www.mamboteam.com
GMINA STAROGARD GDAŃSKI  
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 03 grudzień 2020
 
 
Bardzo ciekawe realizacje architektoniczne w gminie Starogard. Pierwsze oceny z Fb Drukuj E-mail
środa, 24 luty 2016


Oto przykłady ciekawych pod względem architektury domów w gminie Starogard, jakże różniących się o często spotykanych "gargameli". Nie ma tu miejsca na wyszukane kolumienki, tralki i glazurowaną dachówkę. Zaskakują prostotą brył i spokojem kolorystyki (biel i grafit). Do tego dodajmy soczystą zieleń trawników oraz tu i tam biały gryz. Styl ciekawy pod warunkiem, że są to domy wolno stojące. Trudno mi sobie wyobrazić takie osiedla.
Tadeusz Majewski
PIERWSZE KOMENTARZE NA FACEBOOKU

Modlisiaiv Rostowska fajny...gdybym taki odziedziczyła...cieszyłabym się Emotikon smile
Marcin Piotr Pląskowski
Marcin Piotr Pląskowski Masakra, drogą z Rokocina do Koteż
Tadeusz Majewski
Marcin Piotr Pląskowski
Anna Lembicz
Wiesiek Sowiński

Wiesiek Sowiński Znakomite rozwiązanie: Garaż na dwa samochody osobowe oddzielony od reszty budynku. W wielu domach jest bzdurne rozwiązanie (wymyślone przez architektów pożal się Boże wychowanych za komuny, w czasach gdy Państwo dopłacało do cen energii) polegające na umieszczaniu garażu na poziomie parteru budynku. Każdorazowe otwarcie garażu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, powoduje wychłodzenie budynku. Budynek ma niewiele załamań - wszelkie bajery typu daszki nad wejściem z przodu, z tyłu budynku są niestety mostkami termicznymi i w naszych polskich warunkach to ogromna strata energii. Budynek nie ma komina ..bo i po co...starczy kocioł gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i rura spalinowa może wystawać z bocznej ściany budynku Duża jednolita powierzchnia dachów pozwoli zarobić właścicielowi budynku na fotowoltaice. W chwili obecnej przepisy dot zastosowania fotowoltaiki nie są w Polsce tak przyjazne obywatelowi, jak w krajach normalnych, ale może ten stan zmieni się, skoro naród wybrał tym razem właściwych posłów i właściwe posłanki :)))
Tadeusz Majewski
Wiesiek Sowiński
Wiesiek Sowiński Projektant domu myślał: Proszę zwrócić uwagę, że konstrukcja zadaszenia nad bocznym wejściem jest wsparta na filarach usytuowanych na zewnątrz budynku -( zadaszenie nie wspiera się w ścianie garażu oraz domu). W ten sposób zostały wyeliminowany dwa liniowe mostki termiczne :)))
Marcin Piotr Pląskowski
Modlisiaiv Rostowska
Tadeusz Majewski
Wiesiek Sowiński
Wiesiek Sowiński Kolega Marcin Piotr jest z zawodu fotografem. Niestety w świetle widzialnym Kolega widzi to, co zobaczył. Natomiast z mojej kieszeni od 2009 roku wystaje amerykańska kamera termowizyjna i widzę znacznie więcej niż może zarejestrować aparat cyfrowy czy kamera video w świetle widzialnym
Marcin Piotr Pląskowski
Wiesiek Sowiński
Wiesiek Sowiński
Wiesiek Sowiński Prace nad Ustawą ...już 5 lat świadczą, że Polska jest nadal krajem komunistycznym


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!