www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 04 grudzień 2020
 
 
STRABAG wybuduje węzeł komunikacyjny w Starogardzie Drukuj E-mail
poniedziałek, 20 luty 2017

W półtora roku firma z Pruszkowa przebuduje starogardzki dworzec PKP i ulice w jego sąsiedztwie, w tym Aleję Wojska Polskiego. W dniu 20 lutego prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z przedstawicielami firmy STRABAG umowę na wykonanie inwestycji. Roboty ruszą w marcu br.W listopadzie Gmina Miejska ogłosiła  przetarg na „Budowę i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Do konkursu stanęło 7 firm: z Pinczyna, Gdyni, Piaseczna, Pruszkowa, Starogardu Gdańskiego i dwie z Warszawy. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydowała cena. Firma STRABAG uzyskała najwyższą ocenę, proponując kwotę od 0,5 do 4 mln zł niższą od pozostałych oferentów. Prace wykona za niecałe 30 mln zł.    

W poniedziałek, 20 lutego prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz pełnomocnicy firmy STRABAG Michał Drywa i Marcin Ceglarek podpisali umowę na realizację zadania. Zakończenie całej inwestycji zgodnie z umową zaplanowane jest na koniec sierpnia 2018 r.

Szczegółowy harmonogram robót zostanie ustalony do połowy marca, wtedy też nastąpi przekazanie placu budowy.

Zadanie obejmuje przebudowę kompleksu budynków dworca PKP. W budynku głównym dworca znajdą się poczekalnie, kasy, toalety, a także mała gastronomia. W sąsiednim budynku znajdzie się centrum monitoringu oraz siedziba Straży Miejskiej. W pobliżu pojawi się nowy plac autobusowy z peronami i wiatami. Znajdzie się też miejsce dla miejskich autobusów i taksówek. Wokół węzła pojawią się nowe strefy parkowania Park&Ride (zaparkuj i jedź), Kiss&Ride (pocałuj i jedź), rowerowego Bike&Ride (zostaw rower i jedź).  Wszystkie mają służyć jednemu. Będą to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić albo podwiezienie kogoś na pociąg lub autobus albo przesiadkę na inny środek lokomocji.

Budowa węzła przesiadkowego obejmie cały układ komunikacyjny dróg wokół, m.in. ulicę M. Hillar, ul. Kolejową, część ul. Gdańskiej i przede wszystkim Aleję Wojska Polskiego.

- Czeka nas gigantyczne przedsięwzięcie – powiedział Przemysław Biesek-Talewski zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych. Poruszanie się w okolicy dworca i Alei Wojska Polskiego będzie przez najbliższe półtora roku znacznie utrudnione. Postaramy się jednak zminimalizować te trudności, aby osoby dojeżdżające do miasta pociągiem czy autobusami, a także mieszkańcy tej części miasta mogli w miarę bezstresowo korzystać z miejskiej infrastruktury w trakcie realizacji inwestycji.
Magdalena Dalecka Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6062 kom. 881 200 343
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!