www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
GALERIA NEPTUN. Fonetika spełnia muzyczne marzenia Drukuj E-mail
poniedziałek, 04 lipiec 2016
Ruszyła druga edycja projektu Fonetika, którego finałowy koncert odbędzie się już
na początku lipca w Galerii Neptun. Celem warsztatów jest zwiększenie szansy na realizację marzeń młodych ludzi. Dzięki spotkaniom w ramach projektu mogą oni odpowiednio rozwijać swoją muzyczną pasję.
 
Projekt Fonetika to seria warsztatów dla muzycznie uzdolnionej młodzieży ze Starogardu Gdańskiego i okolic. Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia są uczniowie ze starogardzkich szkół ponadgimnazjalnych: Wiktoria Badzioch, Aleksandra Haber, Julia Kelsz, Kacper Aranowski, Krystian Chmielewski, Stanisław Maciejewski, Maciej Smycz.
W warsztatach bierze udział młodzież wyłoniona w castingu online. Zgłoszenia do projektu przyjmowane były do 30 maja. Adepci warsztatów zostali podzieleni na trzy grupy w zależności
od swoich muzycznych fascynacji: grupa wokalna, zespoły rockowe oraz raperzy. Każda z sekcji rozwija swoje umiejętności muzyczne oraz bierze udział w wykładach poświęconych planowaniu własnej kariery.
- Duża liczba zgłoszeń naszych rówieśników do drugiej edycji Fonetiki świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu przedsięwzięcia w naszym mieście. Jest także potwierdzeniem, że pasja do muzyki jest ważnym elementem życia młodych ludzi – mówi Wiktoria Badzioch, przedstawiciel organizatorów.

Warsztaty odbywają się w 3 sesjach przeprowadzanych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej i Publicznym Gimnazjum nr 1. Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i w tej zwieńczeniem projektu jest koncert finałowy. W tym roku odbędzie się on w sobotę 9 lipca w Galerii Neptun, która jest sponsorem projektu i kibicuje młodym artystom.

- Duże zaangażowanie i cel, jaki przyświeca młodej grupie osób stojących za projektem Fonetika, skłonił nas do wsparcia ich planów. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie usłyszymy w mediach ogólnopolskich o kolejnych uzdolnionych artystach z naszego regionu – mówi Patryk Piechowski, manager ds. marketingu Galerii Neptun.   

O tym, że warsztaty Fonetika to bardzo prężnie rozwijające się przedsięwzięcie świadczy również fakt doboru trenerów. W tej edycji młodzież doskonali swoje umiejętności współpracując z takimi artystami, jak: Paulina Czapla („X Factor”, „Szansa na sukces”, „Od przedszkola do Opola”), Milczenie Owiec (nominowani do nagrody “Fryderyk 2005”), czy Anna Urbanowska (Teatr Muzyczny w Gdyni m.in. w roli Cukrowej Wróżki w "Shreku", Marty w "Grease", Cajtl w "Skrzypku na dachu").
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!