www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 24 styczeń 2021
 
 
ARTUR HEROLD: Nie będę tolerował układów, manipulacji, tak zwanej polityki... Drukuj E-mail
wtorek, 09 grudzień 2014


8 grudnia 2014 r. odbyła się II sesja Rady Gminy Zblewo. W porządku sesji były m.in. punkty: Złożenie ślubowania przez Wójta Gminy, Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia ilości i nazw komisji stałych Rady Gminy Zblewo, podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Gminy Zblewo, Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy. Z oczywistych względów wielkie zainteresowanie wzbudziło przemówienie Wójta Gminy Zblewo Artura Herolda, jakie wygłosił tuż po ślubowaniu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że to już koniec. Kosztowało mnie to sporo emocji i rozterek. Myślę, że obecny tutaj mój ojciec może to zaświadczyć. Jestem także szczęśliwy i z wielką satysfakcją i dumą przyjąłem fakt, że moją osobę, moją kandydaturę poparło tak wiele osób, tak wielu wyborców. Z tego miejsca pragnę z całego serca podziękować Wam, moi drodzy.

W sposób szczególny chcę podziękować rodzicom. Bez ich wsparcia tak naprawdę by się nic nie udało. Dziękuję siostrze, której nie widzę tutaj, ale jest duchowo ze mną. Dziękuję mojej małżonce, która czuwała nad tym, żebym za mocno się nie denerwował. Dziękuję wszystkim kandydatom z mojego komitetu wyborczego, których wyszukałem i którzy byli naprawdę moją siłą przewodnią, którzy z siłą i werwą walczyli i się udało. Kandydaci są także zadowoleni, w tej chwili są już radnymi. Dziękuję Wam bardzo z całego serca.

To już jest pewna historia. Startowałem, bo chciałem, startowałem, bo wierzyłem w Was, mieszkańców, w ludzi, wierzyłem w każdego. Wierzyłem, że się uda i wierzyłem, że razem możemy więcej zdziałać dla naszej gminy, dla naszej przyszłości, że może być lepiej, nie gorzej a lepiej. Dzięki Wam. Podjąłem tę decyzję. Utworzyłem komitet wyborczy, wyszukałem radnych w całej gminie. Wprowadziłem hasło, piękne hasło: „Ważne, żeby być człowiekiem” dla mieszkańców. To była dewiza i siła przewodnia wszystkich moich radnych, także jest to moja osobista dewiza życiowa, którą będę promował i tą dewizą będę się kierował.

Ten program wyborczy, który wprowadzę, będzie się opierał na współpracy. Bardzo pięknie zadeklarował Pan Przewodniczący o tej współpracy. Ja tylko dopowiem, że liczę na współpracę z mieszkańcami i na Was stawiam, na wszystkich bez wyjątku, niezależnie od zawodu, płci, dla wszystkich będę otwarty. Urząd Gminy, który będę prowadził, będę prowadził zgodnie z prawdą, będę starał się podchodzić uczciwie, rzetelnie do wszystkich ludzi dla dobra publicznego. Nie będzie animozji, nie będę tego tolerował, nie będę tolerował układów, manipulacji, tak zwanej polityki, która źle się kojarzy. To nie miejsce w Urzędzie Gminy na to. Natomiast będzie miejsce na współpracę, miejsce na służbę na rzecz mieszkańców. Taką dewizą będę się kierował.

Oczywiście sprawa trudna, droga trudna, ale się cieszę z jednej sprawy, że w tym pięknym dziele, które wspólnie rozpoczęliśmy, jest wsparcie mieszkańców gminy, Was wszystkich obecnych tutaj na sali i z tego wsparcia oczywiście będę korzystał. Będę korzystał z pomocy i wsparcia Państwa Radnych, Pana Przewodniczącego, mieszkańców tej gminy. Liczę na Was bardzo. Będę czerpał mądrość od tych doświadczonych i dojrzałych, a tacy są tutaj na sali. Będę czerpał pomysły także od tych nowoczesnych, młodych energicznych, a takich też tutaj widzę wśród mieszkańców. Będę po prostu blisko Was, będę chciał być jak najbliżej mieszkańców tej gminy, wspólnie razem dla tej gminy pracować. Będę chciał, żeby nasza gmina w sposób zrównoważony się rozwijała w każdym sołectwie, żebym mieszkańcy czuli się, że są istotni, ważni, że są częścią tej gminy, jej gospodarzami, czego Państwu i sobie z całego serca życzę”.

ZDJĘCIA 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


Fot. Tadeusz Majewski

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!