www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 04 kwiecień 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Spotkania z poezją

Zespole Szkół Publicznych w Zblewie zima to czas spotkań z poezją. 17 stycznia odbyła się już VI edycja Konkursu Recytatorskiego dla klas 0 – III. Co roku organizatorzy przybliżali uczniom twórczość jednego z wybranych poetów polskich, którego utwory młodzi recytatorzy prezentowali podczas swoich wystąpień na scenie. W tym roku uczniowie klas nauczania zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły recytowali utwory poetyckie wybranego przez siebie autora. Po wstępnych eliminacjach we wszystkich oddziałach do konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc:


  1. w grupie uczniów kl. 0 – II 1. miejsce – Julia Herold, 2. miejsce – Patrycja Wilgorska, 3. miejsce – Kacper Kulas,
  2. w grupie kl. II – III 1. m
  3. W iejsce – Paulina Adamowska, 2. miejsce – Agnieszka Wojak, 3. miejsce – Dorota Kowalska.
Mistrzem Recytacji została Klaudia Swalińska.
W przeciwieństwie do ubiegłych edycji pojawiły się utwory mniej znane, ale też o ciekawej tematyce, jak chociażby wiersz Tadeusza Śliwiaka „Rozmowa śniegowych bałwanów”, którego plastyczna ilustracja stanowiła tło dla występów młodych recytatorów.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy Uzyskali również szansę zaprezentowania swoich umiejętności na konkursach wyższego szczebla.
Wielkie zaangażowanie uczestników i liczny udział publiczności w ww. konkursach świadczy o potrzebie uczestniczenia w przeżywaniu „przygody z poezją”.


Nauczyciele - korespondenci ZSP w Zblewie

Na zdjęciach
1. Mistrzyni recxytacji 
2. laureaci w kategorii klas 0 - I
3. laureaci w kategorii klas II - III, p. Aleksandra Strzelecka (dyrektor szkoły), Barbara Krajewska (organizator konkursu)
4. uczestnicy konkursu
INNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2006-01-26 10:12:00
SERWIS: zblewo.kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
 
Top! Top!