www.mamboteam.com
 
niedziela, 29 listopad 2020
 
 
Bokser NERO w załodze 40. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego w Sławie Drukuj E-mail
czwartek, 20 październik 2016Czterodniowy Rajd Samochodowy odbywał się w miejscowości Sława, woj. lubuskie. Trasa Rajdu wiodła przez kilka miejscowości, między innym Trzebiechów, Sulechów, Konotop, Mozów, Sławę. Głównym zadaniem było pokonanie trasy około 80 km w określonym czasie. Po drodze należało wykonać mnóstwo konkurencji sprawnościowych, a mianowicie: Konkurencja Strażacka, Udzielanie I pomocy rannym osobom, Konkurencja Kelnerska w Winnicy w Mozowie, Rzuty do Celu Podkowami Szczęścia, Konkurencja Rowerowa, Kręcioł z wbijaniem piłek do bramki, Wiązanie Par na czas, Rzut Kaloszem, Zbijanie kręgli...


Wszystkie wymienione wymagały od uczestników nie tylko umiejętności fizycznych, ale także pokonania stresu, działania na czas, sprytu, współpracy w zespole, współzawodnictwa fair play.
Nie tylko sprawność była punktowana na Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym. Uczestnicy brali obowiązkowo udział w Testach: Wiedzy o Ruchu Drogowym; Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie, Polskim Czerwonym Krzyżu i Czerwonym Półksiężycu; Wiedzy o Regionie Lubuskim. Musieli także sprawdzić się w Konkursie na Hasło Rajdowe.
Wysoko punktowaną konkurencją były manewry na placu z wykorzystaniem Testu Stewarta. Kierowcy świetnie sobie z nią radzili. Uczestnicy uczestniczyli także w Konkurencji Grzybobrania. Wspierali dzieci i uczniów szkół podstawowych wykupując losy w loterii fantowej.
Rajd odbywał się pod patronatem Honorowego Krwiodawstwa i Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy mieli okazję oddać krew w ambulansie podstawionym specjalnie dla nich oraz mieszkańców miejscowości Sława i okolic.

Starogard Gdański oraz Kociewie od wielu lat dzielnie reprezentuje Barbara Kaletha-Zys / psycholog Przychodni Lekarskiej Polmed S.A., Medpharmy S.A. w zakresie medycyny pracy oraz PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim.
W tym roku pojechała na rajd z córką Agatą Zys / studentką III roku prawa i I roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim /. Agata jest ambasadorką UG akcji DKMS oraz wspiera aktywnie akcje Wampiriady. W listopadzie b.r. za ilość oddanej krwi odbierze odznakę Honorowego Dawcy Krwi III stopnia.
W załodze uczestniczył także ukochany pies obu starogardzianek - bokser Nero.
Jechał w aucie z zapiętymi pasami, aktywnie warował, biegał, udało mu się nawet wytrwać dzielnie w Konkurencji Strażackiej i nie wypić wody z basenu strażackiego. Po konkurencji mógł napić się do woli z ulubionej miski. Stał się ulubieńcem uczestników rajdu z całej Polski. Dostał propozycję transferu do załogi z Gdańska, nakleili mu nawet herb na koszulkę, ale Agata nie wyraziła zgody na "transfer" - to bokser z Kociewia stwierdziła i w przyszłym roku także będzie reprezentował Starogard Gdański.
Starogardzianki walczyły z 42 załogami z całej Polski zdobywając mnóstwo nagród, a mianowicie: II miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej / dziewczynom pomagał Michał Stasiak - kolega Agaty / . I miejsce w klasyfikacji Pań zajęła Barbara Kaletha-Zys. Pani Barbara zajęła także I miejsce w bardzo trudnym Teście Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie, Polskim Czerwonym Krzyżu, Czerwonym Półksiężycu i Zasadach Udzielania I pomocy oraz II miejsce w Teście Wiedzy o Regionie. Agata sprawdziła się literacko i zdobyła II miejsce w Polsce na Hasło Rajdowe. Obu starogardziankom serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za kolejny Rajd w przyszłym roku. Nie zgadzamy się na transfer Nera do załogi z Gdańska ani do żadnej innej załogi. To nasz starogardzki bokser.

Warto wspomnieć, że pani Barbara Kaletha-Zys (Komandor Rajdu) zorganizowała wspólnie z córkami Agatą Zys (Sędzia) i Iwoną Zys (Kwatermistrz) oraz przyjaciółmi z Gdańska w czerwcu 2016 roku 40. Jubileuszowy Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK “Czerwona Róża“. Rajd odbywał się pod patronatem Starosty Starogardzkiego, Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewody Pomorskiego, Posłów RP: Henryki Krzywonos-Strycharskiej i Jerzego Borowczaka, Senatora RP Sławomira Rybickiego, Prezydentów Miasta Gdańska i Gdyni, Prezydenta i Starosty Tczewskiego, Europosła Jarosława Wałęsy, Wójta Gminy Stegna, Wójta Gminy Sztutowo. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Morskiego Instytutu Rybackiego Państwowego Instytutu Badawczego w Gdyni, Banku Zachodniego WBK I oddział w Gdyni i wielu innych. Na rajd przybyło 300 osób z całej Polski, a trwał 5 dni. Pani Komandor pozyskała wielu sponsorów. Z naszego rejonu patronat przejęło wiele firm, wspierając krwiodawców z całej Polski zarówno finansowo, jak i w postaci upominków i pucharów. Wśród nich: Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Starogardzkie w ramach inicjatywy lokalnej, Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego, Broker Mariusz Szwarc, Restal Elżbieta Rembiasz, Refleks Ryszard i Adam Stobba, Biuro Rachunkowe Bożena Nowak, Zespół dwa plus Dwa, Zespół Canto, Zamek Gniew , Masarnia Herold i Lucyna Wąs, Maszrol Bis i Edyta Gliszczyńska.

Rajd została oceniony jako najlepiej zorganizowany od 40 lat. Pani Barbara była pierwszym w historii Komandorem Kobietą.
Dyrektor Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Gdańsku Kamil Żuk w podziękowaniu napisał - “ na Pani ręce składam najszczersze podziękowania za wzorowe zrealizowanie 40. Ogólnopolskiego Rajdu HDK PCK Czerwona Róża. Rajd był w mojej ocenie wyśmienitą okazją do spotkania i integracji klubów z całego kraju. Jestem pełen nadziei, iż ten Jubileuszowy Rajd przejdzie do legendy, jako najlepiej zorganizowany i przeżyty przez jego uczestników. “ Identyczne opinie wyraziło 300 uczestników Rajdu Czerwonej Róży, przesyłają takowe poprzez Prezesów Klubów HDK PCK do Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża Stanisława Kracika.

Z ostatniej chwili. Kapitała Orderów PCK przyznała pani Barbarze Kaletha-Zys za działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża wyjątkowe wyróżnienie (srebrną) Odznakę Honorową PCK, która zostanie wręczona jeszcze w tym roku na uroczystej gali, o czym napiszemy.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!