www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 18 październik 2017
 
 
W Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie marzec rozkwitał recytacją Drukuj E-mail
poniedziałek, 03 kwiecień 2017


Jak co roku w marcu Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim organizowało Rejonowe Eliminacje XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Przez pięć dni odbywały się eliminacje okręgowe dla powiatu starogardzkiego, podczas których spośród 107 recytatorów wyłoniono reprezentację naszego powiatu na finały rejonowe.

Do dalszego etapu przeszli:

15 marca 2017r. w OPP w Starogardzie Gdańskim (okręg Starogard) - Konrad Jastrzemski, Bartosz Lange, Martyna Landowska, Marta Budakowska, Mieszko Malinowski, Anna Dębińska, Michał Negowski

16 marca 2017r. w OPP w Starogardzie Gdańskim (okręg Starogard) – Agata Nowak, Zofia Dębńska, Cezary Dragun, Franciszek Andrearczyk, Oliwia Stosik, Kacper Guziński

20 marca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie (okręg Lubichowo) – Ewa Kreja, Zofia Jagodzińska, Kornelia Krysiak, Wiktoria Kłos, Łukasz Herman, Julia kubik, Aleksandra Kubik

21 marca 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu (okręg Skórcz) – Julia Eggert, Agata Piątek, Miłosz Dwurznik, Amelia Bobkowska

22 marca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarszewach (okręg Skarszewy) – Zofia Kudelska, Julia Gdaniec, Ines Cybulska, Dominika Kiedrowska


W dniach 29-30 marca 2017r. najlepsi recytatorzy z powiatu starogardzkiego, tczewskiego i chojnickiego spotkali się w auli OPP podczas koncertu finałowego. Jury w składzie: Adma Karaś, Ewa Balcerzak, Dorota Szufrajda, Marcin Skrzypczak i Patrycja Strzelczyk wytypowało laureatów 4 kategorii, którzy reprezentować będą nasz rejon na konkursie wojewódzkim w Sopocie.

Kategoria dzieci młodsze (klasy I-III szkół podstawowych) : Bartosz Lange (PSP nr 6 Starogard Gdański, op. Iwona Karnauch)

Kategoria dzieci starsze (klasy IV-VI szkół podstawowych): Krzysztof Sowa (Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie, op. Jarosława Gawin)

Kategoria młodzieży (szkoły gimnazjalne): Ines Cybulska (Publiczne Gimnazjum w Skarszewach, op. Joanna Hernik) i Franciszek Andrearczyk (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim, op. Elwira Potocka)

Kategoria poezji śpiewanej (bez kategorii wiekowej): Agata Nowak (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim, op. Jadwiga Butler)

























 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!