www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 30 maj 2020
 
 
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Tabliczka mnożenia, żeglarstwo, droga do szkoły - informacje Drukuj E-mail
sobota, 19 październik 2013
II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

27 września odbył się w naszej szkole III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Egzamin z tabliczki mnożenia był przeprowadzany  był przez tzw. patrole egzaminacyjne, zgodnie z hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Każdy, kto prawidłowo podał 5 odpowiedzi, otrzymał tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.
Zabawy było co niemiara, a chętnych do zdobycia chwalebnego tytułu też niemało. Namnożyło się mistrzów w naszej szkole, że aż miło było popatrzeć.Po tak godne tytuły sięgnęli i nauczyciele. I jak myślicie, zostali mistrzami? Oczywiście, że tak! Nie zapomnieli tabliczki mnożenia, nie zapomnieli...
Patronat nad akcją przejął mistrz nad mistrzami – nauczycielka matematyki, pani Anna Kulas. Pani to nawet patrol egzaminacyjny nie ścigał, bo i po co... I tak wszyscy wiedzą, że tabliczkę mnożenia ma pani w małym paluszku!
M. DąbrowskaZajęcia żeglarskie w Garczynie

11 października uczniowie klasy V  w ramach drugiej edycji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej wzięli udział w jednodniowych zajęciach żeglarskich nad jeziorem Garczyn.
Uczestnicy podzieleni na załogi spędzili cały dzień na nauce, zabawie oraz żeglowaniu. Organizatorzy łącząc teorię z praktyką starali się  podczas kilku niecodziennych lekcji przedstawić piątoklasistom najważniejsze aspekty żeglarstwa.
W tym niezwykłym szkolnym dniu uczniowie naszej szkoły uczyli się patrzeć na pogodę okiem żeglarza w czasie zajęć z meteorologii, zdobywali nową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy na lądzie i na wodzie, poznawali tajniki etykiety żeglarskiej, w tym wiązania węzłów żeglarskich. Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną okazała się jednak lekcja na wodzie, która dla wielu była pierwszym prawdziwym, a zarazem fascynującym  spotkaniem z żeglarstwem.
A.ArmatowskaBezpieczna droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły” to akcja przeprowadzona w naszej szkole przez panią Wioletę Kujach. Na okolicznościowym apelu - 26 września -  spotkali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Gościem był  policjant ze Zblewa pan Maciej Szarmach, który przypomniał uczniom o konieczności bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach.
Klasa pani Wiolety Kujach przygotowała krótki program artystyczny. A było w nim sporo treści – klasa III przypomniała w nim np.  o znakach stojących na jednej nodze, które mówią, chodź głosu nie mają....
Apel został poprzedzony cyklem zajęć w klasach szkoły podstawowej i konkursem plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”.  Zostali w nim wyróżnieni uczniowie:
- oddział przedszkolny: I miejsce - Brayan Błażyński, II -  Szymon Jankowski, III -  Laura Celej
- klasa I: I miejsce - Julia Płoszyńska, II -  Andrzej Kwiatkowski, III -  Kamila Lorbiecka
- klasa II: I miejsce – Sandra Bielang, II - Anna Wanta, III - Agata Keister, wyróżnienie – Dominik Gnutek, Natalia Milewska
- klasa III: I miejsce – Milena Fojut, II – Oliwia Porazik, III  – Roksana Richert, wyróżnienie – Julia Szatkowska
- klasy IV- VI: wyróżnienie – Sandra Chociaj, Oliwia Jurczyk
- gimnazjum: I miejsce – Klaudia CabajMamy nadzieję, że akcja zorganizowana przez panią Wioletę Kujach i jej klasę pozostanie w pamięci uczniów i zapamiętają oni , że każda droga może być bezpieczna, jeśli poruszamy się po niej ostrożnie i rozumiemy mowę znaków drogowych.

M. Dąbrowska
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!