www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 05 grudzień 2020
 
 
Jutro uroczystość otwarcia Skweru im. Małgorzaty Hillar w Piesienicy Drukuj E-mail
czwartek, 25 wrzesień 2014


Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich ŁAN realizuje projekt polegający na uczczeniu i zachowaniu w pamięci wybitnej poetki Małgorzaty Hillar poprzez spotkania literackie oraz zaprojektowanie i wykonanie skweru.Wybitna poetka Małgorzata Hillar urodziła się 19 sierpnia 1926 r. w Piesienicy. Uczyła się w gimnazjum w Starogardzie, a następnie na tajnych kompletach w Warszawie. Maturę zdała w 1946 r. w Częstochowie, a studia (prawnicze) ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. W 1957 r. wydała pierwszy tomik poetycki, „Gliniany dzbanek”. W 1967 r. wyszła za mąż za krytyka literackiego i poetę Zbigniewa Bieńkowskiego. Zmarła 30 maja 1995 r. w Warszawie.

Stowarzyszenie ŁAN zaprasza na uroczystość otwarcia Skweru im. Małgorzaty Hillar połączonego z projekcją filmu realizowanego przez Telewizję Polską w 26 września br., która będzie zwieńczeniem projektu.

Program uroczystości:

godz. 12 - projekcja filmu dokumentalnego - Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie, przejazd do Piesienicy, uroczyste otwarcie skweru, część artystyczna w wykonaniu uczniów.

Zdjęcia z prac przy skwerze - fot. Tadeusz Majewski

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!