www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 15 lipiec 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI. Dzieci z wizytą w komendzie Drukuj E-mail
sobota, 21 styczeń 2017


W czwartek policjantów ze Starogardu Gdańskiego odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez  parafię p.w. Miłosierdzia Bożego. Wizyta w komendzie była dla dzieci atrakcją oraz doskonałą okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą słuchały również na czym polega praca policjanta, a na koniec spotkania mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.
 


19 stycznia br. starogardzką jednostkę policji odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanych w czasie ferii przez parafię p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. Z uwagi na duże zainteresowanie i liczbę chętnych zwiedzanie komendy odbyło się w dwóch grupach.  

Policjantka do spraw profilaktyki społecznej, która spotkała się z dziećmi mówiła o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Goście starogardzkich funkcjonariuszy mogli wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, zobaczyć jak wygląda policyjna strzelnica i siłownia oraz poznać zasadę działania lustra weneckiego. Policjanci pokazali również niebieski pokój oraz umiejętności policyjnego psa tropiącego. Dzieci miały także okazję zobaczyć w jaki sposób technicy kryminalistyki zabezpieczają pozostawione przez przestępców ślady linii papilarnych.

Na zakończenie, każdy z uczestników półkolonii mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Dzieci były bardzo zadowolone i deklarowały, że na pewno jeszcze odwiedzą starogardzkich policjantów. 
asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl
 BIP KPP Starogard Gd.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!