www.mamboteam.com
GMINA STAROGARD GDAŃSKI  
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 01 grudzień 2020
 
 
GRODZISKO OWIDZ. Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa” Drukuj E-mail
wtorek, 19 wrzesień 2017


Już w najbliższy weekend w Grodzisku Owidz koło Starogardu Gdańskiego odbędzie się pierwsza edycja Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych „U Welesa”. W programie wiele atrakcji.

W sobotę (23.09) można będzie wziąć udział w warsztatach warzenia piwa oraz w degustacji różnych gatunków piwa pod okiem i z fachowym komentarzem piwowara Dawida Fandrajewskiego. Koszt udziału w warsztacie, którego efektem będzie własnoręcznie uwarzone piwo, wynosi 20 zł. Natomiast udział w degustacji to koszt 15 zł. W cenę tę wliczone są próbki wybranych gatunków bursztynowych trunków. Zapisów należy dokonywać mailowo na adres Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie: 519 849 145. Warsztaty warzenia piwa odbywać się będą w godzinach od 15:00 do 19:00, zaś degustacja od 19:30 do 21:30.


 

Także w sobotę rozpocznie się budowa pieca z pustych szklanych butelek oraz gliny. Będzie on stawiany na wolnym powietrzu kolektywnie przez wszystkich chętnych. Szefem przedsięwzięcia będzie Jarosław Urbański, artysta rzeźbiarz. Udział w budowie pieca jest bezpłatny. Start o godz. 15:00, pierwsze rozpalenie w niedzielę o godz. 17:00. Rozpalony piec po zmroku stanowi spektakularny widok, ponieważ rozgrzane kolorowe butelki przypominają witraż. Warto zobaczyć!

W niedzielę (24.09) od godziny 13:00 na dziedzińcu przed Karczmą Słowiańską „Na Podgrodziu” swoje produkty prezentować i oferować będą cztery browary rzemieślnicze: Czarna Owca z Semlina, Stary Browar z Kościerzyny, Edi ze Wschowy oraz Browar Kociewski ze Starogardu Gdańskiego. Łącznie wystawionych zostanie kilkanaście gatunków piwa! Dla wszystkich, którzy przyniosą własne naczynia wielorazowe (kufle), wystawcy dawać będą upust 10% od obowiązujących cen (dotyczy piw z nalewaka). To zachęta do unikania jednorazowego plastiku.

O godz. 14:00 Radosław Sawicki, pracownik mieszczącego się w Grodzisku Owidz Muzeum Mitologii Słowiańskiej, opowie o zapomnianym pogańskim bogu Welesie, który m.in. patronował browarnikom! Zaś o godz. 15:00 do wysłuchania będzie kolejny wykład, tym razem o historii browarnictwa oraz o coraz bardziej popularnym browarnictwie rzemieślniczym. Na godz. 16:00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursów, których organizatorzy zapowiadają bardzo dużo - między innymi tajemniczo brzmiący „rzut rzepą za rzekę”. O godz. 17:00 rozpalenie pieca z butelek i gliny, zaś o godz. 18:00 początek koncertu zespołu Loopus Duo, na który wstęp będzie bezpłatny.

Organizatorami festiwalu są Grodzisko Owidz, Karczma Słowiańska „Na Podgrodziu” oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

Kontakt z organizatorem: tel.  660040248.

  
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!