www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 15 lipiec 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI - OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W STAROGARDZKIEJ KOMENDZIE Drukuj E-mail
środa, 20 lipiec 2016
Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo, zatrzymują przestępców i uczą najmłodszych jak żyć bezpiecznie, obchodzili swoje doroczne święto. Mundurowi otrzymali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.
 
We wtorek 19 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W tym roku podczas uroczystej akademii uczczono 97 rocznicę powołania polskiej Policji.

Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, oraz gości powiatu starogardzkiego. Wręczony został złoty medal za długoletnią służbę oraz odznaki dla zasłużonych policjantów. Na wyższe stopnie policyjne awansowało 40 funkcjonariuszy starogardzkiej komendy. Akty mianowania wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – mł. insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim.

W trakcie uroczystości mł. insp. Bogusław Ziemba podkreślił, że służba w Policji sięga każdej dziedziny ludzkiego życia: od życia zawodowego do czasu wolnego, od społecznych elit do marginesów, od wielkich imprez masowych po tajemnice życia intymnego, od ludzkich embrionów i nowo narodzonych po ludzi w podeszłym wieku, od ochrony ludzkiego życia przed najbardziej brutalnymi przestępstwami po niewidzialne gołym okiem próby nadużyć w cyberprzestrzeni.

W czasie swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim skierował słowa podziękowania do funkcjonariuszy oraz pracowników policji, przedstawicieli związków zawodowych, samorządów terytorialnych i wymiaru sprawiedliwości, a także służb, które na co dzień wspierają działania funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.

Od godz. 12 budynek miejscowej komendy był otwarty dla osób, które chciały bliżej przyjrzeć się codziennej pracy mundurowych. Policjanci prezentowali sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Z możliwości tej, skorzystało wielu mieszkańców powiatu. W tym dniu komendę odwiedzali nie tylko rodzice z dziećmi, ale również seniorzy oraz zorganizowane grupy. 

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły policjantom dzieci, które odwiedziły starogardzką komendę w mundurze policyjnym. Najmłodsi goście odważnie zadawali pytania oraz z wielką uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom policjanta, który opowiadał o codziennej pracy mundurowych.


st. asp. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!