www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 18 wrzesień 2020
 
 CZYŻEWSKA NIERUCHOMOŚCI

AVANTI – firma z perspektywami. Rozmowy z nowym pracodawcą na starogardzkim rynku
niedziela, 20 listopad 2016


Od listopada ubiegłego roku prezydent systematycznie spotyka się z lokalnymi przedsiębiorcami w Starogardzie Gdańskim. Poznaje specyfikę firm i zdobywa wiedzę ważną dla ich rozwoju i promocji. 16 listopada 2016 roku gościł u nowych pracodawców na starogardzkim rynku Pawła Piętaka i Michała Jarzyńskiego właścicieli firmy AVANTI.
Czytaj całość...
 
Tak będzie wyglądać dworzec PKP. Rekordowe dofinansowanie dla Starogardu!
piątek, 18 listopad 2016


Ponad 34 mln zł otrzyma Starogard na przebudowę Dworca Kolejowego i Alei Wojska Polskiego. Projekt "Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim" został najwyżej oceniony. Uzyskał 97,5 punktów na 100 możliwych. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 42 mln zł. 85% tej kwoty zapłaci Unia Europejska.
Czytaj całość...
 
Starogard Gd. Rozmowa z Pomorskim Kuratorem Oświaty o nowym ustroju szkolnym
piątek, 18 listopad 2016

Szóstoklasiści nie będą pisać końcowego sprawdzianu, ani nie pójdą do gimnazjów. Maturzyści będą mogli odwołać się od wyniku matury. Nie będzie już tzw. godzin karcianych. O tych i o innych zmianami w przepisach prawa oświatowego 15 listopada 2016 roku w Starogardzie Gdańskim rozmawiała Monika Kończyk - Pomorski Kurator Oświaty.

 

Czytaj całość...
 
Rodzinna Biesiada Patriotyczna w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie
wtorek, 08 listopad 2016


Dnia 8.11 w auli OPP odbyła się niezwykle sympatyczna Rodzinna Biesiada Patriotyczna. Wszystko podczas niej odbywało się jak w nazwie: wykonawcami były dzieci i rodzice, goście siedzieli przy stołach z kawą i słodkościami, słuchaliśmy starannie dobranych do wieku utworów patriotycznych. Te trzy splecione ze sobą elementy tworzyły niezwykle ciepły nastrój i chwytały za serce. Była to także impreza bardzo elegancka. Przeczytajcie, co śpiewali wykonawcy i obejrzyjcie zdjęcia. (Przydałyby się jeszcze w tym materiale słowa.) Gratulujemy pani Kasi Oller oraz osobom, które pomogły jej w przygotowaniu tego wydarzenia!                   
Czytaj całość...
 
W kilku częściach opowiem Wam o Kocborowie – cz. 4
czwartek, 27 październik 2016


Na sukces Spółdzielni Spożywców "Jedność" w Kocborowie pracowało ogromne Pomocnicze Gospodarstwo Rolne, które nam, kocborowiakom, przede wszystkim kojarzyło się z Majątkiem i Ogrodnictwem, z częścią z dworkiem o nazwie Konradstein. Produkcja musiała być olbrzymia, jeżeli zapewniała żywność największemu szpitalowi psychiatrycznemu w Polsce i zostawało jeszcze na "eksport" do Starogardu.
Czytaj całość...
 
STAROGARD. W listopadzie ruszy budowa Parku Nowe Oblicze
czwartek, 27 październik 2016


Jeszcze w tym roku Firma Handlowa Adam Kowalczyk rozpocznie budowę Parku Nowe Oblicze przy Starogardzkim Centrum Kultury. Roboty obejmą uzbrojenie podziemne, budowę ścieżek i chodników, parkingów oraz nowe nasadzenia zieleni.
Miasto wyda na to blisko 1,2 mln zł.
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na spotkanie w auli OPP w Starogardzie spotkanie z Pawłem Pizuńskim
wtorek, 25 październik 2016


26 października o godz. 18 w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Pizuńskim, uznanym historykiem i badaczem dziejów rycerstwa polskiego oraz Zakonu Krzyżackiego, autorem takich dzieł jak m.in. „Wielki leksykon rycerstwa polskiego” czy „Poczet wielkich mistrzów krzyżackich”, z zawodu archiwistą.
Czytaj całość...
 
W kilku częściach opowiem Wam o Kocborowie - cz. 3
niedziela, 23 październik 2016


"Spółdzielnia Spożywców 'Jedność' w Kocborowie - czytamy w "Historii..." - powstała w celu udogodnienia mieszkańcom szpitala i okolicznych wiosek zaopatrywania się w artykuły spożywcze, po które musieli chodzić pieszo ponad dwa kilometry do miasta Starogardu [nie 1,7 km jak podaje Józef Milewski w swoim opracowaniu o Kocborowie - przyp. T. M.].
Czytaj całość...
 
W kilku częściach opowiem Wam o Kocborowie - cz. 2
niedziela, 23 październik 2016


Do Kocborowa Paweł Wiśniewski przyjechał z trzydniowym opóźnieniem, o czym nie omieszkał zaznaczyć w swoich notatkach, gdyż miał za mało czasu na dojazd po otrzymaniu powiadomienia. Dnia 3 marca 1926 roku przedstawił odpowiednie dokumenty inspektorowi Dunajskiemu, został przez niego krótko przeegzaminowany i jeszcze w tym samym dniu usiadł za biurkiem.
Czytaj całość...
 
Bokser NERO w załodze 40. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego w Sławie
czwartek, 20 październik 2016Czterodniowy Rajd Samochodowy odbywał się w miejscowości Sława, woj. lubuskie. Trasa Rajdu wiodła przez kilka miejscowości, między innym Trzebiechów, Sulechów, Konotop, Mozów, Sławę. Głównym zadaniem było pokonanie trasy około 80 km w określonym czasie. Po drodze należało wykonać mnóstwo konkurencji sprawnościowych, a mianowicie: Konkurencja Strażacka, Udzielanie I pomocy rannym osobom, Konkurencja Kelnerska w Winnicy w Mozowie, Rzuty do Celu Podkowami Szczęścia, Konkurencja Rowerowa, Kręcioł z wbijaniem piłek do bramki, Wiązanie Par na czas, Rzut Kaloszem, Zbijanie kręgli...
Czytaj całość...
 
STAROGARD. Prezydent na rozmowach u jubilata. 25 lat działalności PERSTARU
czwartek, 20 październik 2016


Prezydent kontynuuje rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami. 19 października br. Janusz Stankowiak skorzystał z zaproszenia Eugeniusza Piechowskiego prezesa zarządu spółki PERSTAR. Dowiedział się m.in. co „boli" starogardzkie firmy.
Czytaj całość...
 
Mamy tu na dzisiaj kilka zdjęć do rozpoznania! Skazani na sepię - 4
środa, 19 październik 2016


Z FACEBOOKA (15.10.2016 R.) - PROFIL: TADEUSZ MAJEWSKI. Byłem wczoraj w kinie na znakomitym filmie "Wołyń"! Był też mój brat Michał z Zosią i nasza mama Jadwiga, bohaterka książki Michała pt. "Jadzia". Kończę też obszerny reportaż o Józefie Pukale, mieszkańcu Jezierc, repatriancie z Orzechowca nad rzeką Zbrucz. Równie dobrze mógłby to być film o nim.
Czytaj całość...
 
W kilku częściach opowiem Wam o Kocborowie - cz. 1
środa, 19 październik 2016


Historia ta opiera się na wspomnieniach Pawła Wiśniewskiego, księgowego szpitala w Kocborowie i założyciela Spółdzielni Spożywców "Jedność". Historia ta zaczyna się na początki XX wieku  
Czytaj całość...
 
Dom dyrektorski w Kocborowie - z cyklu "Przesunięcia w czasie"
wtorek, 18 październik 2016


Zdjęcia porównawcze w podziękowaniu Panu Władysławowi Iljaszewiczowi z Olsztyna, stojącemu na schodach domu dyrektorskiego w Kocborowie w 1952 roku, który pięknie opisał Kocborowo z tamtych czasów w tekście pt. "O mogile Stanisława Rowińskiego, twórcy Sokołów we Lwowie, na cmentarzu w Kocborowie" - pod zdjęciami i komentarzami link. [Z Fb - profil Tadeusz Majewski]Czytaj całość...
 
Wielka pauza. Warszawa się wyludnia - Skazani na sepię - 5
wtorek, 18 październik 2016


"Wielka pauza. Warszawa się wyludnia" - to tytuł 5 części serialu "Skazani na sepię" na mojej stronie na Fb - Tadeusz Majewski). Tym razem tekst o tym, o czym pisały przedwojenne gazety, które zachowały się do dzisiaj dzięki Stanisławowi Bahrowi i jego rodzinie (jedna gazeta ma 101 la!). Mnóstwo komentarzy!    
Czytaj całość...
 
Ulica Kościuszki w Starogardzie w okresie międzywojennym
wtorek, 18 październik 2016


Ciągnę na Facebooku (profil Tadeusz Majewski) cykl pt. "Skazani na sepię". W 6 odcinku przedstawiam "kawałek" ul. Kościuszki. Tytuł: "Zaciekawiona dziewczynka wychodzi z podwórka i staje jak wryta". Jak zwykle daję to w portalu z komentarzami z Fb.
Czytaj całość...
 
Rejon Dystrybucji Energi wraca do Starogardu
czwartek, 13 październik 2016


Dobra wiadomość dla mieszkańców Starogardu. Energa Operator (EOP) zdecydowała reaktywować Rejon Dystrybucji w naszym mieście. Od 1 lutego 2017 roku w swojej dawnej siedzibie przy ulicy Pelplińskiej 24 uruchomi również Punkt Obsługi Przyłączeń.
Od 1 lutego 2017 roku interesanci EOP będą mogli dokonać wszelkich formalności związanych z przyłączeniem do sieci energetycznej na miejscu. Taką decyzję we wrześniu podjął zarząd Grupy Energa S.A.
Czytaj całość...
 
STEFAN BAHR o przedwojennej ulicy Kościuszki, rewelacyjne zdjecia z okresu okupacji [archwalia]
poniedziałek, 10 październik 2016


Tym, czym dla Łodzi ulica Piotrkowska, tym dla Starogardu była ulica Kościuszki. Nie darmo w przedwojennej Polsce mówiono, że Starogard jest małą Łodzią województwa pomorskiego. Przy ulicy Kościuszki znajdowało się 5 restauracji: Szymańskiego, Wojcieszaka, Neumana i Raszei.
Czytaj całość...
 
STEFAN BAHR. Kartki z dni wyzwolenia Starogardu [archwalia]
środa, 05 październik 2016


Zmusiłem swą pamięć do cofnięcia się, a ściśle mówiąc do stycznia 1945 roku...

Po wczesnozimowym powrocie z Brodnicy do domu, gdzie przebywałem na tak zwanym Osteizatz przy kopaniu umocnień obronnych dla Wehrmachtu, powróciłem do rodziny.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 118 - 156 z 890WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - V kadencja - zdjęcia [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [5658]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - IV kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6595]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - III kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6054]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - II kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6442]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - I kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [7366]  
NIEKONIECZNIE STAROGARD. Śluza, kanał, młyny - to jest oś historii tego miasta! [2018-07-31] STAROGARD GDAŃSKI [3500]  
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Twardym Dole - 19 - 12.05 [2018-05-14] GMINA ZBLEWO [1921]  
W maju pojawi się pierwsze tczewskie piwo Gryf. Z tej okazji odbędzie się impreza [2018-05-02] STAROGARD GDAŃSKI [1932]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie lisiarzy w Pażęcach [2018-02-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [4026]  
ANTONI CHYŁA. „Zapach pierników rozchodził się po całym budynku ‘sekretarzówki’” [2017-12-21] WIRTUALNE KOCIEWIE [3025]  
Billy the Kid i Pat Gerrett jedzą bożonarodzeniowego karpia w Puerto de Luna u padre Polaco [2017-12-21] GMINA LUBICHOWO [1805]  
Rekonstrukcja Starogardu. Wąwóz Piekiełki ciągnął się trzy kilometry [2017-11-25] STAROGARD GDAŃSKI [3101]  
MICHAŁ MAJEWSKI. Szachy [proza] [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [2346]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona - część III [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [1677]  
Pełna mobilizacja. To już ostatnie dni głosownia! Grodzisko Owidz walczy o certyfikat [2017-11-19] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [1743]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Czy żyją krewni ks. dr Jana Muszyńskiego? [2017-11-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1009]  
EUGENIUSZ CHEREK. Krótki rys historyczny Pieców jednej z najładniejszych wsi Kociewia [2017-11-13] GMINA KALISKA [2778]  
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2009]  
151. rocznica śmierci żołnierzy austriackich w Tczewie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [844]  
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [2435]  
KRZYSZTOF BAGORSKI. XI „kaczmarski underground” - Moja kronika i refleksje [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [1787]  
Wróblewo - najpiękniejsza wieś w województwie pomorskim [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [878]  
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach [2017-10-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [2545]  
Ulica Kościerska w Zblewie, czyli niesamowita lekkość traw! FOTOREPORTAŻ [2017-10-19] GMINA ZBLEWO [2852]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Nauczyciel – Bernard Zieliński [2017-10-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1791]  
Odszedł Zasłużony Obywatel Skórcza [2017-10-17] MIASTO SKÓRCZ [1814]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW [2017-10-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [976]  
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 [2017-10-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [861]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona – część II [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1760]  
PELPLIN - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY. Oferta wydarzeń kulturalnych w gminie [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2155]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!