www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 28 lipiec 2016
 
 

STAROGARD GDAŃSKI - OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W STAROGARDZKIEJ KOMENDZIE
środa, 20 lipiec 2016
Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo, zatrzymują przestępców i uczą najmłodszych jak żyć bezpiecznie, obchodzili swoje doroczne święto. Mundurowi otrzymali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.
Czytaj całość...
 
STAROGARD. Urzędnik może uratować życie
wtorek, 12 lipiec 2016


Od końca czerwca w starogardzkim urzędzie znajduje się defibrylator – urządzenie, które służy do ratowania życia ludzkiego. Jest dostępny 24 godziny na dobę i znajduje się na parterze w korytarzu Urzędu Miasta tuż koło windy. Będzie służyć mieszkańcom, którzy nagle zasłabliby w urzędzie. Defibrylator przywraca normalną pracę serca. Jest bardzo prosty w obsłudze. Wydaje komendy głosowe i krok po kroku podpowiada, co robić. Potrafią go obsłużyć i tym samym pomóc ofierze zasłabnięcia - sami urzędnicy.
Czytaj całość...
 
"Rydwan". Zapraszamy do współpracy przy jego tworzeniu!
poniedziałek, 11 lipiec 2016
Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim nieprzerwanie od jedenastu lat zajmuje się wydawaniem publikacji "Rydwan". W ostatnim czasie kolejne wydanie zostało dostarczone do szerokiego grona odbiorców. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Autorom artykułów, bo to właśnie dzięki ich niestrudzonej pracy jesteśmy w stanie tworzyć swoiste kompendium wiedzy o naszym regionie etnograficznym.
Czytaj całość...
 
STAROGARD. "Rodzina 500+". 15 tysięcy świadczeń na kwotę 7,5 mln zł. Spostrzeżenia pracownikó
poniedziałek, 11 lipiec 2016

Prawie 4 tysięcy wniosków złożyli starogardzianie w ramach programu "Rodzina 500+". Od 1 lipca 2016 roku wszystkie sprawy dotyczące tych świadczeń załatwia wyłącznie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a świadczenie jest naliczane od daty złożenia wniosku.

Czytaj całość...
 
Starogard. Z ciepłem są za pan brat – słowo o Elektrociepłowni
piątek, 08 lipiec 2016


Kolejna wizyta biznesowa prezydenta Starogardu w ramach cyklu spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami.

Z ciepłem są za pan brat – słowo o Elektrociepłowni
Czytaj całość...
 
Starogard ma dużą szansę na dofinansowanie projektu „Starogardzki Rynek od nowa”
poniedziałek, 04 lipiec 2016


Mieczysław Struk odwiedził Starogard 
- Starogard ma dużą szansę na dofinansowanie projektu „Starogardzki Rynek od nowa” – powiedział podczas wizyty w Starogardzie Gdańskim Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Spotkanie odbyło się w piątek 1 lipca w ratuszu na Rynku.
Czytaj całość...
 
GALERIA NEPTUN. Fonetika spełnia muzyczne marzenia
poniedziałek, 04 lipiec 2016
Ruszyła druga edycja projektu Fonetika, którego finałowy koncert odbędzie się już
na początku lipca w Galerii Neptun. Celem warsztatów jest zwiększenie szansy na realizację marzeń młodych ludzi. Dzięki spotkaniom w ramach projektu mogą oni odpowiednio rozwijać swoją muzyczną pasję.
Czytaj całość...
 
Oto co ma do powiedzenia pani Krysia z Biedronki!
piątek, 01 lipiec 2016NALEŻY SIĘ PANU, BY PANA ZAPROSIĆ [do znajomych na Fb - przyp. T.M.], BO PARĘ LATEK PAN BYŁ DOBRYM WYCHOWAWCĄ – napisała Caps Lockiem wczesną wiosną nieznana mi z nazwiska Krystyna Dusowska, na dodatek bez zdjęcia profilowego.
No i jak zwykle w takich przypadkach dopisek: "Pan mnie nie pamięta".
Czytaj całość...
 
Darmowe przejazdy autobusami. Urodzinowy prezent MZK dla pasażerów
wtorek, 21 czerwiec 2016

Podczas Dni Starogardu, 1 i 2 lipca wszyscy, którzy postanowią skorzystać z miejskiej komunikacji nie będą musieli kupować biletów. Przez dwa dni będą mogli jeździć autobusami za darmo. Taki prezent Miejski Zakład Komunikacji przygotował dla swoich pasażerów z okazji 45.rocznicy istnienia komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim.  

Czytaj całość...
 
Starogard Gdański występuje ze Związku Gmin Wierzyca!
czwartek, 16 czerwiec 2016


Gmina Miejska Starogard postanowiła wystąpić ze Związku Gmin Wierzyca. Zadecydowali o tym radni na ostatniej sesji Rady Miasta. Nowe zasady gospodarki odpadami w mieście obowiązywać będą od 1 stycznia 2017 roku.
Czytaj całość...
 
Zawody w Austrii – czwarte złoto Wojtka Nadolskiego!
środa, 15 czerwiec 2016


W dniu 28 maja w Wiedniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii federacji NABBA WFF, na które Polska ekipa WPF dostała zaproszenie. W zawodach udział wzięło ok 120 zawodników i zawodniczek z różnych państw. Przyjechali Bułgarzy, Węgrzy, Francuzi, Chorwaci, Włosi, Niemcy, Słowacy, Czesi, Austriacy, no i Polacy.
Czytaj całość...
 
Miało być o muzyce dawnej w Starogardzie, wyszło o śpiewie w ... Auschwitz
środa, 15 czerwiec 2016


Mam przyjemność pomagać sympatycznym młodym ludziom z Gdańska przy realizacji projektu dotyczącego dawnej muzyki na Kociewiu. Dzisiaj zdobyli mnóstwo informacji u wskazanych przeze mnie Wacława Ossowskiego w Pinczynie i Reginy Matuszewskiej w Czarnymlesie. Ale to nie wszystko. Po spotkaniach z ww. zawiozłem ich do Albina Ossowskiego, Honorowego Obywatela Starogardu, o którym pisałem kilka reportaży.
Czytaj całość...
 
Coraz więcej ulg na Kartę Dużej Rodziny. Teraz również tańsze rowery
poniedziałek, 13 czerwiec 2016


Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie spróbowałaby jazdy na dwóch kółkach, ale nie wszyscy mają własne rowery. Już od teraz rodziny wielodzietne, które w Salonie rowerowym „Kross” pokażą Kartę Dużej Rodziny, otrzymają 5 % zniżki na wszystkie towary i usługi.  9 czerwca prezydent Janusz Stankowiak podpisał umowę z właścicielem sklepu Michałem Gaszyńskim.

 

Czytaj całość...
 
DAMY KOCIEWIA. Kocham Pana, Panie Szczepanie!
środa, 01 czerwiec 2016


DZIŚ GOŚCINNIE W STAROGARDZKIEJ CZĘŚCI PORTALU, JUŻ WKRÓTCE W  CAŁYM! 

Nazywam się Kasia i jestem Kociewianką. Blog kociewianka.blogspot.com jest wyrazem miłości do ziemi, która mnie ukształtowała. a także jest miejscem, gdzie dzielę się moimi zainteresowaniami i moją teraźniejszością. 

Czytaj całość...
 
W 57. rocznicę wielkiej bitwy pod Starogardem!
czwartek, 26 maj 2016


Żal, że pozostały tylko pale na Jamertale! (nie wiem, dlaczego dzisiaj mówi się Jamertal - my w dzieciństwie mówiliśmy Jamertale)
-
Film "Krzyżacy" Aleksandra Forda, szczególnie sceny na świeżym powietrzu, w dużej mierze kręcono na Kociewiu - w Kolinczu, Rywałdzie, Godziszewie i bliziutko pod Starogardem, na terenie dzisiejszego jeziorze Kochanka.
Czytaj całość...
 
Akademia z okazji Dnia Strażaka w Komendzie PSP w Starogardzie Gd.
czwartek, 26 maj 2016


Dnia 23 maja 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka. Gospodarzem uroczystości był st. bryg. Zbigniew Kamiński - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.
Czytaj całość...
 
Starogard Gdański walczy o pieniądze na odnowę Rynku
poniedziałek, 23 maj 2016
Projekt „Starogardzki Rynek od nowa” znalazł się na liście rezerwowej wniosków, ubiegających się o dofinansowanie z Unii. Co prawda, pieniądze unijne w pomorskim na ochronę dziedzictwa kulturowego podzielono, ale to nie koniec bitwy o dotacje. Ciągle mamy szanse na otrzymanie dofinansowania.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Północny wariant obwodnicy wykluczony
poniedziałek, 23 maj 2016


Prace nad studium korytarzowym obwodnicy Starogardu Gdańskiego właśnie zakończono. W kolejnym etapie północny wariant nie będzie już brany pod uwagę.
Czytaj całość...
 
Starogard odwiedzili niemieccy przyjaciele z Diepholz
niedziela, 22 maj 2016


Od czwartku, 19 maja, przez trzy dni Starogard gościł władze miasta Diepholz oraz 40 jego mieszkańców. Goście odwiedzili Gdańsk, Grodzisko Owidz oraz zwiedzili Starogard. W podziękowaniu, w sobotnie południe w Starogardzkim Centrum Kultury wystąpił niemiecki zespół „Mondays Eleven”. Muzycy zagrali  standardy jazzowe dla starogardzian.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 753WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
MAGDALENA FORC-CHEREK. Aż 10 mln zł na potrzeby naszych mieszkańców! Jak skorzystać? [2016-07-26] GMINA ZBLEWO [210]  
POWIAT STAROGARDZKI. KRONIKA POLICYJNA - 18.07 - 24.07.2016 [2016-07-25] WIRTUALNE KOCIEWIE [81]  
HELENA MUELLER: Kościół w Lubichowie został pobudowany w najtrudniejszych czasach... [2016-07-25] GMINA LUBICHOWO [101]  
ALICJA KARASZEWSKA. Niepodległa Polska w Lubichowie w opowieści... [2016-07-25] GMINA LUBICHOWO [2381]  
LUBICHOW0. W 1905 r. budowniczy Orlikowski rozpoczyna wznosić dwie kamienice [2016-07-21] GMINA LUBICHOWO [185]  
SKARSZEWY. II Przegląd Gwary Kociewskiej pt. „Kociewski Skowrónek" [2016-07-21] GMINA SKARSZEWY [89]  
STAROGARD GDAŃSKI - OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W STAROGARDZKIEJ KOMENDZIE [2016-07-20] STAROGARD GDAŃSKI [102]  
Festyn Kociewski! Świetne konkurencje, zażarta walka... Pokaz strongmanów, wyniki - cz. 5 [2016-07-19] GMINA ZBLEWO [580]  
No proszę, kleszczewianie, jak Wam się uzupełnia historia! Czyż to nie piękne?! [2016-07-18] GMINA ZBLEWO [415]  
Zespół Boney M z udziałem Sheyla Bonnick w obiektywie KRZYSZTOFA BANULA [2016-07-18] GMINA ZBLEWO [1169]  
KAZIMIERZ TOMANA. Rybołówstwo to nie jest romantyczna sielanka [2016-07-18] GMINA ZBLEWO [470]  
Konkurs Sołectw w ramach Festynu Kociewskiego! Świetne konkurencje, zażarta walka... - cz. 4 [2016-07-17] GMINA ZBLEWO [933]  
Konkurs Sołectw w ramach Festynu Kociewskiego! Świetne konkurencje, zażarta walka... - cz. 3 [2016-07-17] GMINA ZBLEWO [822]  
Konkurs Sołectw w ramach Festynu Kociewskiego! Świetne konkurencje, zażarta walka... - cz. 2 [2016-07-17] GMINA ZBLEWO [745]  
Konkurs Sołectw w ramach Festynu Kociewskiego! Świetne konkurencje, zażarta walka... - cz. 1 [2016-07-17] GMINA ZBLEWO [815]  
To już jutro! Zblewo zaprasza na XVIII Festyn Kociewski! [2016-07-15] GMINA ZBLEWO [854]  
Gmina Zblewo na III Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS [2016-07-12] GMINA ZBLEWO [450]  
50-lecie pożycia małżeńskiego Państwa Danieli i Ryszarda Szarkowskich [2016-07-12] GMINA ZBLEWO [248]  
Pani Franciszka Grzeszkiewicz z Pinczyna obchodziła 90-te urodziny [2016-07-12] GMINA ZBLEWO [214]  
STAROGARD. Urzędnik może uratować życie [2016-07-12] STAROGARD GDAŃSKI [88]  
W sobotę w Radziejewie otworzyli plac zabaw. Fotoreportaż [2016-07-12] GMINA ZBLEWO [422]  
"Rydwan". Zapraszamy do współpracy przy jego tworzeniu! [2016-07-11] STAROGARD GDAŃSKI [131]  
STAROGARD. "Rodzina 500+". 15 tysięcy świadczeń na kwotę 7,5 mln zł. Spostrzeżenia pracownikó [2016-07-11] STAROGARD GDAŃSKI [259]  
WIELKI BUKOWIEC - 3 OSOBY RANNE W ZDERZENIU RENAULT Z VOLKSWAGENEM [2016-07-11] GMINA SKÓRCZ [108]  
POWIAT STAROGARDZKI. KRONIKA POLICYJNA - 4.07 - 10.07.2016 [2016-07-11] WIRTUALNE KOCIEWIE [117]  
MIROTKI. Wystawa malarstwa poplenerowego "W zgodzie z naturą Kociewia" [2016-07-11] GMINA SKÓRCZ [316]  
Plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie - zaproszenie na wystawę [2016-07-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [82]  
ZELGOSZCZ. Piękne zdjęcia w rodzinnym albumie Mazurowskich! Wśród nich rarytas [2016-07-10] GMINA LUBICHOWO [186]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Torfkule (rzecz o wydobywaniu torfu na Kociewiu) [2016-07-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [138]  
Mały Bukowiec - festyn. Nie przestraszyli się wichury i ulewy [2016-07-10] GMINA ZBLEWO [447]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!