www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 02 grudzień 2020
 
 
PIERWSZE W POLSCE BOISKO FOOTGOLFOWE! Nowa atrakcja blisko Kociewia Drukuj E-mail
sobota, 18 luty 2017


Latem 2016 roku w Przywidzu zbudowano pierwsze w Polsce boisko footgolfowe z przeszkodami. Miejsce zostało dobrze przyjęte i wiosną br. zostanie otwarte na nowo.

Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Po drodze musi on pokonać różnorodne przeszkody. Footgolf Przywidz zachęcą do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Trasy do gry mają 10 metrów szerokości i 50 metrów długości. Na każdej trasie utworzono przeszkody, które utrudniają trafienie piłką do dołka. Tras jak i dołków jest osiemnaście. Wchodzi się grupami maksymalnie pięcioosobowymi. Wygrywa ten, który miał najmniej uderzeń - mówi Maciej Antończyk, twórca Footgolf Przywidz.

Jedna runda, czyli przejście 18 tras z przeszkodami trwa około 2 godziny. Footgolf wymaga ruchu, jednak nie powoduje zmęczenia. Nie ma kontaktu z przeciwnikiem, nie biega się, siła kopnięcia ma niewielkie znaczenie. Dlatego footgolf uznaje się za dobre miejsce do integracji różnych pokoleń np. rodziców i dzieci. Ofertę dopełniają piłkarskie urodziny i wieczory kawalerskie.

- Całe życie mieszkałem w mieście. Uwielbiałem wszelkie wypady na łono natury, czy z rodziną czy też ze znajomymi. Brakowało mi takiego miejsca, bo przecież parki linowe w końcu się nudzą. Moim marzeniem było stworzyć oryginalne miejsce z dala od miasta, w którym można aktywnie wypocząć – dodaje właściciel obiektu.

Footgolf Przywidz zostanie ponownie otwarty w kwietniu 2017 roku, szczegóły będzie można znaleźć na facebook.com/FootgolfPrzywidz. Do tego czasu na obiekcie powstaną dodatkowe atrakcje związane z rekreacją. Czy mieszkańcom Kociewia atrakcja się spodoba, przekonamy się już za kilka miesięcy.

Link do filmu z lotu ptaka
https://www.youtube.com/channel/UCaniPuedomV0gH6hwbi6r5A

Kontakt
83-047 Przywidz
Uhlenberga 12
Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Tel. 513 855 147
facebook.com/FootgolfPrzywidz
instagram.com/footgolf.przywidz
footgolf-przywidz.pl (w budowie)

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!