www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 30 wrzesień 2014
 
 GALERIA NEPTUN POSZERZA OFERTĘ
niedziela, 28 wrzesień 2014Trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 1000 mkw. podpisał deweloper powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. W transakcjach właściciela reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Planowana data otwarcia obiektu to wiosna 2015 r.


Czytaj całość...
 
O powieści "Złodziejka marzeń" Anny Sakowicz. Jej akcja toczy się w Starogardzie!
piątek, 19 wrzesień 2014


Dziś w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na spotkaniu koła dziennikarskiego gościła Anna Sakowicz, autorka powieści pt. "Złodziejka marzeń", której akcja toczy się w Starogardzie Gdańskim.
Czytaj całość...
 
Mamy Plitwickie Jezioro na terenie Starogardu! - fotoreportaż, film
poniedziałek, 15 wrzesień 2014


Dla tych, którzy jeszcze nie oglądali filmiku Piotra Madaneckiego wykonanego z drona, prezentuję kilkanaście stopklatek. Na kilku dron robi fotkę nam, w dole. Kto jeszcze nie oglądał filmu, może go obejrzeć również tutaj - daję link na końcu fotoreportażu. Przy okazji - na mojej stronie na Facebooku toczy się ciekawa dyskusja na temat jeziora Kochanka. Jeszcze dziś ją skopiuję do portalu z Fb. ...Hmm... Jak te zdjęcia podpisywać? Fot. Dron? ...Nie, no przecież Fot. Piotr Madanecki
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmu.
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA DEBATY SPOŁECZNE
poniedziałek, 15 wrzesień 2014
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” zapraszają na cykl debat społecznych pod nazwą „Czy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa?”. Debaty odbędą się w październiku 2014r.
Czytaj całość...
 
Wczoraj rano Piotr Madanecki nakręcił piękny film o jeziorze Kochanka z lotu drona
niedziela, 14 wrzesień 2014
Czytaj całość...
 
840 osób poznało wiek swojego serca w Starogardzie Gdańskim z kampanią „Ciśnienie na życie
poniedziałek, 01 wrzesień 2014


Między 27 a 28 sierpnia w Starogardzie Gdańskim na parkingu Carrefour, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 840 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
Czytaj całość...
 
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
środa, 27 sierpień 2014


30 sierpnia o godzinie 17.30 Starogard Gdański stanie się muzyczną stolicą szalonego dancingu. Wszystko za sprawą jednej czarującej kobiety i sześciu muzycznie uzdolnionych mężczyzn. To oni sprawiają, że polska muzyka rozrywkowa nabiera rozpędu i staje się niebywałym widowiskiem muzyczno- kabaretowym. Daj się zaprosić na wspólną zabawę na terenie stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
Czytaj całość...
 
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim!
poniedziałek, 25 sierpień 2014


Już między 27 i 28 sierpnia, na parkingu supermarketu Carrefour w Starogardzie Gdańskim, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.
Czytaj całość...
 
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie!
niedziela, 24 sierpień 2014


Regina Sikorska przysłała mi kapitalne zdjęcie z adnotacją "Kocborowo" (dziękuję, Regino!), ale zaraz gdy je otworzyłem, tknęło mnie, że coś tu nie pasuje.
Czytaj całość...
 
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www?
niedziela, 24 sierpień 2014


Część reportażu pt.
"Ulica – zbliżenia" dotycząca rodziny Przybielskich ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.).
Czytaj całość...
 
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk
niedziela, 17 sierpień 2014


Proszę o kontakt
Wiktora III Andrzeja Przybielskiego, autora listu z 2000 r., który zatytułowałem w "Gazecie Kociewskiej" następująco: "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielskich". Zbieram materiały do reportażu o rodzinie Przybielskich, jaki rozpocząłem w 1994 r. ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.) - "Ulica – zbliżenia".
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
Papier czy zapis cyfrowy? Rozważania o trwałości w rzece przemijania. SZOPKA 2003
czwartek, 14 sierpień 2014


Od dawna zastanawiam się, jakby tu najlepiej utrwalać swoje dokonania. Napisałem kilka książek: Klonówkę obszar magiczny, Przeplotnię, Oj, oj, Ojczyznę, Żaden wójt nie był pewien i Kronikę kronik, przygotowuję rzecz o polityce Starogardu, żeby ją wreszcie wydać (przecież po wyborach nie będzie to miało sensu) i jakby drugą część, o tak zwanej czwartej władzy (tzw. gdyż tej od dawna już nie mamy), monografię o naszej lokalnej prasie...
Czytaj całość...
 
"Trzeszczało jak diabli". Co wykopywał starogardzianin Jan Walos w kopalni w Kowarach?
środa, 13 sierpień 2014
Ten tekst ciągle pamiętam...  "Kopaliśmy siwe kamienie, niektóre aż czarne. Czasami różowawe lub czerwonawe jak granit. Nie wiedzieliśmy, co to jest. Kopaliśmy, a facetki - Rosjanki chodziły z aparatami. Od czasu do czasu wykazywało, że jest jakiś składnik: w tych aparatach, licznikach Geigera, trzeszczało jak diabli" - mówił w 1999 r. Jan Walos, bohater mojego reportażu pt.  Ktokolwiek wie. Niestety, nikt się w tej sprawie nie odezwał, co spowodowało, że już nie odwiedziłem pana Jana. Może teraz, przy powszechnym już internecie, ktoś się odezwie... 
Czytaj całość...
 
ZA "DZIEŃ DOBRY STAROGARD". Tadeusz Kubiszewski o poezji Jana Majewskiego
wtorek, 12 sierpień 2014
Tekst i zdjęcia z poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry Starogard"

Jan Majewski
– poeta młody duchem


Wielu zmagało się z potęgą słowa. Rzemieślników jest wielu, artystów jak zwykle zaledwie garstka. Do tych, którzy z łatwością potrafią uwodzić słowem, zaliczyć trzeba niewątpliwie Jana Majewskiego, który w tym roku ukończył 90 lat.
Czytaj całość...
 
Dziś zmarł Jan Majewski. Zapewne chciałby, żebyście coś poczytali z Jego utworów
wtorek, 12 sierpień 2014

Dziś zmarł Jan Majewski. A wydawało się nam, że jego odejście jest niemożliwe, że jeszcze długo, długo będzie śpiewał w domu włoskie arie, wysyłał komentarze do portali, przyglądał się, jak rosną drobniutkie figowce i inne egzotyczne rośliny w jego pokoju i oczywiście pisał nadal wiersze do tomu jedenastego (dziesiąty już skompletował, mam zapisany w notatniku komórki podyktowany przez niego tytuł). Szkoda, że ani Michał, ani ja nie zdążyliśmy przywieźć mu i przeczytać pięknej recenzji autorstwa Tadeusza Kubiszewskiego na temat jego ostatniego tomu pt. "Ludzie i kwiaty", zamieszczonej w poniedziałkowym numerze pisma "Dzień Dobry Starogard" ("wrzucę" ten tekst za około 2 godziny). Inna rzecz, że tych pięknych recenzji Ojciec zebrał całkiem sporo, napisanych przez najprzedniejszych polskich krytyków. Niżej zamieszczam recenzję Zbigniewa Chojnowskiego, opublikowaną w "Toposie" po wyjściu tomu "Z ziemi i z obłoków". Myślę, że Jan Majewski bardzo by się ucieszył, gdybyście przeczytali dzisiaj kilka jego wierszy. Część z nich, w tym tomiki, mam w PDF-ie na jego blogu przy tym portalu.

Tadeusz MajewskiCzytaj całość...
 
Jakby tak odejmować Polpharmę, SM "Kociewie", 2 szpitale, tereny prywatne i obiekty starostwa...
wtorek, 05 sierpień 2014Można powiedzieć, że tekst Marcina Ziernickiego ("Kociewiak" 2004) to już dzisiaj nic nieznacząca historia. Można, jeżeli ktoś małostkowy, wytknąć zasadniczy błąd merytoryczny autora - nazwanie byłego gospodarstwa pomocniczego szpitala w Kocborowie PGR-em (Państwowym Gospodarstwem Rolnym), rozmija się z prawdą.
Czytaj całość...
 
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o naborze
wtorek, 05 sierpień 2014
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o prowadzonym przez hufiec naborze młodzieży na rok szkoleniowy 2014 /2015 do klas gimnazjalnych /I, II i III/ przysposabiających do pracy.
Czytaj całość...
 
STANISŁAW SIERKO. Wtedy zamek w Gniewie był kościotrupem bolejącym
sobota, 02 sierpień 2014
E-mail
...no i zabuczały, zaszumiały w mej głowie wspomnienia po Twoim (Tadeusza Majewskiego - przyp. red.) awizo wyjazdu do Gniewu... na Zamek... na zmartwychwstały Zamek... a moja przygoda z Gniewem rozpoczęła się w 1976 roku... w dniu 5 kwietnia tego roku rozpocząłem pracę w budowanym tu Zakładzie Produkcji Keramzytu...
Czytaj całość...
 
Konferencja ws. gospelowego festiwalu i spacer po Zamkowym Wzgórzu w Gniewie
piątek, 01 sierpień 2014


Zbliża się 18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, którego zasadnicza część odbędzie się w Gniewie. Wczoraj na gniewskim zamku odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano co, gdzie, jak, ile itp. Ks. dr Z. Ossowski chwalił sobie współpracę z samorządem i właścicielami zamku. Dla prezesa Zarządu Zamku Gniew Krzysztofa Lisieckiego to impreza nr 1 w rankingu zamkowych imprez (w zeszłym roku w koncertową sobotę i niedzielę ok. 30 tysięcy osób), dla samorządu, a szerzej mówiąc miasteczka Gniew, to splendor, promocja i prozaiczna "kasa", pozostawiona np. w sklepach. Zapraszamy do fotorelacji wybiegającej poza tematykę konferencji (program imprezy na zakończenie).
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 587


WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
26 września 2014 r. uroczyście otwarto w Piesienicy Skwer im. Małgorzaty Hillar [fotoreportaż] [2014-09-29] GMINA ZBLEWO [173]  
Informacje na temat oświaty w gminie Zblewo [uzupełnienie "okienka" Wójta] [2014-09-29] GMINA ZBLEWO [132]  
Półmetek realizacji projektu „Programy rozwojowe szkół gminy Zblewo” [2014-09-29] GMINA ZBLEWO [107]  
AGATA NALBORSKA. "A słyszała pani...?", "Ask. Ask.fm." [MŁODZI-STG] [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [68]  
GALERIA NEPTUN POSZERZA OFERTĘ [2014-09-28] STAROGARD GDAŃSKI [61]  
MICHAŁ KARGUL. Zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone organizacji V Kongresu Kociewskiego [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [39]  
BOGDAN KRUSZONA. „Zbiór opowiadań o Kociewiu” zawiera 500 stron [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [60]  
Z wizytą u barona Udo Herzberga w Poczdamie - cz. 1 [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [97]  
Z wizytą u barona Udo Herzberga w Poczdamie - cz. 2 [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [84]  
Od samego rana mnie wkurzają! - felieton, który wywołał burzliwą dyskusję na Fb [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [103]  
Wójt Sylwester Patrzykąt powinien prowadzić targ [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [69]  
Być może on był najsilniejszy w historii Starogardu i Kociewia! [2014-09-28] WIRTUALNE KOCIEWIE [92]  
DAWID KURSZEWSKI. W biegach warto również startować dla samej atmosfery [2014-09-27] GMINA ZBLEWO [192]  
REJESTR ŻŁOBKÓW I KLUBÓW DZIECIĘCYCH NA TERENIE GMINY ZBLEWO [2014-09-25] GMINA ZBLEWO [155]  
Jutro uroczystość otwarcia Skweru im. Małgorzaty Hillar w Piesienicy [2014-09-25] GMINA ZBLEWO [438]  
„Wójt Trawicki ma długi" pomysł na dalszy rozwój gminy [2014-09-24] GMINA ZBLEWO [457]  
Fotorelacja z XX Biesiady Literackiej w Czarnej Wodzie [ponad 40 zdjęć] [2014-09-23] GMINA CZARNA WODA [144]  
X JUBIELUSZOWY KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ [2014-09-23] GMINA ZBLEWO [287]  
Teleopieka Domowa dla osób samotnie przebywających w domu [2014-09-23] GMINA ZBLEWO [228]  
Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia [2014-09-23] GMINA ZBLEWO [289]  
O powieści "Złodziejka marzeń" Anny Sakowicz. Jej akcja toczy się w Starogardzie! [2014-09-19] STAROGARD GDAŃSKI [350]  
Niezwykły Walter Matt, czerpiący radość z pomagania innym [2014-09-18] GMINA ZBLEWO [438]  
„V Ogólnopolski Konkurs Win - Zielona Góra 2014” - winnica "Pod Orzechem" ze srebrnym medalem [2014-09-16] GMINA ZBLEWO [513]  
Mamy Plitwickie Jezioro na terenie Starogardu! - fotoreportaż, film [2014-09-15] STAROGARD GDAŃSKI [279]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA DEBATY SPOŁECZNE [2014-09-15] STAROGARD GDAŃSKI [83]  
KRONIKA POLICYJNA. 15.09.2014. ZATRZYMALI PODERZANEGO O KRADZIEŻ... [2014-09-15] WIRTUALNE KOCIEWIE [152]  
Grabowo. Reportaż o zbrodni pt. " Wymieniam ich w modlitwie" [2014-09-15] WIRTUALNE KOCIEWIE [1349]  
Wczoraj rano Piotr Madanecki nakręcił piękny film o jeziorze Kochanka z lotu drona [2014-09-14] STAROGARD GDAŃSKI [199]  
Dożynki Gminno-Parafialne w Pinczynie - wśród gości premier Waldemar Pawlak (zdjęcia - teks. ) [2014-09-14] GMINA ZBLEWO [1195]  
Bronek kamikadze - reportaż [archiwalne, z "Przeplotni"] [2014-09-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [92]  

Więcej...
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!