www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 27 wrzesień 2020
 
 
HOBBY. Willys pana Romana Gilli z karabinem maszynowym! Drukuj E-mail
środa, 05 październik 2016

Odwiedziliśmy pana Romana Gillę, żeby obejrzeć jego kolekcję starych aut. Najwięcej czasu zabrały nam oględziny willysa z zamontowanym karabinem maszynowym, oczywiście atrapą. Dlaczego w tym zabiorze błyszczących niklem i lakierem oldtimerów naszą uwagę przykuł akurat prosty willys?


Przede wszystkim ze względu na wiszące na ścianie obok niego zdjęcie! Przedstawia ono żołnierzy Armii Andersa siedzących właśnie w takim aucie najprawdopodobniej w Holandii. Za kierownicą jeepa siedzi tata pana Romana, Maks Gilla, słynny kowal ze Zblewa, właściciel kuźni - prapoczątku wielkiego dziś Gillmetu Sp. z o.o. w Starogardzie. Pięknie mieć hobby, pięknie jest coś kolekcjonować, ale najpiękniejsze w zbiorach są eksponaty mające rodzinną legendę.
W tym muzeum aut na ścianie wisi obraz znakomitego malarza Władysława Popielarczyka, którego siostra wyszła za Maksa Gillę. Akwarela przedstawia ul. Główną w Zblewie w miejscu,  gdzie stała kuźnia Maksa. O Popielarczyku napisał książkę Bernard Damaszk (informacja o tym w portalu na stronce gminy Skórcz)
 
Są też i motory


Bardzo wygodne siedziska


Fot. Tadeusz Majewski 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!