www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 14 sierpień 2020
 
 
Teleopieka Domowa dla osób samotnie przebywających w domu Drukuj E-mail
wtorek, 23 wrzesień 2014
Urząd Gminy w Zblewie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców podpisuje umowę z Polskim Centrum Opieki na świadczenie usług Teleopieki Domowej, która stanowi przykład praktycznego zastosowania technologii informatyczno-telekomunikacyjnych do zapewnienia bezpieczeństwa i wsparcia życia seniorów czy osób niesamodzielnych przebywających trwale lub czasowo samotnie we własnych domach.

Usługa ta w zakresie bezpieczeństwa pozwala na wezwanie pomocy, gdy osoba przebywa samotnie w domu, w sytuacji nagłej - zagrażającej życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu danej osoby i nie ma już możliwości skorzystania z numerów alarmowych służb ratowniczych. Działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i składa się z trzech elementów - osobistego nadajnika, pozwalającego na wysłanie sygnału alarmowego, aparatu telefonicznego, który umożliwia kontakt z operatorem, oraz odbierających zgłoszenie ludzi (centrum Operacyjno-Alarmowe), których zadaniem jest zorganizowanie stosownej pomocy.

Za pomocą osobistego nadajnika podopieczny w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia z dowolnego miejsca w domu może zawiadomić Centrum Operacyjno-Alarmowe o konieczności szybkiej interwencji. W przypadku otrzymania zgłoszenia alarmowego operator Centrum podejmuje stosowne działania, ustala przyczynę wywołania alarmu, powiadamia osoby bliskie jak również, w razie potrzeby, odpowiednie służby ratownicze, przekazując im posiadane informacje o podopiecznym, m.in. o jego stanie zdrowia i zażywanych lekach.

W związku z powyższym zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z oferty i kontaktu w celu zapisywania do Urzędu Gminy w Zblewie – Biuro Obsługi Klienta - tel. (058) 5884567.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!