www.mamboteam.com
 
poniedziałek, 10 sierpień 2020
 
 
STAROGARD. W listopadzie ruszy budowa Parku Nowe Oblicze Drukuj E-mail
czwartek, 27 październik 2016


Jeszcze w tym roku Firma Handlowa Adam Kowalczyk rozpocznie budowę Parku Nowe Oblicze przy Starogardzkim Centrum Kultury. Roboty obejmą uzbrojenie podziemne, budowę ścieżek i chodników, parkingów oraz nowe nasadzenia zieleni.
Miasto wyda na to blisko 1,2 mln zł.

Docelowo teren przy SCK ma stać się miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich starogardzian. Powstanie tam przede wszystkim park z ławeczkami, stolikami, fontanną i mobilną sceną. Cały teren zostanie ciekawie oświetlony wysokimi i niskimi lampami, więc mieszkańcy będą mogli również wieczorem wybrać się tu na bezpieczny spacer. Koszt całej inwestycji to prawie 4 mln zł, ale w tym i przyszłym roku zostanie wykonana tylko część przedsięwzięcia.


25 października prezydent podpisał z właścicielem Firmy Handlowej Adamem Kowalczykiem umowę na prace o wartości blisko 1,2 mln zł. Jeśli pogoda dopisze, jeszcze w listopadzie ruszą roboty podziemne.

- Budowa sieci uzbrojenia podziemnego jest niezbędna, aby w dalszych etapach móc zagospodarować ten plac według planu - mówi Janusz Karczyński naczelnik WTI.

W pierwszej kolejności firma Adama Kowalczyka zajmie się budową ścieżek pieszych oraz chodników, wzdłuż których zainstaluje różnego rodzaju ławki i siedziska. Cały teren zostanie upiększony nowymi nasadzeniami kwiatów, krzewów i drzew. Pojawią się też elementy dekoracyjne jak fontanna czy gabloty informacyjne. Park zostanie oświetlony za pomocą lamp typu LED. Będą to zarówno wysokie jak i niskie lampy, które dodadzą parkowi uroku, a ich światło zapewni mu niepowtarzalny klimat.Wiosną wykonawca planuje wybudować całkiem nowy zjazd z Alei Jana Pawła II do Miejskiego Przedszkola nr 6 „Modraczek”. Przy okazji powstanie tam też parking na 18 miejsc postojowych. Dzięki temu rodzice przedszkolaków nie będą musieli wjeżdżać do przedszkola od strony SCK tylko bezpośrednio skręcą z alei w nową bezpieczniejszą drogę. Będą mogli swobodnie zaparkować i bezpiecznego odprowadzić swoje maluchy do przedszkola.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2017 roku.

Magdalena Dalecka  Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6062 kom. 881 200 343 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!