www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 22 październik 2020
 
 
Święto Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie Drukuj E-mail
środa, 19 listopad 2014


„Przez trudy do gwiazd”

Święto Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie, połączone z 45- leciem Szkoły oraz wręczeniem stypendiów za wyniki w nauce i sporcie.Dnia 23 października 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły, połączona z 45-leciem nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte i przekazania sztandaru.

Była to także okazja do wręczenia stypendiów za wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: Wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki, Ksiądz Proboszcz parafii Pinczyn Mieczysław Bizoń, Pani Dyrektor Iwona Loroch, Pani Wicedyrektor Alicja Przybylska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Bukowska.

Gości i wszystkich zebranych serdecznie powitała p. Dyrektor Iwona Loroch. Nawiązała w swoim wystąpieniu do bohaterskiej postawy Patrona szkoły.

„Niezłomna postawa Westerplatczyków to dobry przykład stawiania sobie wysokich wymagań. Wymagań, które powinien stawiać sobie każdy uczeń. Zwycięży ten, który będzie wymagał więcej od siebie, nawet wtedy, gdy inni od niego nie będą wymagać.”

Uczniowie pod opieką p. Hanny Burczyk, Kamili Ciosk, Anny Morawiec oraz Agnieszki Radkowskiej i Zbigniewa Bahra, w części artystycznej przypomnieli wszystkim o historii szkoły z okazji 45 – lecia.

30 lat po wydarzeniach roku1939 na Westerplatte, w Pinczynie miało miejsce ważne wydarzenie. 1 września 1969 roku został oddany do użytku nowy budynek Szkoły Podstawowej w Pinczynie. Szkole zostało nadane imię Bohaterów Westerplatte oraz przekazano sztandar szkoły.


Przez lata funkcjonowania szkoły uczniowie utrzymywali kontakt z Westerplatczykami i często odwiedzali Westerplatte. Od dnia 1 września 1939 roku minęło już sporo czasu, ale to nie zwalnia nikogo z dalszego zapatrywania się w ich czyny. Uczniowie pamiętają, że Westerplatczycy walczyli także za nas. Za to, abyśmy mogli cieszyć się wolnością, chodzić do szkoły. Abyśmy mogli cieszyć się zwykłą, szarą codziennością.

Szkoła staje się coraz piękniejsza i bardziej nowoczesna, ale mimo że na początku swojej drogi wyglądała inaczej, była spełnieniem marzeń wielu uczniów, nauczycieli i rodziców. Żeby przypomnieć sobie, jak wyglądała nauka kiedyś, została przygotowana wystawa starych zeszytów i książek.


Życie w szkole nie jest usłane różami. To wędrowanie po wyboistej drodze.

Jednak niektórzy z uczniów świetnie się w tym odnajdują, potrafią czerpać motywację z postawy bohaterskich obrońców Westerplatte i bardzo pilnie pracują, by osiągać jak najlepsze wyniki w nauce oraz sporcie. Ci uczniowie są dla pozostałych przykładem i dlatego należy im się pochwała. Jako motywację i zachętę do dalszej wytężonej pracy otrzymali stypendia,które wręczyli Wójt gminy K. Trawicki wraz z P. Dyrektor Iwoną Loroch.

A oto uczniowie, którzy otrzymali stypendia motywujące:

Szkoła podstawowa- klasy IV – VI: Piotr Sulewski Va, Nikola Sturmowska Vb, Marta Klein Vb, Katarzyna Bednarska Vb, Karolina Labuda VIa, Wiktoria Kłoss VIa.

Gimnazjum: Jakub Szarkowski IIb, Julia Bielińska IIIa, Paweł Fojut IIIa, Anna Klein IIIa, Skoczek Magdalena IIIa, Agnieszka Wysocka IIIa, Sandra Kurszewska IIIa, Marek Jendernalik IIIb, Kornelia Galikowska IIIb, Aleksandra Zagórska IIIb.

Stypendia sportowe otrzymały następujące uczennice: Klaudia Koprowska Va, Natalia Unger VIa, Wiktoria Sobecka VIa, Oliwia Waga VIb, Kacper Trochowski VIb, Justyna Ossowska IIa gimnazjum, Andrzej Burczyk IIIb gimnazjum.

W imieniu stypendystów słowa podziękowania do rodziców, nauczycieli i wychowawców skierował uczeń klasy III gimnazjum Marek Jendernalik oraz Karolina Labuda uczennica VI klasy szkoły podstawowej.

Co roku z okazji Dnia Patrona odbywa się Turniej Wiedzy o Bohaterach Westerplatte. W tym roku prowadziły go panie Kamila Ciosk i Agnieszka Radkowska. Uczniowie klas IV – VI wybrali spośród siebie przedstawicieli, którzy zmierzyli się z zadaniami. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące obrony Westerplatte, a także musieli wykazać się wiedzą na temat naszej szkoły.


Jury turnieju w składzie: przewodnicząca Grażyna Pellowska, Elżbieta Prześrut-Prądzińska i Iwona Wysmułek – Śliwa wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – klasa 6b

II miejsce – klasa 4a

III miejsce – klasa 4b.

Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz ozdobny wazon do sal, którymi się opiekują.

Uczniowie klas najmłodszych brali udział w konkursie plastycznym ,,Mój Patron”. Ich zadaniem było wykonanie makiety pomnika Obrońców Westerplatte.


Ważne jest, aby uczniowie na co dzień nie zapominali, jak wielka odpowiedzialność ciąży na nich, z racji tego, że szkoła nosi imię Bohaterów Westerplatte. Uczniowie bądźcie wierni ich ideałom, sięgajcie śmiało po kolejne owoce wiedzy i nie zniechęcajcie się trudnościami, bo najwartościowsze jest to, co przychodzi z wysiłkiem.


Na koniec uroczystości miała miejsce bardzo miła niespodzianka. Z okazji Święta Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie, Wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki wręczył na ręce Pani Dyrektor Iwony Loroch tablicę interaktywną. Wszyscy uczniowie gromkimi brawami podziękowali za prezent Panu Wójtowi.

Hanna Burczyk, Agnieszka Radkowska, Zbigniew Bahr


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!