www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 18 wrzesień 2020
 
 CZYŻEWSKA NIERUCHOMOŚCI

TADEUSZ MAJEWSKI. Miło mi poinformować, że moje opowiadanie ukaże się w tym miesiącu w "Toposi
wtorek, 12 kwiecień 2016

Z takich zaproszeń nie można nie skorzystać! Miło mi poinformować, że w tym miesiącu na łamach "Toposu" ukaże się moje obszerne opowiadanie pt. "Szynszyla grau" (uściślając, trzeci rozdział większej całości). Pojawiły się też inne wątki, związane z "Toposem". Dlatego ochoczo skorzystaliśmy rodzinną "bandą" z zaproszenia Krzysztofa Kuczkowskiego, redaktora naczelnego "Toposu", wybitnego poety i krytyka literackiego, na wernisaż wystawy "Ikony", jaki miał miejsce w Dworku Sierakowskich w Sopocie 5.04.2016.
Czytaj całość...
 
ZAPROSZENIE. M. Kurowski wie, gdzie leży szwedzki skarb w Jeziorze Godziszewskim! Jutro pokaże!!!
wtorek, 12 kwiecień 2016
TO BĘDZIE SENSACJA! O WIELKIEJ POMYŁCE POSZUKIWACZY SZWEDZKIEGO SKARBU!

ZAPROSZENIE


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim - koło dziennikarsko-twórcze zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Kurowskim, autorem książki "Kociewskie początki", niezwykłym badaczem historii Kociewia, detektywem odkrywającym tajemnice starych dokumentów, map i zdjęć, genealogiem i odkrywcą miejsc, gdzie znajdują się skarby, między innymi "kociewski złoty pociąg".
Spotkanie odbędzie się jutro (13.04) w auli OPP o godz. 18. Prezentacja Pierwszego Detektywa Kociewia zostanie poprzedzone etiudą teatralną pt. "Legenda Strychu" w wykonaniu sióstr Nikoli i Martyny Drewczyńskich w reżyserii Tadeusza Majewskiego.Fot. Krzysztof Banul
Czytaj całość...
 
Wraca moda na kolej – debata o linii Tczew - Starogard – Chojnice
wtorek, 29 marzec 2016


Modernizacja linii kolejowej nr 203 na trasie Tczew – Starogard Gdański – Czersk oraz przewozy pasażerskie na tej linii to główne tematy debaty, która odbyła się 23 marca w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim. O perspektywach rozwoju kolejnictwa na Pomorzu rozmawiali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy firm kolejowych, władze miasta, powiatu i gmin oraz lokalnych instytucji. 
Czytaj całość...
 
WIZUALIZACJA! Ulica Kościuszki jak z obrazka!
piątek, 18 marzec 2016


Do końca 2017 roku ulica Kościuszki całkowicie zmieni swój wygląd. W tym roku przebudowa obejmie odcinek od wylotu z ronda na ulicy Lubichowskiej do skrzyżowania z ul. Pelplińską. Szacunkowy koszt robót to prawie 6 mln zł. Pod koniec marca poznamy wykonawcę. Prace ruszą jeszcze w kwietniu.

Czytaj całość...
 
Gdańsk w Europie - Europa w Gdańsku. Wernisaż wystawy w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim
środa, 16 marzec 2016Szesnaste stulecie określane jest w dziejach Gdańska „Złotym Wiekiem”. Wtedy to, od przełomu XV i XVI wieku do początku wieku XVII, miasto stało się jednym z kluczowych elementów kształtującego się w Europie nowego ładu gospodarczego. Powrót Gdańska do Polski umożliwił miastu wszechstronny rozwój gospodarczy. Tymi słowami rozpoczyna się wstęp do katalogu wystawy pod ww. tytułem, zachęcający do jej obejrzenia.
Czytaj całość...
 
LISTY. Jeszcze ten barak! Jak odnaleźć rodzinę Albina Bednarka?!
piątek, 11 marzec 2016


We wrześniu ub.r. zamieściłem na Facebooku (Fb Tadeusz Majewski) galerię zdjęć Starogardu z okresu PRL-u. Zdjęcie, na którym widać stojący przy ul. Gdańskiej barak, wywołało lawinę wspomnień i rozmaitych informacji. Padały informacje o historii jego mieszkańców w okresie okupacji i w czasach powojennych. Przez długi czas barak pełnił też funkcję dworca PKS. O tamtych historiach można przeczytać tutaj. A dziś dochodzi jeszcze jedna historia - przedwojenna i okupacyjna. Piszą o niej niżej Danuta Fuks i Alfreda Nurek z domu Bednarek

Czytaj całość...
 
Są pieniądze na zagospodarowanie doliny Wierzycy
poniedziałek, 07 marzec 2016


Ponad 9 mln zł pozyskał Starogard z Unii Europejskiej na zagospodarowanie cennych przyrodniczo obszarów rzeki Wierzycy. Modernizację Parku Miejskiego i budowę ścieżki pieszo-rowerowej zrealizuje w partnerstwie z Gminą Wiejską oraz Nadleśnictwem Starogard. W 2016 roku powstanie projekt techniczny, a roboty budowlane ruszą w 2017 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku
Czytaj całość...
 
Andrzej Stasiuk - wielki pisarz, wielki facet w wielkich butach w Starogardzie! FOTOREPORTAŻ
poniedziałek, 07 marzec 2016


Wielka postać polskiej literatury, więc i bardzo duży fotoreportaż. Wielka postać również fizycznie - 190 cm? Wielkie facet i na luzie, i w potężnych buciorach, w których zapewne przemierza świat, by zdobyć "mięcho" do swoich świetnych książek.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Stary „Włókniarz” w nowej odsłonie
niedziela, 06 marzec 2016


Niespełna rok trwała modernizacja stadionu przy ul. Harcerskiej. 30 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie dawnego „Włókniarza”. To będzie wielkie święto piłki nożnej.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Urząd Stanu Cywilnego w nowej siedzibie
niedziela, 06 marzec 2016


Mieszkańcy Starogardu mogą już załatwić wszystkie sprawy związane z aktami cywilnymi w budynku Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej 6. Wejście do nowej siedziby USC od parkingu po prawej stronie Urzędu.
Czytaj całość...
 
Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Jana Przybysława Majewskiego o Berło z leszczyny!
czwartek, 03 marzec 2016


Taki nam rebus zostawił po śmierci Stary Psychiatra

Postanowiliśmy na naradzie rodzinnej, że ogłosimy w tym roku Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Jana Przybysława Majewskiego o Berło z leszczyny!

Nie pamiętam, który z nas otrzymał pierwszy Kociewskie Pióro - Ojciec za "Berło z leszczyny" czy ja za "Przeplotnię" i blisko 30 reportaży w "Rejsach", "Angorze" i "Antologii prozy pomorskiej". Nieważne, nieważne.
Czytaj całość...
 
Kapitalne zdjęcie starogardzkiej fary! Kiedy zrobiono?! QUIZ z Facebooka
poniedziałek, 15 luty 2016


Wysłałam moich reporterów w różne sztolnie czasu

Kryzys dziennikarstwa?! Nie u nas, w siedzibie redakcji miesięcznika "Peryskop Kociewia", gdzie otworzyliśmy nowe, ściśle tajne pomieszczenie z najnowocześniejszym wehikułem czasu. Wysyłam was, moich reporterów, w naszą lokalną przeszłość, byście zdobyli i przywieźli nowe materiały na temat tego, co minione, a więc już wiecznie żywe.
Czytaj całość...
 
LISTY. Czy na tym zdjęciu na pewno jest Starogard?
wtorek, 09 luty 2016


Witam, znalazłem zdjęcie w necie przedstawiające według opisu zamalowywanie polskich szyldów sklepowych w Starogardzie w dniu 9 września 1939 roku. Czy na tym zdjęciu na pewno jest Starogard i czy było wam wcześniej znane.
Czytaj całość...
 
Z FACEBOOKA. Fantazja. Tego już się nie da wyobrazić
czwartek, 04 luty 2016


Pochodów z okazji rozmaitych Okazji mamy sporo, ale są one niestety monotematyczne, a przez to nudne, co dotyczy zwłaszcza pochodów politycznych w większych miastach, gdzie niektórzy idą za, a inni przeciw, a czasami - cytując klasyka - za, a nawet przeciw, tak na wszelki wypadek. Co to, u diabła, za blade pochody?!
Czytaj całość...
 
Zbyt prosty quiz o Starogardzie bez dachów na Facebooku
środa, 27 styczeń 2016


Zbyt prosty quiz o Starogardzie bez dachów na Facebooku, niemniej cieszył się sporym zainteresowaniem. 
Czytaj całość...
 
Crawley, czyli o podejściu Angoli do tradycji! (coś dla starogardzian)
środa, 27 styczeń 2016


- Zbyszku, darujmy sobie dzisiaj Londyn. Pokaż mi angielskie miasteczko.
Zbyszek kiwa głowa na znak aprobaty.
Więc wędrujemy kameralnymi uliczkami do centrum, gdzie robię zdjęcie tablicy informacyjnej "Crawley High Street Conservation Area". Pogoda kiepska, powietrze wilgotne, światło chłodne, nie najlepsze do zdjęć.
Czytaj całość...
 
STAROGARD. Spirytusy! Czy mamy tu zaskakujący problem?
środa, 27 styczeń 2016


Oto kilka fotek "spirytusów" - dziś "Sobieski". Dwie niestety jakościowo bardzo nędzne, ale jednak coś tam pokazują. Na najlepszej fotce - przedwojennej kolorówce widać, jak niezwykle spójny i stylowy był to kompleks, a do tego ślicznie ogrodzony.
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z ADAMEM HLEBOWICZEM w OPP
niedziela, 17 styczeń 2016

TO BĘDZIE ZASKAKUJĄCE - TE TAJEMNICZE BORY W POWIEŚCI "PUŁAPKA NA PTAKI"!

KOŁO DZIENNIKARSKO-TWÓRCZE działające w Ognisku Pracy Pozaszkolnej ma zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z ADAMEM HLEBOWICZEM - autorem powieści „Pułapka na ptaki” w dniu 19 stycznia 2016r. o godzinie 18 w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, ul. Sikorskiego 26.Adam Hlebowicz w swojej powieści "Pułapka na ptaki" stworzył bardzo interesujących bohaterów - dwóch naukowców ornitologów, "przerzuconych" z wielkiego miasta do niezwykłych, tajemniczych Borów, gdzie spotyka ich wiele rozmaitych przygód. "Pułapka na ptaki" to powieść adresowana do czytelnika ogólnopolskiego, ale jest także bardzo poważny powód, żebyśmy przeczytali ją my, Kociewiacy, a są nim tajemnicze Bory, zamieszkujący je ludzie i zwierzęta.

Adam Hlebowicz – dziennikarz, publicysta, Dyrektor Radia Plus. Autor i współautor kilkunastu książek reporterskich, wywiadów i szkiców.

 
Kocborowo. Wiemy już, z którego roku jest ta pocztówka!
czwartek, 14 styczeń 2016


Eugeniusz Cherek "wystawił" na Facebooku pocztówkę przedstawiającą szpital w Kocborowie. Próbowaliśmy ustalić, w jakim mniej więcej roku ją wykonano. Dziś już wiemy, że wykonano ją  w lutym 1900 r. Popatrzymy dla porównania na dwie inne datowane pocztówki przedstawiające Kocborowo, gdzie rosną już krzewy i drzewa.
Czytaj całość...
 
Więcej...
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 196 - 234 z 890WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - V kadencja - zdjęcia [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [5655]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - IV kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6593]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - III kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6052]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - II kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6440]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - I kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [7364]  
NIEKONIECZNIE STAROGARD. Śluza, kanał, młyny - to jest oś historii tego miasta! [2018-07-31] STAROGARD GDAŃSKI [3499]  
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Twardym Dole - 19 - 12.05 [2018-05-14] GMINA ZBLEWO [1920]  
W maju pojawi się pierwsze tczewskie piwo Gryf. Z tej okazji odbędzie się impreza [2018-05-02] STAROGARD GDAŃSKI [1930]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie lisiarzy w Pażęcach [2018-02-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [4025]  
ANTONI CHYŁA. „Zapach pierników rozchodził się po całym budynku ‘sekretarzówki’” [2017-12-21] WIRTUALNE KOCIEWIE [3024]  
Billy the Kid i Pat Gerrett jedzą bożonarodzeniowego karpia w Puerto de Luna u padre Polaco [2017-12-21] GMINA LUBICHOWO [1805]  
Rekonstrukcja Starogardu. Wąwóz Piekiełki ciągnął się trzy kilometry [2017-11-25] STAROGARD GDAŃSKI [3101]  
MICHAŁ MAJEWSKI. Szachy [proza] [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [2346]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona - część III [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [1677]  
Pełna mobilizacja. To już ostatnie dni głosownia! Grodzisko Owidz walczy o certyfikat [2017-11-19] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [1743]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Czy żyją krewni ks. dr Jana Muszyńskiego? [2017-11-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1009]  
EUGENIUSZ CHEREK. Krótki rys historyczny Pieców jednej z najładniejszych wsi Kociewia [2017-11-13] GMINA KALISKA [2778]  
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2009]  
151. rocznica śmierci żołnierzy austriackich w Tczewie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [844]  
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [2435]  
KRZYSZTOF BAGORSKI. XI „kaczmarski underground” - Moja kronika i refleksje [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [1786]  
Wróblewo - najpiękniejsza wieś w województwie pomorskim [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [878]  
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach [2017-10-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [2545]  
Ulica Kościerska w Zblewie, czyli niesamowita lekkość traw! FOTOREPORTAŻ [2017-10-19] GMINA ZBLEWO [2851]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Nauczyciel – Bernard Zieliński [2017-10-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1791]  
Odszedł Zasłużony Obywatel Skórcza [2017-10-17] MIASTO SKÓRCZ [1814]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW [2017-10-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [976]  
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 [2017-10-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [861]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona – część II [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1760]  
PELPLIN - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY. Oferta wydarzeń kulturalnych w gminie [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2154]  

Więcej...
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!