www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 20 styczeń 2021
 
 
UM STAROGARD. Obwodnica Starogardu i jej przebieg - Miasto trzyma rękę na pulsie Drukuj E-mail
czwartek, 05 październik 2017


Obwodnica Starogardu i jej przebieg - Miasto trzyma rękę na pulsie


Przesyłam Państwu link do wizualizacji rekomendowanego przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego wraz z informacja prasową - pisze Magdalena Dalecka, główny specjalista ds komunikacji medialnej (Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański)

https://www.youtube.com/watch?v=gm5kYuzF6K0&t=38s

Firma „Transprojekt” zarekomendowała III wariant przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego do realizacji. Wizualizację rekomendowanego wariantu wraz ze Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym przekazała do oceny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugim półroczu 2018 roku GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie, które przybliży Starogard do celu.

Po przeprowadzeniu wielu analiz technicznych, środowiskowych i finansowych firma wykonawcza „Transprojekt” zarekomendowała trzeci wariant (wersja a) przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego do realizacji.

- Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad weryfikuje złożone przez wykonawcę opracowanie Studium – mówi zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski. - Jeszcze w tym roku odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy GDDKiA, która ostatecznie zatwierdzi wybór wariantu obwodnicy. Zaraz potem gdański oddział GDDKiA złoży w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to w drugim półroczu 2018 roku po otrzymaniu decyzję RDOŚ, GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie - koncepcję funkcjonalno - przestrzenną.

Koncepcja będzie ostatnim etapem prac potrzebnych do ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

- Cieszę się, że zgodnie z zapewnieniami ze strony Ministerstwa Infrastruktury prace na dokumentacją dla naszej obwodnicy trwają i będą trwały – podkreśla prezydent miasta Janusz Stankowiak. - Na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby nie było żadnych zahamowań w tym procesie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w 2019 roku, będzie można ogłosić przetarg na budowę obwodnicy Starogardu. Liczę, że zgodnie z zapowiedziami, do tego czasu Rząd zapewni finansowanie naszej inwestycji.


 Magdalena Dalecka  Główny Specjalista ds komunikacji medialnej Wydział Informacji Społecznej Urząd Miasta Starogard Gdański tel. +48 530 6061 kom. 881 200 343 
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!