www.mamboteam.com
GMINA STAROGARD GDAŃSKI  
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 25 styczeń 2021
 
 
Kobiety Kwiaty Kociewia i ich…… książka „NA ZDROWIE KOCIEWIE” Drukuj E-mail
piątek, 02 październik 2009
Z radością i nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia wydało przepięknie ilustrowaną książkę z kociewskimi nalewkami. Podkreślmy, iż zadanie zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.
Szczególną cechą tej lektury zawierającej ponad 40 przepisów nalewek jest możliwość ich tworzenia z tego, co właśnie oferuje nam nasz ogród czy sad sąsiada. Owoce, którymi możemy się posłużyć przygotowując nalewki, uszeregowano w zależności od miesiąca ich występowania: w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu oraz każdą inną porą. Autorkami przepisów są członkinie KGW Powiatu Starogardzkiego.


Szczególne podziękowania należą się Paniom z KGW Sumin, Sucumin, Pinczyn, Koteże oraz Leśna Jania. Świadomie w książce zrezygnowano z zamieszczania skomplikowanych receptur, dostosowując je do dzisiejszego tempa życia oraz możliwości sadów i ogrodów na naszym pięknym Kociewiu. Dodatkowo przepisy na nalewki wzbogacono zdjęciami Kociewianek w ludowych strojach oraz prezentacjami poszczególnych gmin naszego powiatu, jak i samego Powiatu i Miasta królewskiego Starogard Gd.

Serdecznie zapraszamy do nabycia tej książki pod nr telefonu : 502 134 130.


Z toastem „Na zdrowie Kociewie”

Prezes Kobiety Kwiaty Kociewia

Alina Jeleń


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!