKI. Północny wariant obwodnicy wykluczony Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016


Prace nad studium korytarzowym obwodnicy Starogardu Gdańskiego właśnie zakończono. W kolejnym etapie północny wariant nie będzie już brany pod uwagę.
Firma Transprojekt Gdański sp. z o.o. przeanalizowała wszystkie cztery warianty obwodnicy  pod względem technicznym, ekonomicznym i środowiskowym. Sprawdziła liczbę przejeżdżających przez miasto pojazdów oraz stan zagospodarowania terenu, czyli ile budynków, leży na trasie planowanej drogi. Opracowała też prognozę ruchu dla każdego z czterech wariantów. W wyniku tych analiz ustalono, że najmniej korzystny w realizacji jest wariant północny - zarówno ze względu na uwarunkowania techniczne, ekonomiczne, jak i społeczne i środowiskowe. Z tego względu  ten wariant nie będzie już brany pod uwagę.

Trzy pozostałe południowe propozycje przebiegu trasy szybkiego ruchu przejdą do drugiego etapu prac - studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Zostaną poddane bardziej szczegółowym analizom w celu ustalenia ostatecznego wariantu.
O tym, którędy pobiegnie starogardzka obwodnica, zadecyduje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Warszawie. Wyboru dokona najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Dla przypomnienia, zarówno władze miasta, jak i gminy wiejskiej opowiedziały się za wariantem trzecim, w którym trasa drogi szybkiego ruchu jest najbardziej oddalona na południe od Starogardu i wydaje się najmniej uciążliwa dla mieszkańców miasta. Jednocześnie informujemy,  że w czerwcu niezależne przedsiębiorstwo - Instytut PBS Sp. z o.o. z Sopotu przeprowadzi wśród mieszkańców Starogardu badania opinii publicznej na temat oceny funkcjonalności i obecnego stanu dróg w rejonie miasta. Więcej informacji na stronie  http://obwodnica-starogardgd.pl/viewtopic.php?p=92#92
Szczegółowe wyniki analizy przedstawione zostaną w zakładce "Obwodnica" i na stronie www.obwodnica-starogard.pl

Magdalena Dalecka
Specjalista ds komunikacji medialnej Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6062 kom. 881 200 343
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!