www.mamboteam.com
GMINA STAROGARD GDAŃSKI  
wtorek, 14 lipiec 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI – POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NA BERLINCE Drukuj E-mail
środa, 08 marzec 2017


Dzisiaj starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Tczewie, Chojnicach i Człuchowie biorą udział w międzypowiatowych działaniach pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Głównym celem tej akcji jest zmniejszenie ilości wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
 
Od wczesnych godzin porannych na tzw. berlince trwają międzypowiatowe działania  pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Ponieważ wspomniana trasa jest głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez kilka powiatów naszego województwa, starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzą dzisiaj na niej wzmożone kontrole drogowe.
Przede wszystkim celem tych działań jest eliminowanie zachowań kierowców, które mogą przyczynić się do spowodowania wypadku lub kolizji. Głównymi przyczynami tych najtragiczniejszych zdarzeń jest przekraczanie i niedostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu.

Mundurowi pełnią służbę zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach. Poza pomiarem prędkości funkcjonariusze sprawdzają również trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci stanowczo reagują wobec kierujących, którzy podejmują ryzykowne manewry wyprzedzania, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Egzekwowane są także przepisy dotyczące prawidłowego przewożenia osób oraz korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym.

Już teraz policjanci zapowiadają, że identyczne działania przeprowadzone zostaną również  w dniach 15, 23 i 30 marca br. Mundurowi będą bezwzględnie reagować na wszelkie naruszenia przepisów, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.


asp. sztab. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!