www.mamboteam.com
 
wtorek, 27 październik 2020
 
 
Wiesław Sadowski II Wicemistrzem Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Drukuj E-mail
środa, 04 październik 2017


W dniach 15 -17 września w Bogusławicach w województwie łódzkim odbyły się wznowione po 26 latach przerwy XIV Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Zawody trwały trzy dni i w każdym z nich zawodnicy zmagali się w innych konkurencjach: ujeżdżenie, maraton i konkurs zręczności tzw. kegle.


Wiesław Sadowski, starogardzianin – właściciel Stajni WS, startował wśród renomowanych reprezentantów Polski i dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu i talentowi zdobył brązowy medal.

Srebrny medal przypadł członkowi Kadry Narodowej Piotrowi Mazurkowi, natomiast w pięknym stylu złoto wywalczył Bartłomiej Kwiatek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników – reprezentantów Polski w konkurencji powożenia. Jednocześnie wszyscy trzej zwycięzcy, uzyskali prawo do startu w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu, który będzie odbywał się w trakcie trzech kolejnych imprez z cyklu Cavaliada - w Poznaniu, Lublinie i Warszawie.

Ten wspaniały sukces Wiesława Sadowskiego jest piękną kontynuacją tradycji powożenia, którą zapoczątkował niezwykle utytułowany starogardzianin Zygmunt Waliszewski (między innymi 11-krotny Mistrz Polski i Wicemistrz Świata z 1978 roku) zwłaszcza, że panowie współpracowali ze sobą przez kilka lat i w tym czasie nasz obecny medalista miał możliwość korzystania z rad Mistrza.

Tego sukcesu nie byłoby również, gdyby nie ogromna pasja pana Wiesława do koni, którą dzieli ze swoją rodziną.

Jak powiedzieli mi przyjaciele pana Wiesława, są bardzo dumni z jego sukcesu i jest to ogromne osiągnięcie, zwłaszcza, że Wiesław nie zajmuje się zawodowo powożeniem, tak jak pozostali startujący. Jest to jego pasja, którą we wspaniały sposób rozwija, dając satysfakcję sobie, najbliższym, ale również mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy mogą być dumni z osiągnięć współmieszkańca.

Należy jeszcze wspomnieć o tym, że oprócz powożącego – najważniejszej osoby na bryczce, w skład drużyny wchodzą tzw. luzacy. Luzak to pomocnik powożącego w zawodach zaprzęgowych, pilnujący prawidłowego przejazdu trasy maratonu i balansujący ciałem i bryczką podczas pokonywania przeszkód. To także osoba, która bardzo dobrze zna konie i wie, jak w różnych sytuacjach sobie z nimi poradzić, a także przygotowuje konie do startu i bierze czynny udział w treningach. W zwycięskiej drużynie pana Wiesława w roli luzaków wspierali Janusz Kosidowski, Berenika Gliniecka, Natalia Lamek i   Jakub Szczepaniak.

Obecnie Wiesław Sadowski przygotowuje się do kolejnych startów w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Życzymy panu Wiesławowi dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty.

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!