www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 02 lipiec 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI PODSUMOWALI MINIONY ROK Drukuj E-mail
piątek, 13 styczeń 2017


Wczoraj w starogardzkiej komendzie policji odbyła się odprawa roczna z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofa Kozelana. Na odprawie podsumowano i omówiono pracę policjantów w 2016 roku.

Wczoraj o godz. 12:30 policjanci i pracownicy komendy powiatowej w Starogardzie Gdańskim gościli w swojej jednostce Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofa Kozelana, który uczestniczył w odprawie rocznej policjantów. Insp. Bogusław Ziemba - Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz mł. insp. Piotr Wiśniewski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim omówili całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych. Podejmowane na przestrzeni ubiegłego roku czynności dochodzeniowo-śledcze, liczne akcje i działania funkcjonariuszy, spotkania z młodzieżą szkolną, organizowane debaty społeczne z mieszkańcami, działania operacyjne oraz zaangażowanie pracujących w terenie służb patrolowych i dzielnicowych sprawiły, że miniony rok oraz osiągnięte w tym czasie wyniki zostały ocenione bardzo pozytywnie. Insp. Krzysztof Kozelan – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podkreślił, że starogardzka jednostka znajduje się w czołówce garnizonu pomorskiego jeżeli chodzi o działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa.

Starogardzcy funkcjonariusze w 2016r. uczestniczyli w 5 debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Przekazane w trakcie tych spotkań przez mieszkańców informacje, uwagi i spostrzeżenia zostały zweryfikowane oraz uwzględnione w codziennej służbie. Szczególny nacisk kładziono na poprawę współpracy mieszkańców powiatu z policją w celu wspólnej, bardziej skutecznej walki z lokalnymi zagrożeniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa. 

Ponadto policjanci przez cały rok prowadzili szereg akcji na drogach, które pozwoliły na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki podejmowanym działaniom zmalała liczba wypadków drogowych oraz osób zabitych i rannych. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 29 tys. kierujących. Zatrzymano ponad 200 osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 137 praw jazd za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej o 50 km/h.

W minionym roku na terenie powiatu o ponad 400 zdarzeń zmalała liczba popełnionych przestępstw kryminalnych. Wykrywalność rozbojów ukształtowała się na poziomie blisko 80%. Zmalała również liczba kradzieży z włamaniem, a wykrywalność w kategorii kradzieży pojazdów wyniosła 63%.

Na przestrzeni ubiegłego roku policjanci ze starogardzkiej komendy zabezpieczyli również prawie 13 kilogramów środków odurzających wśród których była amfetamina, mefedron, marihuana, haszysz oraz tabletki extasy.

Na zakończenie odprawy insp. Krzysztof Kozelan – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przedstawił kierunki i priorytety pracy jakie czekają funkcjonariuszy w tym roku.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!