www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 07 lipiec 2020
 
 
ALL ART ze Starogardu Gdańskiego zekranizowało legendę o kamieniu w Pinczynie Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 listopad 2014


Informacje o filmie "Kamień" - jego realizatorach, realizacji, premierze.
Zapowiedź filmu i plakat


Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych ALL ART ze Starogardu Gdańskiego zekranizowało legendę o kamieniu w Pinczynie. Historia ta ma wiele wersji i odniesień do tradycji. Z fragmentów tekstów i utworów lirycznych stworzona została autorska wersja legendy, na podstawie której powstał scenariusz filmu autorstwa Piotra Ossowskiego.

Film nagrywany był w Pinczynie, Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym im Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz innych miejscach, które swoim charakterem oddały scenerię potrzebną do filmu.

W filmie grają dorośli - Członkowie Bractwa Rycerskiego, Koła Gospodyń Wiejskich z Janowa, zespołu folklorystycznego Kociewska Familija, nauczyciele, pracownicy Muzeum we Wdzydzach, członkowie starogardzkich stowarzyszeń, osoby indywidualne, a także dzieci - uczniowie starogardzkich szkół.

Film został udźwiękowiony i ubogacony efektami specjalnymi i wizualnymi.

Projekt uzyskał wsparcie finansowe Gminy Miejskiej Starogard Gdański, Powiatu Starogardzkiego oraz Gminy Zblewo.

Film wyświetlany będzie 7 grudnia 2014 w godzinach 16 i 18 w kinie Sokół w Starogardzie Gdańskim. Bilety do nabycia przed seansem.

scenariusz: Piotr Ossowski

reżyseria: Sylwia i Piotr Ossowscy

zdjęcia: Sebastian Kwidziński, Daniel Olszewski

efekty wizualne: Wojtek Wiśniewski

udźwiękowienie: Jacek Hoduń


zapowiedź filmu pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=8dWL_nMIM8kKoordynator projektu: Sylwia Ossowska tel.: 500 204 573, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych All Art powstało w 2012 roku z inicjatywy osób, które czynnie włączają się w życie kulturalne i społeczne miasta Starogard Gdański.

Głównym celem Stowarzyszenia jest kreowanie szeroko pojętych działań kulturalnych i edukacyjnych. Stowarzyszenie All Art współpracuje z instytucjami kultury ze Starogardu Gdańskiego i okolic, a także z lokalnymi Organizacjami Pozarządowymi.

Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i organizatorem Starogardzkich Dni Gier Planszowych, wydarzenia, które zyskuje sobie coraz szerszą grupę sympatyków. Od września 2012 roku pracowało nad zekranizowaniem Legendy z Kociewia autorstwa Andrzeja Grzyba. Narratorem bajki był popularny polski muzyk Zbigniew Wodecki. Premiera filmu odbyła się 20 kwietnia 2013 roku w starogardzkim kinie "Sokół". Film wyświetlany był w kilku miejscowościach regionu kociewskiego.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!