www.mamboteam.com
 
poniedziałek, 25 maj 2020
 
 
PROMOCJA! Dwa w jednym! Bierz i czytaj! Kultura w masowym wydaniu!
wtorek, 30 maj 2017Bezpłatny magazyn regionalny. Już w druku.
Za kilka dni ukaże się na terenie powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Nie przegap!
Produkt najwyższej jakości!

Niżej cała jedynka!


Czytaj całość...
 
STAROGARD - KIEROWCO ZWOLNIJ I NAUCZ SIĘ POMAGAĆ. Akcja Policji i Szpitala - 30.05
środa, 24 maj 2017


Kierowco, zwolnij i naucz się pomagać - to hasło wspólnej akcji starogardzkiego szpitala i funkcjonariuszy z miejscowej komendy, która odbędzie się 30 maja br. w miejscowości Szpęgawsk przy drodze krajowej nr 22. Tego dnia zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy będą mogli skorzystać z przyspieszonego kursu pierwszej pomocy.
Czytaj całość...
 
STAROGARD. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WBBF-WFF! - 27 maja
środa, 24 maj 2017
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO 32-LATKA
poniedziałek, 15 maj 2017

Policjanci poszukują 32-letniego Krzysztofa Gromowskiego, mieszkańca gminy Smętowo Graniczne. Mężczyzna zaginął na początku kwietnia 2017 roku i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.


Czytaj całość...
 
OSKAR KAMIŃSKI. Refleksje człowieka przepytującego
niedziela, 14 maj 2017


Od października 2016 r. co jakiś czas prowadzę w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim spotkania z ludźmi, których życiem kieruje pasja, zazwyczaj historyczna. Do moich rozmówców za każdym razem podchodzę z nastawieniem, że należy rozmawiać z każdym człowiekiem i że z każdej rozmowy można wiele wynieść.
Czytaj całość...
 
Gęgoły!! Życie w szuwarach na Kochankach po ostatnim rejwachu... - cz 2
niedziela, 14 maj 2017

Zdobywczyni 1. miejsca (najwięcej lajków na mojej stronce na Fb w tym bloku zdjęć)

Gęgoły!! Życie w szuwarach na Kochankach po ostatnim rejwachu, jaki wywołałem swoim mocnym wejściem od południowej strony, uspokoiło się. O wiele mniej wrzasku, rybitwy odpoczywają, kaczki sobie pływają, nurkują, bezwstydnie pokazując tyłki, wędkarze ciągną rybki, słoneczko wyszło... Ale niech Was to nie zwiedzie.
Czytaj całość...
 
Atak wściekłych ptaków na reportera na jeziorze Kochanka w Starogardzie!! - cz. 1
niedziela, 14 maj 2017


Atak wściekłych ptaków na reportera na jeziorze Kochanka w Starogardzie!!! - tak żartobliwie na swojej stronce na Fb zatytułowałem pierwszą serię zdjęć ptaków na jeziorze Kochanka pod Starogardem, a właściwie w Starogardzie, bo znajduje się w granicach administracyjnych miasta...
Czytaj całość...
 
NIEZWYKŁA PANORAMA STAROGARDU. Tylko jedna osoba wiedziała, skąd robiono zdjęcie!
czwartek, 11 maj 2017


Wydawałoby się - proste zadanie. Niewątpliwie wypalone obiekty młynów, wieża kościoła św. Katarzyny, McDonad's, bloki po lewej, św. Mateusz i szpital po prawej. Quiz - skąd robiłem zdjęcie i... nie pomogły nawet Google. Owszem, Mariusz Kurowski idealnie namierzył przez Google, że od strony alei Unii Europejskiej, ale nie podał skąd.... Tu fragment panoramy        
Czytaj całość...
 
Petycja do władz Królewskiego Miasta Starogard w sprawie nazwy parku
środa, 10 maj 2017


Intuicja mi podpowiada, że ten pan w okularach w środku to Jan Pillar

W Starogardzie wg J. Milewskiego jest 10 parków. Od pewnego czasu trwają jakieś konsultacje w sprawie nazwy parku centralnego. Moja  (T. Majewski) propozycja: "Park Miejski im. Jana Pillara" ewentualnie Park Miejski im. Pillarów, ew. Park Pillarów - sugestia Tadeusza Gramatowskiego, 
Czytaj całość...
 
STEFAN BAHR. Szczegółowa relacja o wkroczeniu Niemców w 1939 do Starogardu
środa, 10 maj 2017


Popołudniowe promienie słoneczne swym przyjemnym ciepłem rozleniwiały ludzi. Minęła połowa sierpnia. Zbliżał się koniec wakacji. Ludzie co prawda rozleniwieni, ale i mocno zdenerwowani. Patriotyczne podniecenie udzielało się wszystkim. Już nie przebąkiwano o wojnie, lecz stanowczo twierdzono, że ona nastąpi.
Czytaj całość...
 
OPP STAROGARD. XIII Kociewski Ogólnopolski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. ZDJĘCIA
niedziela, 23 kwiecień 2017


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Wystawa prac, jakie nadeszły na XIII Kociewski Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Pisankę Wielkanocną! Zdjęcia numerowane. Jeżeli ktoś chce opisać jakaś pracę lub kilka, prosimy nadesłać na adres: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć z podaniem numeru/numerków!
Czytaj całość...
 
Kochamy quizy na Fb! Quiz nr 21. Gdzie to jest w Starogardzie?!
piątek, 21 kwiecień 2017


Kochamy quizy na Fb! Na moim profilu (T. Majewski) na Fb zorganizowałem ich już 21. Tym razem quiz dotyczył stolicy Kociewia. Był stosunkowo łatwy i nie wzbudził takiego "szału" :), jak niektóre inne. Nie, nie - nie chodziło o to zdjęcie czołówkowe! To byłoby nie fair dawać takie zamazane. Nikt przecież nie miałby szans. Chodzi o pierwszą fotkę po rozwinięciu stronki. KIlka domów i wio - gdzie to jest w Starogardzie?! ... Daję odpowiedzi bez zmian korektorskich, bo tak pisze się na Fb. Prędko, często bez znaków przestankowych  i diakrytycznych, i... ok.      
Czytaj całość...
 
KURANT - KUROWSKI. Dialog Mistrzów. Pan Schwarz z ul. Kościuszki w Starogardzie na motorze
piątek, 21 kwiecień 2017


Tadeusz Majewski: - Pan Schwarz z ul. Kościuszki w Starogardzie na motorze. Za cmentarzem kościół - być może któraś z miejscowości: Pączewo, Czarnylas, Osieczna.
Czytaj całość...
 
Wczoraj rano Piotr Madanecki nakręcił piękny film o jeziorze Kochanka z lotu drona
wtorek, 18 kwiecień 2017
Czytaj całość...
 
PIOTR MADENECKI. Kronika hodowcy motyli
czwartek, 13 kwiecień 2017
Wcześniej były karaluchy. Teraz hoduje w Starogardzie motyle tropikalne

Tropikalne rośliny, kwiaty i latające pomiędzy nimi wielkie, kolorowe, egzotyczne motyle, które można podziwiać, są tak blisko, że można je niemal dotknąć. Niektóre siadają na ubraniach zauroczonych ludzi - oto mój cel, mój projekt dla Kociewia, moje marzenie, mój cud...


Czytaj całość...
 
Największy motyl świata w Starogardzie [34311 odsłon]
czwartek, 13 kwiecień 2017

Niektórzy czytali 2 części historii o motylach z zapartym tchem, innych to nudziło. Pytali, dlaczego takie teksty w „GK”. Możemy już teraz zdradzić: szykuje się pierwsza w Polsce motylarnia w naszym powiecie

(materiał wstawiony 9.07.2008 r. - 33147 odsłon)


Czytaj całość...
 
Gwiazdy na posadzkach (poszukując domu ze zdjęcia takie powstają historie!)
środa, 05 kwiecień 2017


Gwiazdy na posadzkach

Jakimi, mój Przyjacielu, ścieżkami szedłeś, elegancko ubrany, z lewą dłonią ukrytą w kieszeni? Na tle jakiego domu ktoś Ci zrobił to zdjęcie? Byłem na sto procent pewien, że to willa przy ulicy Parkowej, zaprojektowana przez znakomitego architekta i społecznego działacza Jana Pillara w naszym przedwojennym mieście. Ale zawzięty internauta Leszek Kurant wybił mi tę pewność z głowy. Wykadrował zdjęcie i napisał, że w narożnikach jest 9 cegieł, a nie 11!
Czytaj całość...
 
W żołnierskim plecaczku miał jedno zdjęcie - spod Monte Cassino!
poniedziałek, 03 kwiecień 2017


Pierwsze trzy zdjęcia już publikowałem pt. "Trzy spojrzenia w różnych czasach w jedno podwórko". Publikuję jeszcze raz w większej rozdzielczości. Pierwsze przedstawia Juliana Schwarza - jednego z kilku dorożkarzy w Starogardzie w czasach pruskich, drugie przedstawia grupkę osób na tym samym podwórku (kobieta z kózką to mama pana Romana Schwarza). Trzecie - to samo podwórko obecnie... Oprócz tych dwóch starych zdjęć pan Roman dał mi do zeskanowanie inne jeszcze, wszystkie bardzo interesujące, a to ostatnie... Sami popatrzcie...
Czytaj całość...
 
Powiatowe Eliminacje XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
poniedziałek, 03 kwiecień 2017


W dniu 28 marca w auli OPP odbyły się Powiatowe Eliminacje XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W skład powiatowej komisji konkursowej weszli: przewodniczący – Anna Zwiernik, członkowie komisji – Krzysztof Strzeliński, Arkadiusz Kobierzyński, Paweł Kierszka.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 40 - 78 z 890
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!