www.mamboteam.com
 
sobota, 23 styczeń 2021
 
 
STAROGARD - KIEROWCO ZWOLNIJ I NAUCZ SIĘ POMAGAĆ. Akcja Policji i Szpitala - 30.05 Drukuj E-mail
środa, 24 maj 2017


Kierowco, zwolnij i naucz się pomagać - to hasło wspólnej akcji starogardzkiego szpitala i funkcjonariuszy z miejscowej komendy, która odbędzie się 30 maja br. w miejscowości Szpęgawsk przy drodze krajowej nr 22. Tego dnia zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy będą mogli skorzystać z przyspieszonego kursu pierwszej pomocy.

Główną ideą, jaka przyświeca tej akcji będzie podnoszenie umiejętności udzielania przez kierowców pierwszej pomocy przedmedycznej, a także propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz informowanie uczestników ruchu drogowego o mogących wystąpić na drodze zagrożeniach oraz konsekwencjach wynikających z nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

30 maja br. w godzinach od 10:00 do 13:00 w miejscowości Szpęgawsk przy drodze krajowej nr 22 zarówno kierowcy jak i pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z lekcji pierwszej pomocy prowadzonej przez ratowników medycznych, a także sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Każdy, kto weźmie udział w przyspieszonym kursie otrzyma certyfikat, brelok ratowniczy oraz materiały edukacyjne.

Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii, natomiast umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nierzadko jedyną szansą dla ofiar wypadków drogowych – już po 4 minutach od nagłego zatrzymania krążenia szanse na przeżycie poszkodowanego drastycznie maleją. Umiejętne udzielenie pomocy osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym ze strony każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia.

Wspólna akcja edukacyjna jest efektem współpracy Kociewskiego Centrum Zdrowia oraz Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

asp. sztab. Marcin Kunka  
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33
www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.
 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!