www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 15 lipiec 2020
 
 
Starogard Gd. Rozmowa z Pomorskim Kuratorem Oświaty o nowym ustroju szkolnym Drukuj E-mail
piątek, 18 listopad 2016

Szóstoklasiści nie będą pisać końcowego sprawdzianu, ani nie pójdą do gimnazjów. Maturzyści będą mogli odwołać się od wyniku matury. Nie będzie już tzw. godzin karcianych. O tych i o innych zmianami w przepisach prawa oświatowego 15 listopada 2016 roku w Starogardzie Gdańskim rozmawiała Monika Kończyk - Pomorski Kurator Oświaty.

 


15 listopada 2016 r. w Urzędzie Miasta dyrektorzy, nauczyciele oraz pedagodzy starogardzkich przedszkoli i szkół podstawowych oraz gimnazjów spotkali się z Pomorskim Kuratorem Oświaty Moniką Kończyk. Rozmawiali o sprawach, związanych ze zmianą ustroju szkolnego oraz innymi zmianami w przepisach prawa oświatowego. Pani Kurator potwierdziła, że od nowego roku szkolnego 2017/2018:

 

- uczniowie klas szóstych nie będą pisać sprawdzianu szóstoklasistów, a naukę w nowym roku szkolnym rozpoczną nie w gimnazjum tylko w klasie 7 ośmioletniej szkoły podstawowej,

·   maturzyści będą mogli odwołać się od wyniku matury,

·  nauczyciele nie będą mieli obowiązku wykonywać tzw. godzin karcianych,

·  zostanie wprowadzony rejestr karanych nauczycieli.

 

Poza tym zgodnie z projektami ustaw oświatowych, na których w swoim wystąpieniu opierała się Pani Kurator Oświaty, zmiana ustroju szkolnego wiązać się będzie z powstawaniem w miejscu dotychczasowych szkół: 8-letnich szkół podstawowych, 4 letnich liceów ogólnokształcących, 5 letnich techników, 3 letnich branżowych szkół I stopnia, 2 letnich branżowych szkół II stopnia, 3 letnich szkół specjalnych przysposabiających do pracy oraz szkół policealnych. Tym samym przestaną istnieć gimnazja, które w całej Polsce zostaną  zlikwidowane.

 

Monika Kończyk poinformowała, że na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące spraw związanych z reformą edukacji odpowiadać będą pracownicy Pomorskiego Kuratorium Oświaty - tel. 58 322 29 00 oraz pracownicy ministerstwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15–16.15 - numery kontaktowe podane są na stronie: http://reformaedukacji.men.gov.pl/ w zakładce KONTAKT.

 

Dodatkowo na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku http://www.kuratorium.gda.pl/ została zamieszczona informacja o przebiegu procesu legislacyjnego projektów ustaw: Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe oraz ustawy Prawo oświatowe. Zamieszczono też broszurę informacyjną pt. „Dobra Szkoła”, która zawiera m.in. odpowiedzi na wybrane pytania związane z reformą edukacji.

Magdalena Dalecka  Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6062 kom. 881 200 343

 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!