www.mamboteam.com
 
piątek, 30 październik 2020
 
 
Kilkakrotnie wzięła udział w znanym teleturnieju „Jaka to melodia”. Jej refleksje Drukuj E-mail
środa, 14 czerwiec 2017


Aby wziąć udział w teleturnieju, zgłosiłam się na eliminacje w Elblągu. Już od dłuższego czasu chciałam spróbować swoich sił, ale trochę się obawiałam, nie wierzyłam w siebie, no i ciężko było mi przekonać rodziców, żeby ktoś jechał ze mną na eliminacje (jestem osobą z niepełnosprawnością i pomoc zawsze się przyda). Przełamałam się w końcu. Śledziłam, gdzie odbędą się eliminacje i wybrałam te w Elblągu, ponieważ było to dość blisko Starogardu. Pojechaliśmy.  W pokoju siedziały dwie panie z komisji. Weszłam razem z kilkoma osobami. Najpierw była luźna rozmowa o tym, co kto robi, czym się interesuje, co go kręci. Potem były pytania o ulubionych piosenkarzy, artystów. Trzeba było znać przynajmniej kilka tytułów piosenek tegoż artysty. Czasem same rzucały jakieś konkretne nazwisko, nazwę zespołu i pytały o ich piosenki. Nie miałam z tym problemów. Nieskromnie powiem, że zdarzało mi się poprawiać inne osoby, które myliły tytuły.
Zaraz po eliminacjach obie panie podeszły do mnie i mojej mamy i zaprosiły nas na nagranie do Warszawy. Powiedziały mi, że z reguły nie informują uczestników od razu, tylko dzwonią po jakimś czasie, ale mnie mogą zaprosić już dziś, bo nie mają wątpliwości, że mam dużą wiedzę muzyczną. Bardzo się ucieszyłam i byłam ogromnie podekscytowana.
Po raz pierwszy nagranie miałam 18.10.2015 r., a emisję po 2 tygodniach - 5.11.2015 r. Potem było moje drugie podejście - nagranie 17.04.2016, a emisja w telewizji - 23.05.2016 roku, no i trzeci raz, w tym roku. Załapałam się na trzy odcinki emitowane 13-15 lutego. Nie ukrywam, że przed nagraniem są ogromne nerwy i stres - na kogo się trafi, na jakim poziomie są zawodnicy, czy nie dam plamy i się nie zbłaźnię?
Do studia w Warszawie uczestnicy przywożą ze sobą własne ubrania, a fryzurę i makijaż wykonują profesjonaliści na miejscu. Przed nagraniem wszyscy czekamy w barku przed studiem. Są tam zawodnicy na różne godziny nagrania i najgorzej, jak wyłapię jakąś znaną twarz, kogoś, kto jest mocnym przeciwnikiem, którego już kojarzę z wcześniejszych występów w programie i ma dużą wiedzę (tak było ostatnim razem, ale dałam radę :)
Ogólnie stres był duży pomimo rozrywkowego charakteru programu. Zawsze miałam świadomość, że będą mnie oglądały tysiące ludzi, no i masa znajomych będzie trzymać za mnie kciuki. Koncentrowałam się mocno, żeby nie wypaść źle. Po koncentracji przychodzi duża dawka energii. Fajnie jest potem obejrzeć siebie w telewizji, jak się wypadło i wyglądało. Miło czyta się pochlebne komentarze i gratulacje na Facebooku od rodziny, nauczycieli i znajomych, a także między innymi od prezydenta mojego miasta.
Studio jest bardzo wysokie. Pod sufitem masa świateł i reflektorów. Na nagranie wchodzą tylko zawodnicy (rodzice podsłuchiwali przez szparę w drzwiach). Jest oczywiście publiczność, prowadzący, kamerzyści, operatorzy... masa ludzi. Pan Robert Janowski jest bardzo sympatyczny. Nie odmówił mi nigdy zdjęcia, potrafi świetnie zrelaksować zawodników.
Mimo że pierwszego razu miałam pecha, odpadłam w 3. rundzie, to połknęłam bakcyla. Mam nadzieję, że  nie sprawdzą się ostatnie wieści i program "Jaka to melodia" nie zniknie we wrześniu z anteny TVP i mój ulubiony prowadzący dalej będzie go prowadził (ostatnie newsy mówią, że pan Robert odchodzi z programu). W tym roku "Jaka to melodia" miała obchodzić 20. urodziny. Nie wierzę, że to może być koniec. Trzymam kciuki, aby po wakacjach było wszystko po staremu. Moja półroczna karencja mija w sierpniu, więc może jesienią uda mi się znów zagrać... Bardzo bym chciała
Super zabawa! Polecam. Trzeba uwierzyć w siebie i spełniać marzenia.

Magda Jassak – ukończyła II LO w Starogardzie Gdańskim, obecnie uczy się zaocznie na I roku studiów - administracja publiczna. W ten weekend czeka ją sesja egzaminacyjna, więc uczy się w każdej wolnej chwili. Poza tym pracuje jako pracownik interwencyjny w Urzędzie Miasta w Starogardzie w Wydziale Spraw Społecznych. W wolnych chwilach słucha radia. Jej ulubiona stacja to Plus. Nałogowo słucha muzyki. 

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!