www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
"Kurier Zblewski". "Od Redaktora" zamiast "Okienka" w świątecznym numerze Drukuj E-mail
środa, 17 grudzień 2014

Od Redaktora

Szanowni Czytelnicy "Kuriera Zblewskiego". Mamy chwilę na złapanie oddechu, czas wyciszenia. Raz, że tuż, tuż święta, a więc już czas zadumy; dwa – choć energicznie, ale w spokoju układa się sytuacja po wyborach, które, jak Państwo świetnie wiecie, przyniosły mnóstwo zmian. Zawsze, gdy redagowałem czasopisma z wkładkami samorządowymi, niezmiernie istotne było dla mnie "okienko" włodarza i oczywiście nadal takie jest, tym bardziej że "Kurier" to osobne pismo, cieszące się sympatią Państwa i uznaniem na zewnątrz.

"Okienko" to w "KZ" najważniejszy tekst – bezpośrednia wypowiedź Wójta do Was, mieszkańców gminy, takie comiesięczne summa summarum. I oczywiście w następnych numerach "Kuriera Zblewskiego", którego redaguję dla Państwa od 7 lat (a stronę www gminy od 12 lat), "okienko" nadal będzie. Rozmawiałem na ten temat z Wójtem Arturem Heroldem i postanowiliśmy zacząć od nowego roku. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż dziś Pan Artur zajmuje się – mówiąc przenośnie – inwentaryzacją przejętych dóbr, a to nie sprzyja jeszcze podsumowaniom. Wstępnie ustaliliśmy też, że będziemy bezpłatnie zamieszczać w "KZ" ogłoszenia drobne mieszkańców gminy, co ułatwi wielu z Was codzienne życie, oraz być może życzenia i nekrologi.

Życzę Państwu miłej lektury tego (świątecznego) numeru, a także tych poprzednich, o ile Państwo je gromadzicie jako kronikę swojej gminy. I przede wszystkim życzę wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, stałej obecności Jezusa przy nas i wiary, potrafiącej – jak wiadomo - przenosić góry, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej.

Tadeusz Majewski

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!