www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 08 kwiecień 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Rowerem po Kociewiu


Nieformalna grupa „Szkoła Marzeń” działająca przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie otrzymała wyróżnienie w konkursie „Nasza wieś – naszą szansą 2005”, organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i Bank Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych. Wsparcie finansowe otrzymał projekt: „Rowerem po Kociewiu” – opracowanie wirtualnego przewodnika.
   

Celem projektu jest wytyczenie 7 tras rowerowych wokół Zblewa. Trasy wytyczą, opiszą i sfotografują uczniowie gimnazjum w Zblewie. Wycieczki rowerowe odbywać się będą w: kwietniu, maju i czerwcu 2006 roku. Dzięki tym wycieczkom i pracy młodzieży powstanie wirtualny przewodnik „Rowerem po Kociewiu” w terminie do 25 lipca 2006 roku.

Przewodnik umieszczony zostanie na stronach internetowych gminy Zblewo, nagrany na płyty CD i przesłany do szkół z regionu. Przedstawi on mieszkańcom naszej wsi, naszej gminy oraz wszystkim poszukującym miejsc na letni, rowerowy odpoczynek 7 tras rowerowych wraz z ciekawostkami i miejscami godnymi odwiedzenia.

Wszystkie trasy będą zaczynały i kończyły się w Zblewie – wsi gminnej, gdzie można skorzystać z szerokiej palety usług. Wszystkie trasy będą przebiegały z dala od ruchliwych ulic i zatłoczonych miast.

Wszystkich zainteresowanych powstaniem przewodnika „Rowerem po Kociewiu” zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 22 lutego 2006 roku o godz. 16.00 w Zespole Szkól Publicznych w Zblewie.
W sposób szczególny zapraszamy wszystkie osoby, które znają ciekawe miejsca w najbliższej okolicy, i które mogłyby pomóc we wstępnym opracowaniu „na papierze” szlaków rowerowych wokół Zblewa.


Grupa Szkoła Marzeń
Kontakt: Iwona Trzebiatowska
Tel. 58/5883400 Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Załączam  zdjęcia ze szlaków rowerowych. W wycieczkach rowerowych pięknymi leśnymi duktami (w ubiegłym roku) brali udział uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w ZblewieINNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2006-02-15 10:13:00
SERWIS: zblewo.kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
 
Top! Top!