www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 18 wrzesień 2020
 
 CZYŻEWSKA NIERUCHOMOŚCI

Bomby i pacierze - zapis wspomnień Stefana Adrycha
środa, 15 październik 2014- Urodziłem się w 1936 roku w Starogardzie, a więc dzisiaj mam sześćdziesiąt dwa lata. W tym wieku sporo się przypomina i chyba warto się tym podzielić. Tym bardziej, że z dość niezwykłego domu, w którym mieszkałem, niewielu już pozostało przy życiu - mówi Stefan Adrych.
Czytaj całość...
 
ANNA PRZYBYLSKA. Czego w Starogardzie chcieliby młodzi
wtorek, 14 październik 2014
Od początku września w starogardzkich gimnazjach i szkołach gimnazjalnych trwają trójstopniowe konsultacje prowadzone przez Młodzieżową Radę Miasta. Celem konsultacji jest ujęcie młodzieżowej inwestycji w budżecie miasta na rok 2015.
Czytaj całość...
 
WAŻNE! KWP GDAŃSK - POZWÓL DO SIEBIE DOJECHAĆ
wtorek, 14 październik 2014
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.  Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.

Czytaj całość...
 
„Kociewiak z Podlasia, czyli Mariusz Kurowski o genealogii i tajemnicach starych zdjęć” 24.10
poniedziałek, 13 październik 2014


O tym spotkaniu informujemy z wielką przyjemnością i olbrzymią dumą - mieszkamy w tak atrakcyjnym regionie, że przyciąga ludzi z dalekich stron. Ba, ludzie ci, zauroczeni m.in. naszą kulturą i historią, stają się Kociewiakami, o czym przeczytacie w zamieszczonym niżej zaproszeniu. Na zdjęciu jeszcze raz Mariusz Kurowski, niedawno goszczący na zajęciach w OPP. Fot. Michał Majewski
Czytaj całość...
 
ROZMOWA IHORA Z BOGIEM – nagradzany monodram w "Kuźni" - 10 października o godz. 19
poniedziałek, 06 październik 2014


Elwira Pączek jako Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 10. Turnieju Teatrów Jednego Aktora SAM NA SCENIE, Słupsk 2014, została zakwalifikowana do 48. WROCŁAWSKICH SPOTKAŃ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA w Wrocławiu , 18-21.10.2014.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI - XV TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH
poniedziałek, 06 październik 2014


W piątek 26 odbył się Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, w czasie którego po raz XV do wspólnej rywalizacji sportowej stanęli funkcjonariusze aresztu śledczego, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz policji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.
Czytaj całość...
 
MARTA GAŁECKA. Przeciętną książkę (300 stron) ,,pochłania” w około 30 minut!!
sobota, 04 październik 2014

Czy chcielibyście przeczytać w wakacje 25 książek? Niemożliwe? A jednak!

Hubert Korzeniewski – mistrz szybkiego czytania w I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gdańskim przeczytał w minione wakacje właśnie 25 książek! Wszystko to dzięki niezwykłemu kursowi szybkiego czytania, który w zeszłym roku sprezentowała nam nasza szkoła w ramach projektu ,,Młodzi Zdolni”.Czytaj całość...
 
Tajemniczy Mariusz Kurowski wreszcie odsłonił twarz!
sobota, 04 październik 2014


Było to jedno z najciekawszych spotkań w już długiej historii koła dziennikarsko-twórczego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie. Zaskoczyło mnie, że pomimo różnicy wieku i bardzo różnych doświadczeń i zainteresowań wszyscy odnosili się do siebie z wielkim szacunkiem i serdecznością.
Czytaj całość...
 
Kociewiacy – Honorowi Dawcy Krwi oraz członkowie PCK zdystansowali w tym roku...
sobota, 04 październik 2014Już po raz piąty mieszkańcy powiatu starogardzkiego uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Honorowych Dawców Krwi. Kociewiacy – Honorowi Dawcy Krwi oraz członkowie PCK zdystansowali w tym roku w wielu konkurencjach pozostałe załogi uczestniczące w rajdzie.

Czytaj całość...
 
FRANCISZEK BIERNACKI. Jarmark w Starogardzie na przełomie XIX\XX wieku
czwartek, 02 październik 2014


Ta doskonale znana pocztówka (i kilka do niej podobnych) ma niebywałe szczęście. W przeciwieństwie do setek innych, przedstawiających Starogard z przełomu wieków  XIX i XX,  jest znakomicie opisana. Nie myślcie, że chodzi mi o opis znawcy pocztówek czy historyka zajmującego się życiem gospodarczym i obyczaju  tamtego wówczas miasteczka. Ma szczęście, gdyż to co działo się na rynku w tamtym czasie opowiedział w swoim pamiętniku naoczny świadek tamtej epoki Franciszek Biernacki. Tak więc mamy i obraz, i tekst - marzenie. Wiem, wiem, chcielibyście jeszcze ruchome obrazki, ale nie przesadzajmy. Zapraszam do lektury. A jutro będzie o Piekiełkach.
Tadeusz Majewski  .   
Czytaj całość...
 
Diabeł siedzi w moim kolanie! - moje terenowe fotostory
środa, 01 październik 2014Z FACEBOOKA [profil - Tadeusz Majewski] Oto macie relację prawie onlajn z małymi wtrętami wspomnieniowymi. Rano wyjechałem zrobić zdjęcia drużyny piłkarskiej z Bytoni grającej w Borzechowie i zrobiłem, a przy okazji kibicom, a raczej kibickom, ponieważ – co stwierdzam ze smutkiem – na trybunach siedziały oprócz trenerskich sztabów jedynie dziewczyny piłkarzy, patrząc z miłością, ale nie na futbol.
Czytaj całość...
 
Film ten dedykujemy budowniczym ulicy Skarszewskiej!
środa, 01 październik 2014


Z FACEBOOKA (STRONA Tadeusz Majewski). Panie i Panowie, Znakomici Rycerze Okrągłego Facebooka, Szanowni Dyskutanci, z wielką przyjemnością wstawiam tu kilkanaście zdjęć - stop-klatek oraz film przedstawiający ulicę Skarszewską oraz Łapiszewo i trochę Kocborowa, wykonany przez Piotra Madaneckiego z lotu drona, który niedawno zaginął w polu kukurydzy podczas działań operacyjnych naszej dzielnej drużyny w Nowej Wsi.
Czytaj całość...
 
GALERIA NEPTUN POSZERZA OFERTĘ
niedziela, 28 wrzesień 2014Trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 1000 mkw. podpisał deweloper powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. W transakcjach właściciela reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Planowana data otwarcia obiektu to wiosna 2015 r.


Czytaj całość...
 
O powieści "Złodziejka marzeń" Anny Sakowicz. Jej akcja toczy się w Starogardzie!
piątek, 19 wrzesień 2014


Dziś w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na spotkaniu koła dziennikarskiego gościła Anna Sakowicz, autorka powieści pt. "Złodziejka marzeń", której akcja toczy się w Starogardzie Gdańskim.
Czytaj całość...
 
Mamy Plitwickie Jezioro na terenie Starogardu! - fotoreportaż, film
poniedziałek, 15 wrzesień 2014


Dla tych, którzy jeszcze nie oglądali filmiku Piotra Madaneckiego wykonanego z drona, prezentuję kilkanaście stopklatek. Na kilku dron robi fotkę nam, w dole. Kto jeszcze nie oglądał filmu, może go obejrzeć również tutaj - daję link na końcu fotoreportażu. Przy okazji - na mojej stronie na Facebooku toczy się ciekawa dyskusja na temat jeziora Kochanka. Jeszcze dziś ją skopiuję do portalu z Fb. ...Hmm... Jak te zdjęcia podpisywać? Fot. Dron? ...Nie, no przecież Fot. Piotr Madanecki
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmu.
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA DEBATY SPOŁECZNE
poniedziałek, 15 wrzesień 2014
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” zapraszają na cykl debat społecznych pod nazwą „Czy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa?”. Debaty odbędą się w październiku 2014r.
Czytaj całość...
 
JOACHIM CHOINA. Dlaczego burze omijają Starogard. Nowe zdjęcia
środa, 10 wrzesień 2014
Nadesłano 8.07.2012 r.

Jak ukształtowanie terenu wpływa na bezpieczeństwo Starogardu?

W piątek i w sobotę w porze śniadaniowej okolice Starogardu nawiedziły mocne i długotrwałe burze. W centrum Stolicy Kociewia w te dwa dni powtórzyła się identyczna sytuacja, bo nie spadła ani kropla deszczu, a burze przeszły bokiem.

Tekst zamieszczony rok temu. Zdjęcia pod tekstem sprzed kilku dni.


Czytaj całość...
 
840 osób poznało wiek swojego serca w Starogardzie Gdańskim z kampanią „Ciśnienie na życie
poniedziałek, 01 wrzesień 2014


Między 27 a 28 sierpnia w Starogardzie Gdańskim na parkingu Carrefour, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 840 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
Czytaj całość...
 
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
środa, 27 sierpień 2014


30 sierpnia o godzinie 17.30 Starogard Gdański stanie się muzyczną stolicą szalonego dancingu. Wszystko za sprawą jednej czarującej kobiety i sześciu muzycznie uzdolnionych mężczyzn. To oni sprawiają, że polska muzyka rozrywkowa nabiera rozpędu i staje się niebywałym widowiskiem muzyczno- kabaretowym. Daj się zaprosić na wspólną zabawę na terenie stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
Czytaj całość...
 
Więcej...
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 313 - 351 z 890WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - V kadencja - zdjęcia [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [5658]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - IV kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6595]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - III kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6054]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - II kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6442]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - I kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [7366]  
NIEKONIECZNIE STAROGARD. Śluza, kanał, młyny - to jest oś historii tego miasta! [2018-07-31] STAROGARD GDAŃSKI [3500]  
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Twardym Dole - 19 - 12.05 [2018-05-14] GMINA ZBLEWO [1921]  
W maju pojawi się pierwsze tczewskie piwo Gryf. Z tej okazji odbędzie się impreza [2018-05-02] STAROGARD GDAŃSKI [1932]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie lisiarzy w Pażęcach [2018-02-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [4026]  
ANTONI CHYŁA. „Zapach pierników rozchodził się po całym budynku ‘sekretarzówki’” [2017-12-21] WIRTUALNE KOCIEWIE [3025]  
Billy the Kid i Pat Gerrett jedzą bożonarodzeniowego karpia w Puerto de Luna u padre Polaco [2017-12-21] GMINA LUBICHOWO [1805]  
Rekonstrukcja Starogardu. Wąwóz Piekiełki ciągnął się trzy kilometry [2017-11-25] STAROGARD GDAŃSKI [3101]  
MICHAŁ MAJEWSKI. Szachy [proza] [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [2346]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona - część III [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [1677]  
Pełna mobilizacja. To już ostatnie dni głosownia! Grodzisko Owidz walczy o certyfikat [2017-11-19] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [1743]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Czy żyją krewni ks. dr Jana Muszyńskiego? [2017-11-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1009]  
EUGENIUSZ CHEREK. Krótki rys historyczny Pieców jednej z najładniejszych wsi Kociewia [2017-11-13] GMINA KALISKA [2778]  
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2009]  
151. rocznica śmierci żołnierzy austriackich w Tczewie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [844]  
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [2435]  
KRZYSZTOF BAGORSKI. XI „kaczmarski underground” - Moja kronika i refleksje [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [1787]  
Wróblewo - najpiękniejsza wieś w województwie pomorskim [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [878]  
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach [2017-10-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [2545]  
Ulica Kościerska w Zblewie, czyli niesamowita lekkość traw! FOTOREPORTAŻ [2017-10-19] GMINA ZBLEWO [2852]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Nauczyciel – Bernard Zieliński [2017-10-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1791]  
Odszedł Zasłużony Obywatel Skórcza [2017-10-17] MIASTO SKÓRCZ [1814]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW [2017-10-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [976]  
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 [2017-10-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [861]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona – część II [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1760]  
PELPLIN - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY. Oferta wydarzeń kulturalnych w gminie [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2155]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!