www.mamboteam.com
 
piątek, 30 październik 2020
 
 
GŁOSUJCIE NA NASZ PROJEKT! „SZYCIE JEST PIĘKNE” Drukuj E-mail
czwartek, 01 czerwiec 2017

GŁOSUJCIE NA NASZ PROJEKT!

DZIĘKI WSPÓLNYM GŁOSOM MAMY SZANSĘ!

SZYCIE JEST PIĘKNE”

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1563,szycie-jest-piekne.html

Niżej szersza informacja o tym projekcie!


Nasz projekt zatytułowany „Szycie jest piękne” dotyczy problemów lokalnej społeczności, braku miejsca, gdzie można się wspólnie spotkać, poznać. Dzięki realizacji projektu stworzymy takie miejsce w Szkole Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Głównym powodem spotkań będą zajęcia z szycia, rękodzieła. Wspólna praca, rozmowa przy herbacie, sokach, łakociach będzie okazją do lepszego poznania się. Pokazania, że grupy postrzegane jako bardzo od siebie odmienne (dzieci, starsi, seniorzy) mogą wspólnie pracować, rozmawiać, mieć podobne pasje, a także wspólnie się od siebie uczyć.

Takie spotkania oderwą też najmłodszych od komputerów, które stały się ich centrami rozrywki, a także "spotkań" ze znajomymi. Będą też poszerzeniem ubogiej oferty zajęć popołudniowych. Dodatkowo „odczarujemy szkołę”, która postrzegana jest jako miejsce, czasem nudnej, nauki, zebrań dla rodziców, do którego idzie się z przymusu, nie dla przyjemności. Pokażemy, że może to być miejsce odkrywania i rozwijania swoich pozaszkolnych talentów. Wykonane przez nas prace (m. in. maskotki, poduszeczki) przekażemy małym pacjentom ze szpitala w Starogardzie Gdańskim i Tczewie oraz podopiecznym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wsparciem w tym działaniu będą wolontariusze fundacji "Dr Clown". Dzięki ich udziałowi pokażemy kolejną formę aktywności - wolontariat na rzecz innych osób. Dużym problemem jest także wyrzucanie starych, niemodnych, podniszczonych rzeczy. Nasze warsztaty pokażą, że i z tych, wydawałoby się niepotrzebnych rzeczy, można wykonać coś nowego lub przerobić tak, że ponownie stanie się modne, co dodatkowo może być miły upominkiem dla innych osób. Dzięki realizacji projektu powstanie miejsce, w którym lokalna społeczność będzie mogła wspólnie spotykać się, inspirować do aktywności, działać na rzecz innych.

Działania projektowe wyzwolą potencjał drzemiący w uczestnikach. Będą "iskrą", która "zapali" lokalną społeczność do dalszych działań na rzecz innych, a także do samorozwoju, realizacji własnych pomysłów.

KAŻDY MOŻE ODDAĆ JEDEN GŁOS! Gdyby każdy z nas poprosił w rodzinie chociaż o 4 głosy, to bylibyśmy niepokonani. ZOSTAŁO TYLKO 9 DNI! DAMY RADĘ?

R. Janicki, J. Stuba2.06.2017.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE NA NASZ „FESTIWAL KULTURY”

Jest to wyjątkowy dzień w naszej szkole! Zwykłe lekcje zamieniają się w „żywe”. Na każdym stoisku gwarantujemy moc atrakcji. Warto odwiedzić je wszystkie i zagłębić się w tajniki: świata matematyki i przyrody, plastyki, malarstwa i muzyki, świata języka polskiego i angielskiego. Wniknąć do polskiej bajki, przysłów i opowieści o naszej szkole i Kociewiu. Zapraszamy do gier, zabaw, loterii. Na wystawy. Poznacie język migowy, sposoby udzielania pierwszej pomocy, wiele dyscyplin sportowych. Odkryjecie nowe talenty. Rozwiniecie pasje. A w nagrodę - słodka kawiarenka „Czwóreczka” :)
Zerknijcie też na stronę - czworka.starogard.pl i facebook.
Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń!
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim tel. 58 56 22081

  
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!