www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 07 lipiec 2020
 
 
Kryształowy jubileusz Dekanalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Gloria in excelsis Deo” Drukuj E-mail
czwartek, 24 styczeń 2013
Dnia 11 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbył się XV, jubileuszowy, Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gloria in excelsis Deo”. Wzięli w nim udział: przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Zblewie, młodzież z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Pinczyna, uczniowie z ZSP z Borzechowa, Bytoni, Kleszczewa, Zblewa oraz członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych POGODA z Kleszczewa. W sumie 135 uczestników.

Imprezę otworzyła Dyrektor ZSP w Zblewie Lucyna Błaszak oraz wójt gminy Zblewo Krzysztof Trawicki. Poszczególne zespoły występowały w kolejności zgłoszeń. Usłyszeliśmy piękne wykonania wielu znanych i nieznanych kolęd i pastorałek.Najmłodsza grupa - „Małe Kociewiaki” zaśpiewały po kociewsku pastorałkę „Trzej królowie” i „Zagrzmiało, runęła”, natomiast dzieci pięcioletnie wykonały kolędę „Wśród nocnej ciszy” i pastorałkę „Już blisko kolęda”. Maluchy do występu przygotowały panie: Joanna Wesołowska, Joanna Martin i Katarzyna Dembicka.

Po przedszkolakach na małej scenie ZSP w Zblewie prezentowali się członkowie SON POGODA. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, pastorałkę „Tryumfy” i piosenkę „Last Christmas”. Kolędy wraz z podopiecznymi pięknie śpiewały panie terapeutki, a akompaniował p. Andrzej Marchewicz.

Kolejnym zespołem, który wystąpił przy akompaniamencie gitar, bębna, dzwonków, grzechotek byli uczniowie ZSP w Kleszczewie. Wykonali oni utwory: „Chojka”, „Goreje gwiazda” i „Życzenie”. Wykonawców przygotowali p. Ireneusz Czaja i p. Hanna Jankowska.

Szkołę w Borzechowie reprezentował zespół prowadzony przez p. A. Benkowskiego i p. Gizelę Nowicką. Uczniowie w pięknych, błękitnych strojach, anielskimi głosami zaśpiewali: „Mroźną ciszę”, „Kolędę dla nieobecnych” i „Tobie mały Panie”.

Po występie uczniów z Borzechowa dostojnie wkroczyła młodzież z ZKiW z Pinczyna. Przygotowani przez p. Wojciecha Gdańca wykonali kolędę: „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i pastorałkę „Zaśnij dziecino” zaśpiewaną przez solistkę Julię Kubik.

Wielkimi brawami nagrodzono zespół SMILE z ZSP z Bytoni. Uczniowie przygotowani przez p. Marcina Piotrowskiego zaśpiewali kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Jezus malusieńki” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Przegląd zakończył występ gospodarzy – scholi „Sursum Corda” pod dyrekcją p. Blandyny Czaja. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy się Chrystus rodzi”.

Przegląd kolęd podsumował ks. proboszcz prałat Zenon Górecki. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek wręczony przez p. dyrektor i ks. prałata. Wspólne kolędowanie zakończyło się uroczystą agapą.

Beata Kośnik


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!