www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 23 styczeń 2021
 
 
ZBIGNIEW BAHR. Przygoda z ,,Kangurem” Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 marzec 2013
21 marca to niewątpliwie Święto Matematyki w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie. 60 uczniów brało udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur”. Najmłodsi uczestnicy to uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej, a najstarsi to oczywiście uczniowie klas trzecich gimnazjum...


Uczniowie startowali w różnych kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior. Ciekawostką jest, że konkurs ten jest wpisany do kalendarza imprez UNESCO i odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Startując w konkursie uczniowie nie tylko sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z matematyki, ale także w niezawodny sposób integrowali się z dziećmi i młodzieżą całego świata.


Laureaci konkursu ,,Kangur” mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie z rówieśnikami nie tylko z Europy, ale także Chin, RPA, Kanady, Australii , Rosji.


Pani dyrektor Iwona Loroch, szkolny koordynator konkursu Zbigniew Bahr oraz wychowawcy i nauczyciele z Zespołu Kształcenia i Wychowania trzymają kciuki za swoich wychowanków – czekają na wyniki.

Motywujące uczniów do udziału w konkursie jest to, że nie ma przegranych. Każdy uczestnik biorący udział w konkursie otrzymał tangram z wizerunkiem kangura, aby ćwiczyć pamięć i wyobraźnię przestrzenną.Konkurs ten stał się sprawdzoną formą popularyzacji matematyki, przyczyniając się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!