www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
PARADIES Wdzydze Kiszewskie zapraszają! Idealne miejsce na wypoczynek Drukuj E-mail
sobota, 08 lipiec 2017


Choć Wdzydze Kiszewskie są znane w całej Polsce jako turystyczna miejscowość na Kaszubach, napiszemy trochę o nich oraz o ośrodku PARADIES, idealnym miejscu na wypoczynek. Pokażemy też zdjęcia ośrodka oraz otoczenia, a na końcu damy adres strony.
Wdzydze Kiszewskie są kapitalnie położone nad Jeziorem Wdzydzkim, nazywanych przez miejscowych Morzem Kaszubskim. Jest to najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsce na Pojezierzu Kaszubskim. Potężne jezioro ma ponad 1450 ha i 68 m głębokości. Ze względu na walory samego akwenu i okolicy utworzono tu Wdzydzki Park Krajobrazowy kryjący rezerwaty przyrody.
Wspaniała atrakcją dla turystów jest
Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny typu skansenowego, gdzie zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru Kaszub i Kociewia.
W samych Wdzydzach Kiszewskich jest mnóstwo ośrodków wczasowych, hoteli, kwater. Niektóre położone nad jeziorem, inne dalej.
PARADIES - 6 domków wczasowych (w każdym 3 pokoje) leży w miejscu idealnym. Poniżej pokazujemy te domki.
W każdym domku jest kuchenka i łazienka z prysznicem.
PARADIES ma 6 tys. metrów kwadratowych. Leży na skłonie od domków do brzegu jeziora. Pokazujemy tu dwa podobne ujęcia, zrobione z pomostu przy plaży (PARADIES ma swoja plażę). Widać na tych zdjęciach czerwony samochodzik, oczywiście do pływania. Sprzętów do pływania jest tu sporo, między innymi kajaki.
W głębi widać słynną wieżę widokową. Stoi bliziutko PARADIES. Naprawdę robi wrażenie. Kto zakwateruje się w PARADIES, może codziennie rano i wieczorem oglądać z góry wschody i zachody słońca.
Trochę iny kąt. Samochodzik na tle fragmentu jeziora
Zbliżenie na cypel na Jeziorze Wdzydzkim
Tu mamy bardzo ładnie utrzymany trawnik na skłonie od domków do brzegu jeziora. Wyżej widać domek ze zjeżdżalnią, niżej coś w rodzaju nawodnej wiaty i pomost. Niżej wiata i pomost ujęta z innej stronyBa terenie PARADIES rosną drzewa, z których rano słychać ptactwo
Jezioro Wdzyckie w całej okazałości. Regaty oglądane z PARADIES
Bardzo blisko PARADIES stoją żaglówki, które można wypożyczyć. W samym PARADIES, jak wspomnieliśmy, jest łódka, kajaki i rowery wodne. Jest tu miejsce dla osób lubiących grę w piłkę siatkową oraz stół do pingponga.Coraz częściej wyjeżdżamy na wczasy z dobrym sprzętem fotograficznym, żeby porobić zdjęcia przyrody, również i dzikiego ptactwa. My zrobiliśmy zdjęcia łabędziom i dzikiej kaczce, ptactwu już prawie udomowionemuNiżej łazienka z prysznicem oraz kuchenka. Szkoda, że nie wzięliśmy odpowiedniego obiektywu, ale i tak tu widać czystość i porządek. Pomieszczenia są wyłożone ciepła boazerią sosnową, często bezmyślnie zrywaną, by w ich miejsce położyć gipsowe zimne tynkiJeszcze zerknięcie z PARADIES na wieżę imponującą wieżę widokową
Na zakończenie wizytówka z podstawowymi informacjami i link do bogatej w zdjęcia strony internetowejREKLAMA

www.wdzydzeparadies.pl
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!