www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 10 lipiec 2020
 
 
Summer Festiwal w Starogardzie w rytmach house i dancehall Drukuj E-mail
poniedziałek, 29 sierpień 2016


27 sierpnia blisko tysiąc  miłośników clubbingu bawiło się na Rynku w rytmach dancehallu, latino i deep housa. W tę sobotnią, gorącą noc starogardzianie żegnali lato. Na scenie bezceremonialnie zakrólowała muzyka didżejowskich mistrzów konsolety. Jej mocy ulegli wszyscy uczestnicy I Stg Summer Festiwalu.

Takiej inwazji wysublimowanych elektronicznych dźwięków Starogard jeszcze nie przeżył. W sobotę 27 sierpnia na letniej scenie muzycznej wystąpili pasjonaci i promotorzy tanecznych rytmów wywodzących się prosto z jamajskich plaż. Z właściwą sobie fascynacją zaprezentowali miłośnikom clubbingu najróżniejsze odmiany muzyki hip-hop, house, latino i dancehallu. Przez cały wieczór do późnych godzin nocnych przez Rynek przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Niektórzy przystawali na chwilkę, inni na dłużej, dając upust emocjom, radości i miłości do tańca. To było wyjątkowe pożegnanie lata, zwłaszcza, że pogoda dopisała, rozgrzewając piasek pod stopami.

Wśród wykonawców znaleźli się m.in. znany już na świecie didżej - Pete Grace, który od 2014 roku współpracuje z legendarną berlińską wytwórnią płytową - Sonar Kollektiv. W jego setach słychać było doskonały deep house oraz dużo nowoczesnej elektroniki. Każdy jego dźwięk jest przemyślany i dopracowany. Z kolei pochodzący z Torunia DJ Bajo zaprosił publiczność do tańca w rytmie hip-hopu. Od roku 2004 jest członkiem grupy Bizzare, której wyznacznikiem jest rap wymieszany z ostrym gitarowym brzmieniem. Ale serca słuchaczy zdobyli wszyscy wykonawcy, również DJ KFADRAT A.K.A DVJ MAT CLUBWALKER, Pedro Drums, BUMP, Wide, Bari (Sax Live), Delight, DJ Major YBX (Nigeria), DJ Wosiek.

Wizualizacje i efekty świetlne, które towarzyszyły gwiazdom didżejskiej konsolety, wzmacniały siłę ich przekazu. Nie zabrakło też miejsca na pokaz fireshow. Imprezę poprowadził Pejot Human Beatbox, który przez cały wieczór podgrzewał atmosferę ostatniego letniego szaleństwa.

- Nie jesteśmy prekursorami tego typu imprez, ale organizując pierwszy Summer Festival, wzorem innych miast, postanowiliśmy wyjść z muzyką z podziemi na światło dzienne – powiedział jeden z organizatorów Festiwalu Arek Piechowski z projektu Stg.fm - Clubing kojarzy się zwykle z zabawą w nocnych klubach, z lokalami umiejscowionymi gdzieś w piwnicach. Chodziło nam o to, by wyciągnąć ludzi z domów, uaktywnić ich. Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że przy tego rodzaju muzyce można się bawić również na otwartej przestrzeni, bez ograniczeń wiekowych. Tu nie obowiązują żadne reguły, bo muzyka na żywo łączy, daje radość i szczęście. Dla nas – dla wykonawców
–  możliwość oglądania w blasku zachodzącego słońca kilkuset uśmiechniętych twarzy, bawiących się i dających nam swoją pozytywną energię to największa nagroda. To jest wyjątkowe – zakończył.

Pierwsza edycja festiwalu w Starogardzie Gdańskim za nami. Można powiedzieć - to było mocne i szalone pożegnanie lata, które pozostanie na długo w pamięci mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza tych złaknionych  wysokooktanowej rozrywki.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!