www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
Czas przedświąteczny jest zawsze wyjątkowy, także pod względem twórczym Drukuj E-mail
niedziela, 28 grudzień 2014


Czas przedświąteczny jest zawsze wyjątkowy. To czas, kiedy serca miękną i gasną wszystkie spory. Czas, kiedy stajemy się sobie bliżsi, kiedy spotykamy się, aby wspólnie spędzić te chwile. Cała społeczność Gminnego Przedszkola w Zblewie, jak rodzina, również jest bliska sobie.
Świadczy o tym ogromne zaangażowanie w przedświątecznym okresie, jakim wykazały się dzieci, pracownicy przedszkola oraz rodzice pociech do niego uczęszczających.
Pierwsze przygotowania ruszyły już na koniec listopada, kiedy to rodzice spotkali się wraz nauczycielami, by omówić plan bożonarodzeniowej uroczystości.

Istotnym momentem w przygotowaniach były zorganizowane w pierwszych dniach grudnia warsztaty plastyczne, podczas których cała społeczność przedszkolna (dzieci wraz z rodzicami i pracownikami przedszkola) wykonywała ozdoby na choinkę.

Oprócz pięknych ozdób świątecznych rodzice wraz ze swoimi dziećmi wykonali różnorodne stroiki świąteczne jednocześnie biorąc udział w przedszkolnym konkursie na Najciekawszy Stroik Świąteczny.

Dzieci pod okiem nauczycieli również wzięły udział w przedświątecznych konkursach: „Mali Artyści” - uczestniczący w kółku plastycznym - oraz „Małe Kociewiaki” - wykonali szopki bożonarodzeniowe oraz kartki świąteczne. Trud przedszkolaków przyniósł ogromne rezultaty w postaci II miejsca dla „Małych Kociewiaków” w Ogólnopolskim Konkursie na Kociewską Szopkę Bożonarodzeniową oraz dwóch wyróżnień i jednej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Kociewską Kartkę Świąteczną. Organizatorem konkursów było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.
Zwieńczeniem tych przygotowań był zorganizowany 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie Kiermasz Bożonarodzeniowy. Niezwykle ważnym ogniwem w organizacji tej uroczystości był funkcjonujący przy zblewskim przedszkolu Klub Aktywnych Rodziców. To pod jego patronatem odbyły się Jasełka, których aktorami byli właśnie rodzice. Piękne stroje, barwna dekoracja i wprowadziły nas w cudowny nastrój, a chór anielski złożony z przedszkolaków, wychowawczyń i taty grającego na akordeonie, jeszcze bardziej rozpalił nasze serca.
Po niezwykle udanych Jasełkach odbyła się długo oczekiwana aukcja, podczas której zostały zlicytowane nagrodzone w konkursie przedszkolnym świąteczne stroiki. Wszyscy zebrani rodzice oraz zaproszeni goście wzięli czynny udział w licytacji chcąc wspomóc przedszkolny budżet.
Równocześnie odbywał się kiermasz świąteczny, na którym można było kupić wykonane wcześniej ozdoby świąteczne oraz losy na loterię fantową. Ciepła i słodyczy dodawała kawiarenka, serwująca ciepłą kawę i przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców.
Ostatnim świątecznym akcentem były wigilie w grupach oraz kolędowanie „Małych Kociewiaków”, którzy rozśpiewani wyszli na ulice Zblewa oraz do zaprzyjaźnionych instytucji, aby życzyć wszystkim „świąt psianknych i radosnych, wiela szczanścia i pomyślności”.Tekst i zdjęcia Joanna Martin, Katarzyna Dembicka
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!