STRONA GŁÓWNA
czwartek, 17 październik 2019

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Wydarzenia sportowe - 18.09 - 3.11 Drukuj E-mail
czwartek, 20 listopad 2014

Przegląd wydarzeń sportowych, w których uczestniczyli sportowcy z Kleszczewa Kościerskiego  - biegi przełajowe, piłka nożna, tenis stołowy

18 września 2014 r. odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w Bytoni, na których nasi uczniowie zajęli następujące miejsca medalowe:

Szymon Sikora (PG) – I miejsce

Szymon Rekowski (PG) – II miejsce

Oprócz nich na zawody powiatowe zakwalifikowali się ponadto: Kasia Moszczyńska (IV m.), Kamila Brandt (VII m.) oraz Jakub Walkusz (V m.) i Klaudiusz Różański (VIII m.).

1 października 2014 r. w Owidzu odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, na których II m. i awans na finały wojewódzkie zdobył uczeń klasy III PG Szymon Sikora.

10 października 2014 r. w Kleszczewie odbyły się gminne zawody w Halowej Piłce Nożnej szkół wiejskich. Nasi uczniowie w składzie: Miłosz Bielang, Klaudiusz Różański, Jakub Muszyński, Olek Celej, Szymon Król, Mateusz Myszkier, Karolina Krysiak oraz Jakub Walkusz zajęli III miejsce

Wyniki turnieju:

SP Kleszczewo – SP Pinczyn 3-2

SP Kleszczewo – SP Bytonia 5-6

SP Kleszczewo – SP Borzechowo 2-3 ( zdjęcie nożna)

23 października w Borzechowie odbyły się gminne zawody w tenisa stołowego. Naszą Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie – Karolina Krysiak i Karolina Sturmowska oraz Klaudiusz Różański i Miłosz Bielang. Natomiast Gimnazjum Wiktoria Walkusz i Kasia Moszczyńska oraz Arek Wanta i Eryk Świerkowski.

Jedynie dziewczynki SP zajęły II miejsce w gminie, natomiast pozostali zdobyli I miejsce i awansowali do zawodów rejonowych.

3 listopada w Pinczynie odbyły się powiatowe zawody piłkarskie pn. „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarka dla chłopców klas pierwszych. Nasze maluchy rozegrały trzy mecze. Dwa z nich wygrali: Kleszczewo - Starogard nr 3 4-2, Kleszczewo - Starogard nr 1 3-2, natomiast jeden z Pinczynem przegrali 5-3. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce i awansowaliśmy do finałów wojewódzkich tego turnieju. Skład zespołu: Kamil Jankowski, Mateusz Paprocki, Bartosz Duraj, Bartosz Drawski, Szymon Jankowski, Ksawery Różański, Knitter Adam.

Do wszystkich zawodów przygotował uczniów Maciej Kubik.