www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 04 grudzień 2020
 
 
Nowe partnerstwo. Starogard podpisuje porozumienie z dwumilionowym Luohe w Chinach! Drukuj E-mail
czwartek, 24 listopad 2016


Władze ponad dwumilionowego miasta Luohe zdecydowały się na współpracę ze Starogardem. 23 listopada br. prezydent Janusz Stankowiak podpisał z sekretarzem miasta Ma Zhengyue list intencyjny o ustanowieniu partnerstwa obu miast.

23 listopada Starogard odwiedziła delegacja Luohe - miasta we wschodnich Chinach, w prowincji Henan. Sekretarz
Ma Zhengyue przyjechał do stolicy Kociewia z gotową propozycją współpracy na zasadzie partnerstwa miast. Rozmowy na temat współpracy rozpoczęły się już w lipcu, gdy prezydent Janusz Stankowiak spotkał się z Konsul Generalną Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Zhao Xiuzhen. Zgodnie z ustaleniami władze miasta przygotowały specjalną ofertę, w której zaprezentowały gościom walory Starogardu oraz możliwości i udogodnienia inwestycyjne na jego terenie. Przedstawiciele chińskiej metropolii nie kryli swojego zainteresowania.

- Działamy przede wszystkim w branży spożywczej – zaznaczył Ma Zhengyue. - Naszą specjalnością są wyroby mięsne. Widzimy potencjał w Państwa mieście i stąd nasza propozycja współpracy. Chcemy długoterminowo i stabilnie rozwijać nasze relacji w oparciu o zasady wzajemnego szacunku i obopólnej korzyści - powiedział.

Zaproponowane partnerstwo ma objąć nie tylko wymianę ekonomiczno-handlową, ale również rozwój komunikacji i współpracy w dziedzinie technologii, kultury, sportu, zdrowia i innych. Porozumienie wpisuje się we wszechstronne strategiczne partnerstwo polsko – chińskie, którego podstawą jest rozwój gospodarczy obu państw, realizowany poprzez wspólne inwestycje.

Magdalena Dalecka  Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6062 kom. 881 200 343


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!