www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
PINCZYN, BYTONIA. PRZEGLĄD WYDARZEŃ SPORTOWO-REKREACYJNYCH Drukuj E-mail
czwartek, 19 wrzesień 2013

Media ogólnopolskie biją na alarm – młodzi nie chcą uprawiać sportu i w ogóle niechętnie się ruszają. Sytuacji bynajmniej nie poprawiły Orliki. Tymczasem w Pinczynie co rusz na obiektach sportowych odbywają się imprezy. To pokazuje, że równie ważny jak nowoczesne obiekty, jeżeli nie najważniejszy, jest tzw. "czynnik ludzki"...


Rodzinny piknik w Pinczynie


15 września na wspaniałych obiektach sportowych w Pinczynie odbył się Rodzinny Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy "Meteor" Pinczyn. Odbyły się: wyścigi na kosiarce, mecz piłki nożnej „DZIECI – TATUSIOWIE” (wynik 7 – 3), zawody w uderzeniu piłką do celu, mecz piłki nożnej „ŻONACI – KAWALERZY” (wynik 8 – 4), zawody na ścianie wspinaczkowej i mecz piłkarski najmłodszych zawodników KS "Meteor" Pinczyn. Na zakończenie Oldboje Pinczyna zagrali mecz piłkarskie z Oldbojami z Osieka (wynik 5 – 0 dla Pinczyna). Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowej - nagroda główna expres do kawy (sprzedano 114 losów). Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę. Kto potrzebował dodatkowej porcji energii, mógł skorzystać z kawiarenki, obsługiwana przez żony: prezesa Janusza Wołoszyna i trenera Mirosława Urbana. Impreza świetnie i zgodnie z celem integrowała zawodników, rodziców, kibiców i sympatyków KS "Meteor". Na łamach mediów prezes Janusza Wołoszyn dziękuje rodzicom dzieci oraz zawodnikom klubu za pomoc przy organizacji pikniku.
Fot. Tadeusz Majewski


Turniej tenisa ziemnego w Bytoni

Dwie rodziny – Męczykowskich i Pineschke – zdominowały I Mistrzostwa Bytoni w Tenisie Ziemnym w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjum. W pierwszej kategorii do finału awansowali Adam Pienschke i Szymon Męczykowski. Finałowy pojedynek jeszcze się nie odbył. W kategorii tej Martyna Pienschke wygrała z Klaudią Męczykowską. W drugiej kategorii w finale Daniel Pienschke pokonał brata, Sebastiana. W kategorii tej grali jeszcze: Paweł Landowski, Agata Wirkus, Agata Zimnak i Natalia Para (I miejsce wśród dziewcząt). zapowiada się, że w meczu o superpuchar (o mistrzostwo dwóch kategorii wiekowych) zagrają Szymon Męczykowski i Daniel Pienschke. Będzie to z pewnością pasjonujący mecz. Na zdjęciu młodzi tenisiści z wójtem Krzysztofem Trawicki, który akurat w czasie rozgrywek relaksował się jeżdżąc na rowerze. Na marginesie – wójt całkiem nieźle gra w tenisa.


Fot. Tadeusz Majewski


Piłka plażowa w Bytoni


W dniu 7 września został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o puchar Dyrektora ZSP w Bytoni. I miejsce zajęli: 1. Hubert Ginter, Łukasz Grzywacz, II Maciej Osowski, Piotr Dorawa, III Grzegorz Tarakan, Szymon Grandt, IV. Paweł Muniowski, Patryk Szachta Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", 2 sety do 15 punktów, w przypadku jeśli wystąpił remis w setach 1:1, liczone były małe punkty.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!