www.mamboteam.com
GMINA STAROGARD GDAŃSKI  
STRONA GŁÓWNA
sobota, 26 wrzesień 2020
 
 
Dama na damce, tajemniczy malarz i kościł w budowie. Gdzie, kto i kiedy? Quiz z Facebooka Drukuj E-mail
poniedziałek, 15 luty 2016


Wysłałam moich reporterów w różne sztolnie czasu


Kryzys dziennikarstwa?! Nie u nas, w siedzibie redakcji miesięcznika "Peryskop Kociewia", gdzie otworzyliśmy nowe, ściśle tajne pomieszczenie z najnowocześniejszym wehikułem czasu. Wysyłam was, moich reporterów, w naszą lokalną przeszłość, byście zdobyli i przywieźli nowe materiały na temat tego, co minione, a więc już wiecznie żywe.
Kolega Ciński zbada, czy zdobyte przeze mnie zdjęcie fary wykonano przed czy po II wojnie światowej (...?), red. Kołolska zrobi wywiad z wybitnym kociewskim malarzem (dla ułatwienia, honorowym obywatelem gminy Starogard, wielce też zasłużonym dla miasta Pelplin), red. Sabowski zbada, co to za kościół za plecami  jadącej na damce damie i jaki to mniej więcej czas (... ?), red. Zimmer przeprowadzi wywiad z kierownikiem budowy kościoła w (....?) i zrobi to zdjęcie, które tu teraz na kolegium wam przedstawiam. Kapliczkę możecie sobie darować - zrobiłem przedwczoraj wieczorem w... ? Wsiadajcie do wehikułu i do pracy. Oczekuję na materiały do adiustacji w maszynopisie, bo laptopów i żadnych innych elektronicznych gadżetów póki co ta maszyna jeszcze nie przenosi.

No właśnie... Taki quiz na dobranoc. Nagroda niezmiennie ta sama!

Przedwczorajszy QUIZ Z FACEBOOKA  -  STRONKA: Tadeusz Majewski
Pytania dotyczące niżej przedstawionych napisaliśmy pogrubionym drukiem.  


Komentarze
Mariusz Kurowski
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Mariusz Kurowski Po wieżyczce rozpoznałeś? Przed wojną czy po?
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski po oknie pod wieżyczką i wieżyczce, Czarnolas jest podobny bryłą
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski Nie jestem pewien czy po wojnie czy przed Emotikon frown ale wiem jak sprawdzić. Kiedy była elektryfikacja Sumina? Rower niemieckiej firmy RIXE
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Mariusz Kurowski To dopiero wnikliwe dochodzenie. Zostajesz dziennikarzem śledczym "Peryskopu Kociewia". Zajrzę w ściągawkę i podam datę, ok?
Mariusz Kurowski
Tadeusz Majewski
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski zepsułeś zabawę Emotikon wink
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Mariusz Kurowski Przepraszam, myślałem, że już dałeś sobie spokój
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski zostały jeszcze mapy Emotikon smile polskie przedwojenne. nie wiem jak stare są te gospodarstwa, która dzisiaj przesłaniałyby widok Emotikon smile
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski Z map niestety nie dałoby się wywnioskować, który to rok.
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Mariusz Kurowski No to jestem rozgrzeszony Emotikon smileKomentarze
Tadeusz Majewski
Mariusz Kurowski
Mariusz Kurowski http://tczew.naszemiasto.pl/.../tam-gdzie-brakuje-rak-do... Stefan Górski, pochodzący z Sumina niedaleko Starogardu Gdańskiego, jest jednym z Polaków, jakim udało się wyjechać na Zachód w czasach komunizmu. Jak artysta plastyk, w roku 1962 udał się na dwa lata do Anglii ze swą wystawą objazdową. Jego dzieła wzbudziły zainteresowanie pewnego londyńskiego menedżera, który zaoferował współpracę. S. Górski osiadł w Anglii, a po 10 latach, wraz z żoną-Angielką, przeniósł się do Irlandii. Nadal zajmował się sztuką i wystawiał swoje prace. W 1978 r. jego wystawa w Los Angeles zrobiła prawdziwą furorę. Zamknięto ją jednak przed czasem, gdyż sprzedane zostały wszystkie eksponaty. Od tego czasu zrezygnował ze sprzedaży i wystaw tworząc dla własnej satysfakcji. Jego prace posiada w swych zbiorach kilka gwiazd Hollywoodu.
Tam gdzie brakuje rąk do pracy W Polsce znalezienie pracy, w dodatku dobrze płatnej, to dziś nie lada osiągnięc
tczew.naszemiasto.pl
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Mariusz Kurowski Robiłem z nim obszerny wywiad w domu u córki w Suminie. Był świetnym rozmówcą. Muszę ten tekst znaleźć i dać do portalu. Kolejna prędko zapomniana osoba na Kociewiu. Wspomina go też Arkadiusz Gliniecki w wywiadzie - rzece, jaki z nim przeprowadziłem.
Tomasz Rogalski
Tomasz Rogalski Stefan był inicjatorem i współtwórcą współpracy pomiędzy Limerick a Gminą Starogard Gdański, a później Powiatem Starogardzkim. Niezwykle barwna postać, którą miałem przyjemność poznać w 1999 r. Spotykaliśmy się dość często zarówno w Irlandii jak i Polsce, aż do jego śmierci.
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Tomasz Rogalski W którym roku zmarł? Mało informacji na jego temat w necie.
Tomasz Rogalski
Tomasz Rogalski Tadeusz, nie mam pamięci do dat. Wydaje mi się, że w 2011, ale sprawdzę i napiszę.


Komentarze
Anna Lembicz
Anna Lembicz Kościół w Suminie.
Tadeusz Majewski
Tadeusz Majewski Anna Lembicz Brawo Aniu! Emotikon smile Nie możemy dawać ciągle Mariuszowi wygrywać Emotikon smile
Anna Lembicz
Anna Lembicz Nie możemy Emotikon wink

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!