www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 01 wrzesień 2014
 
 840 osób poznało wiek swojego serca w Starogardzie Gdańskim z kampanią „Ciśnienie na życie
poniedziałek, 01 wrzesień 2014


Między 27 a 28 sierpnia w Starogardzie Gdańskim na parkingu Carrefour, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 840 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
Czytaj całość...
 
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
środa, 27 sierpień 2014


30 sierpnia o godzinie 17.30 Starogard Gdański stanie się muzyczną stolicą szalonego dancingu. Wszystko za sprawą jednej czarującej kobiety i sześciu muzycznie uzdolnionych mężczyzn. To oni sprawiają, że polska muzyka rozrywkowa nabiera rozpędu i staje się niebywałym widowiskiem muzyczno- kabaretowym. Daj się zaprosić na wspólną zabawę na terenie stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
Czytaj całość...
 
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim!
poniedziałek, 25 sierpień 2014


Już między 27 i 28 sierpnia, na parkingu supermarketu Carrefour w Starogardzie Gdańskim, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.
Czytaj całość...
 
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie!
niedziela, 24 sierpień 2014


Regina Sikorska przysłała mi kapitalne zdjęcie z adnotacją "Kocborowo" (dziękuję, Regino!), ale zaraz gdy je otworzyłem, tknęło mnie, że coś tu nie pasuje.
Czytaj całość...
 
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www?
niedziela, 24 sierpień 2014


Część reportażu pt.
"Ulica – zbliżenia" dotycząca rodziny Przybielskich ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.).
Czytaj całość...
 
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk
niedziela, 17 sierpień 2014


Proszę o kontakt
Wiktora III Andrzeja Przybielskiego, autora listu z 2000 r., który zatytułowałem w "Gazecie Kociewskiej" następująco: "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielskich". Zbieram materiały do reportażu o rodzinie Przybielskich, jaki rozpocząłem w 1994 r. ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.) - "Ulica – zbliżenia".
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
Papier czy zapis cyfrowy? Rozważania o trwałości w rzece przemijania. SZOPKA 2003
czwartek, 14 sierpień 2014


Od dawna zastanawiam się, jakby tu najlepiej utrwalać swoje dokonania. Napisałem kilka książek: Klonówkę obszar magiczny, Przeplotnię, Oj, oj, Ojczyznę, Żaden wójt nie był pewien i Kronikę kronik, przygotowuję rzecz o polityce Starogardu, żeby ją wreszcie wydać (przecież po wyborach nie będzie to miało sensu) i jakby drugą część, o tak zwanej czwartej władzy (tzw. gdyż tej od dawna już nie mamy), monografię o naszej lokalnej prasie...
Czytaj całość...
 
"Trzeszczało jak diabli". Co wykopywał starogardzianin Jan Walos w kopalni w Kowarach?
środa, 13 sierpień 2014
Ten tekst ciągle pamiętam...  "Kopaliśmy siwe kamienie, niektóre aż czarne. Czasami różowawe lub czerwonawe jak granit. Nie wiedzieliśmy, co to jest. Kopaliśmy, a facetki - Rosjanki chodziły z aparatami. Od czasu do czasu wykazywało, że jest jakiś składnik: w tych aparatach, licznikach Geigera, trzeszczało jak diabli" - mówił w 1999 r. Jan Walos, bohater mojego reportażu pt.  Ktokolwiek wie. Niestety, nikt się w tej sprawie nie odezwał, co spowodowało, że już nie odwiedziłem pana Jana. Może teraz, przy powszechnym już internecie, ktoś się odezwie... 
Czytaj całość...
 
ZA "DZIEŃ DOBRY STAROGARD". Tadeusz Kubiszewski o poezji Jana Majewskiego
wtorek, 12 sierpień 2014
Tekst i zdjęcia z poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry Starogard"

Jan Majewski
– poeta młody duchem


Wielu zmagało się z potęgą słowa. Rzemieślników jest wielu, artystów jak zwykle zaledwie garstka. Do tych, którzy z łatwością potrafią uwodzić słowem, zaliczyć trzeba niewątpliwie Jana Majewskiego, który w tym roku ukończył 90 lat.
Czytaj całość...
 
Dziś zmarł Jan Majewski. Zapewne chciałby, żebyście coś poczytali z Jego utworów
wtorek, 12 sierpień 2014

Dziś zmarł Jan Majewski. A wydawało się nam, że jego odejście jest niemożliwe, że jeszcze długo, długo będzie śpiewał w domu włoskie arie, wysyłał komentarze do portali, przyglądał się, jak rosną drobniutkie figowce i inne egzotyczne rośliny w jego pokoju i oczywiście pisał nadal wiersze do tomu jedenastego (dziesiąty już skompletował, mam zapisany w notatniku komórki podyktowany przez niego tytuł). Szkoda, że ani Michał, ani ja nie zdążyliśmy przywieźć mu i przeczytać pięknej recenzji autorstwa Tadeusza Kubiszewskiego na temat jego ostatniego tomu pt. "Ludzie i kwiaty", zamieszczonej w poniedziałkowym numerze pisma "Dzień Dobry Starogard" ("wrzucę" ten tekst za około 2 godziny). Inna rzecz, że tych pięknych recenzji Ojciec zebrał całkiem sporo, napisanych przez najprzedniejszych polskich krytyków. Niżej zamieszczam recenzję Zbigniewa Chojnowskiego, opublikowaną w "Toposie" po wyjściu tomu "Z ziemi i z obłoków". Myślę, że Jan Majewski bardzo by się ucieszył, gdybyście przeczytali dzisiaj kilka jego wierszy. Część z nich, w tym tomiki, mam w PDF-ie na jego blogu przy tym portalu.

Tadeusz MajewskiCzytaj całość...
 
Jakby tak odejmować Polpharmę, SM "Kociewie", 2 szpitale, tereny prywatne i obiekty starostwa...
wtorek, 05 sierpień 2014Można powiedzieć, że tekst Marcina Ziernickiego ("Kociewiak" 2004) to już dzisiaj nic nieznacząca historia. Można, jeżeli ktoś małostkowy, wytknąć zasadniczy błąd merytoryczny autora - nazwanie byłego gospodarstwa pomocniczego szpitala w Kocborowie PGR-em (Państwowym Gospodarstwem Rolnym), rozmija się z prawdą.
Czytaj całość...
 
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o naborze
wtorek, 05 sierpień 2014
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o prowadzonym przez hufiec naborze młodzieży na rok szkoleniowy 2014 /2015 do klas gimnazjalnych /I, II i III/ przysposabiających do pracy.
Czytaj całość...
 
STANISŁAW SIERKO. Wtedy zamek w Gniewie był kościotrupem bolejącym
sobota, 02 sierpień 2014
E-mail
...no i zabuczały, zaszumiały w mej głowie wspomnienia po Twoim (Tadeusza Majewskiego - przyp. red.) awizo wyjazdu do Gniewu... na Zamek... na zmartwychwstały Zamek... a moja przygoda z Gniewem rozpoczęła się w 1976 roku... w dniu 5 kwietnia tego roku rozpocząłem pracę w budowanym tu Zakładzie Produkcji Keramzytu...
Czytaj całość...
 
Konferencja ws. gospelowego festiwalu i spacer po Zamkowym Wzgórzu w Gniewie
piątek, 01 sierpień 2014


Zbliża się 18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, którego zasadnicza część odbędzie się w Gniewie. Wczoraj na gniewskim zamku odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano co, gdzie, jak, ile itp. Ks. dr Z. Ossowski chwalił sobie współpracę z samorządem i właścicielami zamku. Dla prezesa Zarządu Zamku Gniew Krzysztofa Lisieckiego to impreza nr 1 w rankingu zamkowych imprez (w zeszłym roku w koncertową sobotę i niedzielę ok. 30 tysięcy osób), dla samorządu, a szerzej mówiąc miasteczka Gniew, to splendor, promocja i prozaiczna "kasa", pozostawiona np. w sklepach. Zapraszamy do fotorelacji wybiegającej poza tematykę konferencji (program imprezy na zakończenie).
Czytaj całość...
 
Starogardzienian Andrzej Cejrowski: Pelplin, wyklęte miasteczko
czwartek, 31 lipiec 2014


Kiedy rozpoczynamy rozmowę, na podwórzu Andrzeja Cejrowskiego hałasuje ubijarka. To fachowcy układają bruk. Gdy kończymy rozmowę, na dworze jest już ciemno.
- A teraz, panie redaktorze, czas na dobre cygaro - mówi gospodarz.
- Panie mecenasie, czy mogę papierosa? - pytam nieśmiało.
W obu przypadkach paskudne to nawyki.
Czytaj całość...
 
Ksiądz dr Zdzisław Ossowski zaprasza na konferencję prasową i na 18 Festiwal Muzyki Gospel
wtorek, 29 lipiec 2014


W zawiązku z odbywającym się w tym roku 18 Festiwalem Muzyki Gospel w Gniewie zapraszam Państwa na konferencję prasową - w czwartek 31 lipca na godz. 15 do Zamku w Gniewie.


Czytaj całość...
 
Wielki sukces Kociewiaków na Mistrzostwach Świata Word Eskrima Kali Arnis Federation
wtorek, 29 lipiec 2014


W dniach 23-27 lipiec 2014 na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Word Eskrima Kali Arnis Federation.


Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI – POWIATOWE OBCHODY 95 ROCZNICY POWSTANIA POLICJI
poniedziałek, 28 lipiec 2014
Liczne awanse, medale oraz odznaczenia wręczano w piątek 25 lipca w auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 64 funkcjonariuszy. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście i przedstawiciele administracji samorządowej oraz zaprzyjaźnione służby mundurowe.
Czytaj całość...
 
Przenieśli skansen w celu auatrakcyjnienia nieciekawego terenu
niedziela, 29 czerwiec 2014

Rozmaite realizuje się pomysły w celu przyciągnięcia turystów. Dotyczą one na ogół architektury (proszę zauważyć, że każdy przewodnik turystyczny w około 80 procentach pokazuje architekturę).
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 582


WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
W Pinczynie odbyło się uroczyste święcenie samochodu pożarniczego [2014-09-01] GMINA ZBLEWO [48]  
840 osób poznało wiek swojego serca w Starogardzie Gdańskim z kampanią „Ciśnienie na życie [2014-09-01] STAROGARD GDAŃSKI [6]  
MIŁOSZ SZACHTA. Co chcielibyśmy mieć w świetlicy? Konkurs [2014-08-31] GMINA ZBLEWO [220]  
Wczoraj uroczyście otwarto rozbudowaną świetlicę w Semlinie. Fotoreportaż [2014-08-31] GMINA ZBLEWO [278]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Daniele w Kleszczewie Kościerskim [2014-08-29] GMINA ZBLEWO [4262]  
Na pchlim targu w Olszynach przestałem lubić stare przedmioty [2014-08-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [138]  
Okręcało się ząb, przywiązywało do klamki... Regina Matuszewska - cz. X [2014-08-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [59]  
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze! [2014-08-27] STAROGARD GDAŃSKI [157]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Zapomniany potomek Prabuckich z Iwiczna [2014-08-26] GMINA KALISKA [48]  
ANTONI CHYŁA. Działania wojenne w Wielbrandowie w 1945 r. Ależ rekonstrukcja! [2014-08-26] WIRTUALNE KOCIEWIE [470]  
Znamy już program XX Biesiady Literackiej w Czarnej Wodzie [2014-08-26] GMINA CZARNA WODA [102]  
Otwarcie nowej świetlicy w Białachowie. Fotoreportaż [2014-08-25] GMINA ZBLEWO [389]  
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim! [2014-08-25] STAROGARD GDAŃSKI [81]  
WIOSŁO`14 - kajakowa impreza na orientację w ostatni weekend wakacji [2014-08-25] GMINA CZARNA WODA [54]  
KRONIKA POLICYJNA. 25.08.2014 [2014-08-25] WIRTUALNE KOCIEWIE [165]  
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie! [2014-08-24] STAROGARD GDAŃSKI [140]  
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www? [2014-08-24] STAROGARD GDAŃSKI [88]  
PRZEMYSŁAW KOSTUCH. Wolę chwytać chwile na twarzach [2014-08-23] GMINA ZBLEWO [1896]  
ZAPROSZENIE na warsztaty artystyczne w Wirtach [2014-08-22] GMINA ZBLEWO [273]  
INWESTYCJE. Drogi, świetlice, hala widowisko-sportowa... [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [452]  
ŻANETA SZULC: Lubię pomagać. Czuję się z tym dobrze [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [469]  
KRZYSZTOF TRAWICKI. Sprawiedliwość dziejowa musi być [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [365]  
ANTONI CHYŁA. Sierakowice – 19 lipca 2014 roku [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [610]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie kynologiczne w Bukowcu. Psy rasowe a te z mezaliansu [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [651]  
INFORMACJE Z GOPS ZBLEWO - SPRZĘT REHABILITACYJNY, ŚWIADCZENIA RODZINNE... [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [390]  
Złote Gody w Gminie Zblewo - Państwo Umerscy i Państwo Nurek [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [426]  
KRONIKA POLICYJNA. 18.08.2014 [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [183]  
Barpol – mikro-Polska. Studia terenowe [2014-08-18] GMINA SKÓRCZ [83]  
TADEUSZ MAJEWSKI „Czarnanuta”. Zaczęło się od karaoke [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [4240]  
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk [2014-08-17] STAROGARD GDAŃSKI [143]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!